Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Nöstény brit rövidszörű cica...

Nöstény brit rövidszörű cica keveset eszik, miért?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Lenne egy kb 14 hetes brit rövidszörű cicám aki mostanság nagyon keveset eszik.

Van egy másik cica aki barfozik. A brit tápot + konzervet kapott de valamennyit evett belőle, majd átment a másik cica táljához és ő is elkezdte enni a nyers husit. Sokkal jóizübben ette. Kapja a barfot de abból se eszi meg az egészet. csirkemell volt már darálva, apró darabkákra vágva + sziv, zuza, néha májjal. Volt ugyan ez csak keverve pulykával vagy kacsával.


15 dekát adok neki. 10 dekát akkor eszi meg teljesen ha elkezd enni majd miután befejezte visszamegyek és kézből megetetem....:D


Az otthagyja a kaját az azért se jó ötlet mert a másik cica megeszi azt is. Ők majdnem egyidősek és a 15 deka után képes megenni a másik tálkában lévő kaját is.

Bármilyen ötlet?


Tápból se a rosszat kapja. Az egyik hidegen sajtolt prémium táp és halas konzerv..a másik táp meg közép közép szintű táp.


Bármilyen ötlet?


Köszi


2021. márc. 22. 14:33
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha élénk, mozgékony, jókedvű, játékos, pisi/kaka rendben van, akkor semmi gond, ő egy ilyen cica. Nekem is van és volt olyan, aki megelégedett a kevesebbel, míg a másik fölfalta azt is (dagi is lett a másik)
2021. márc. 22. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

hát..hogy a brit jókedvű e azt nem tudom.:D Ahogy nekem lejött ő nagyon magának való. Viszont pisi kaka okés. Ha játékról van szó akkor ő is nagyon aktív illetve verekszik a másik macskával (játékból).


Akkor jó, ez megnyugtató. Köszönöm szépen!

2021. márc. 22. 14:44
 3/8 anonim ***** válasza:

Átlagos macska falatozik, nem egyszerre eszik meg mindent. Az a nem egészséges, hogy a másik mindent bezabál. Nálunk is ez van: hiába tudja, hogy a másik tálja tabu, lop, és csak egyre rafkósabban lop. :D Pedig nem éhes, mindig kap eleget mindkettő.

Amit otthagy, vedd fel a földről, és később add oda neki külön, mikor menne falatozni vissza, hogy az éhenkórász macs ne tudjon lopni. :)

2021. márc. 22. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ neked is! megnyugtató. elég stresszes témakör volt ez nekem.
2021. márc. 22. 16:12
 5/8 anonim ***** válasza:

Gondolj a klasszikus vadászó cicára. Tízből egy esetben sikeres a vadászata, és nem egy egeret (madarat, gyíkot, akármit) eszik meg egy nap. Szóval sokat vadászik, kevés siker, picike a préda - sokszor eszik keveset. :)

A szobacicában is megvan ugyanez a kialakult rendszer, az ember az, aki ezt kvázi átállítja, mert nyilván nem állsz mellette naponta nyolcszor etetni. :D De pont emiatt szokták azt mondani, hogy a száraztáp nyugodtan maradjon kint egész nap, hiszen az a jó neki, hogyha rájár, falatozgat, az emésztőrendszere is ehhez alkalmazkodott (szemben a kutyával, akit fixen napi 1-2-3 étkezésre trenírozor kortól és mérettől függően).

Hogy nálatok ez a barfra hogy húzható rá, ahhoz nem értek sajnos, mert nyilván azt nem hagyhatod ott, mint egy száraztápot. Ha belefér a napodba, érdemes lehet többszöri étkezést beiktatni. Én a 15 deka kaját is sokallom egyszerre. Ismét az egérrel példálózva, lehet cirka 30 gramm egy. Nálunk a 9 kilós dagimacs kap egyszerre 40 g körüli szárazat, vagy naponta egyszer mellé ugyanennyi nedveset (de akkor a száraz már nem kell neki, csak később :D), szóval ehhez mérten soknak tartom. De nem értek a barfhoz, szóval elhiszem, ha azt mondod, hogy kell ennyi egyszerre. :)

2021. márc. 22. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A jófajta tápok majdnem 5000 kalóriásak kilogrammonként. Egy ekkora cica megeszik vagy 30-40g tápot per nap!
2021. márc. 22. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekünk is brit hat hónapos kislány cicánk van. Ő is egyszerre keveset eszik. Egy nap vagy hatszor eszik, közben egy kis nasi legyecske. Imádja az ablakban vadászni őket. A virág kaspókat már lecsavaroztuk...😸😈
2021. márc. 22. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szia! Nagyon pici még, tenyésztőnél milyen tápot kapott? Ha ennyi idős, egy hónapja lehet nálad maximum, én azzal próbálkoznék, amit a tenyésztőnél evett, aztán fokozatosan, nagyon lassan lehet átállni más tápra, ha mást szeretnél neki adni. Ha hirtelen álltatok át, az bánthatja a gyomrát, lehet tőle étvágytalan is.


Az is lehetséges, hogy csak válogatós, kísérletezni kell. A mi kis brit cicánk Real Nature-t kap szárazból és nedvesből is, de kipróbáltunk előtte jópárat, volt amibe csak egy pillanatra szagolt bele és kezdte elkaparni, mint a kakiját :D


Ha úgy érzed, semmi nem válik be, akkor meg természetesen tessék elvinni a dokihoz.

2021. márc. 23. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!