Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A fedett alomtálca oldalát...

A fedett alomtálca oldalát kaparják a macskák. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Van egy 2 éves Maine Coonom, aki a kezdetektől az alomtálca oldalát kaparja, ha végzett a dolgával.

Mostmár a másik kettő is ezt csinálja, azzal a különbséggel, hogy ők elkaparják a végterméket és utána állnak neki dobolni.


Valahogy le lehet őket erről szoktatni? Ha leveszem a tetőt, akkor a falat kaparja. Alom van elég a tálcában, 2db 10kg-s csomag benne van. A méret is jó, ennél nagyobb alomtálca nem kapható (70*50).



2021. márc. 23. 08:29
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%

6-os vagyok.

Erdekes amugy, hogy erre felkeltek, mert az alom raadasul a szobamban volt meg amikor a szuleimnel laktam, es megszoktam, fel se keltem a zajra :D

Bar ha jol ertem, 3 macskatok van, ha egymas utan mennek szinte, mindegyik kapar 2 percet, akkor arra lehet, mar en is felkelnek.

2021. márc. 23. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%
Gedetlen alomtálca, xxl-es, és ha kell, kaparómatrac a falra
2021. márc. 23. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, hogy szerintem a kaparómatraccal nincsenek előrébb zaj tekintetében, sőt. A mi (elég nagytestű) cicánk is kaparja a zárt wc oldalát, de ez kispályás ahhoz képest, mikor a szizálfelületeket használja.

A fedetlen tálcából meg 3 macska még az almot is szanaszét hordaná, ráadásul a kaki elkaparása is még erősebben hallatszana.

2021. márc. 23. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%
Enyém előbb leás Kínáig, majd mikor végzett, felépíti a Csomolungmát :)
2021. márc. 23. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

Nekem az a fura, hogy évek múltán is ennyire halljátok. Nálunk két macska van, a lakás nem nagy, az egyik rendszeresen nem ás el semmit (de a doboz oldalát már szétkapta :D), úgyhogy a másik mindig "rendet tesz" utána, duplaásás.

De az első pár hónapot leszámítva már nem zavar, megszoktuk, nem ébredünk fel rá. Egyszerű háttérzaj.

2021. márc. 23. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
52%
Miért nem szólsz rá? Nekem nekiáll éjjel "bulizni" elég ha hangosan mondom, hogy gömbizek! Tudja, hogy kuss van vagy kap virág spricnivel. :D Nevelni kell öket, nem azt várni, hogy majd a másik kettő leszoktatja..
2021. márc. 23. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
52%
ez nekik olyan, mint amikor te lehúzod a wct. elkaparják a kaksit, teljesen természetes dolog. alapos munkát végeznek. az lenne para, ha otthagynák, aztán kaparhatnád utánuk a kis lapátoddal :D ha nem kaparnak, az a nyelvükön annyit tesz, hogy nem tisztelnek, otthagyják a kakit.
2021. márc. 24. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:

Kedves 16-os, rájuk szólok. De hajnali 3kor nagyon utálok kimászni az ágyból. Alvás gondjaim vannak... ha kimászok órákig nem alszom vissza. Ráadásul ha bejövök visszamegy és folytatja, aztán megy a következő. Ezért kértem tanácsot, hátha valakinek van valami tippje.


17-es nem kaparja el a dolgát, mert a doboz oldalán dobol.

2021. márc. 24. 07:20
 19/21 A kérdező kommentje:
16-os és nálunk is kap a virág spriccelővel. Már mikor hallja, hogy megyek ki lapos kúszásban, gyorsan távozik a folyosón. Nem azt akarom, hogy a másik kettő szoktassa le, az a bajom, hogy azok is elkezdték utánozni.
2021. márc. 24. 07:25
 20/21 anonim ***** válasza:
68%

Azért megy utána a másik kettő, mert érzik, hogy nem ássa el rendesen, kvázi "rendet raknak" utána. Nem utánzás.

Azzal, hogy spricceléssel fenyegeted, és ezzel bünteted a macskát az almozásért, nem azt éred el, hogy másképp kaparjon, maximum azt tanítod meg, hogy az alom nem jó hely, mert nincs biztonságban, elzavarod - más helyet fog keresni a dolga elvégzésére. Mondjuk a kedvenc szőnyegedet. Aztán jöhetsz majd a következő kérdéssel, hogy a macska nem beteg vagy stresszes, akkor miért csinál mellé...

2021. márc. 24. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!