Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mikor érdemes ivartalanítani...

Lili8760 kérdése:

Mikor érdemes ivartalanítani a macskát?

Figyelt kérdés
Van egy 7 hónapos nőstény kiscicám, és mindenképpen el szeretném vinni ivartalaníttatni. Viszont mindenhol mást olvasok, nem vagyok biztos benne mivel teszek jót neki. Kinti-benti cica, az utóbbi időben egyre többet vágyik ki, de egyedül még nem merem kiengedni, bár még nem tüzel. Sokat segítene ha leírnátok a tapasztalataitokat ezzel kapcsolatban.

2021. márc. 26. 11:45
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Ne engedd ki, 7 honaposan mar boven tuzelhet, vagy ha meg nem, akkor hamarosan fog.

Nyugodtan mehet mar most ivartalanitasra, ne keslekedj.

2021. márc. 26. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Eljött az idő, kérj időpontot, addig ne engedd ki, nehogy 2 hónap múlva kiscicákkal legyetek tele.
2021. márc. 26. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Már 6 hónapos kortól ivartalaníthatod.

Szóval nyugodtan kérhetsz időpontot már most, úgyis kb. 1 hónap várakozási idő is lehet.

Ha el kezd tüzelni, akkor pedig ne engedd ki, nehogy vemhes legyen.

Én kandúr cicáknál ajánlom csak (ha benti), hogy húzzuk amennyire lehet (értsd:ameddig elviselhető a jelölés, nyávogás), mert ha egy kandúrt 1.5 éves kora körül ivartalanítanak, nem pedig 6-7 hónaposan, sokkal szebb lesz a kandúros formája.

2021. márc. 26. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Az én cicámat is 7 hónaposan műtötték, nagyon jól viselte, hamar felépült. Ennyi idősen már érdemes megcsináltatni!
2021. márc. 27. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Kérj időpontot gyorsan, jön a meleg, vágyik ki, simán betüzelhet. Nyugodtan lehet ivartalanítani egy 6 hónapos cicát.
2021. márc. 27. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem azt mondták az állatorvosi rendelőben, hogy ha van 2 kiló, akkor lehet :D Időpontot én is 2-3 hétre kaptam, szóval te is kérj már most! Egyébként már vemhes cicát is ivartalanítanak.
2021. márc. 27. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
7 hónaposan már mondhatni kockázatos, bármelyik pillanatban tüzelhet. Próbáld meg minél hamarabb elvinni, amíg még nem késő. A miénk oár hónaposan lett kiivartalanítva. :)
2021. márc. 28. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Azóta beszéltünk az állatorvossal, és hétfőn időpontot is kérünk. Nagyon haragszom magamra amiért nem előbb vittük el ivartalanítani, mert az elmúlt 2 napban a délután folyamán több órára eltűnt (természetesen próbálom nem kiengedni de csak megtalálta a módot hogy kiszökjön). Igaz én itthon még más jeleket nem vettem észre ami tüzelésre adott volna okot, de furcsállom, hogy hosszabb ideig nem jött haza. Nagyon remélem, hogy nem történt semmilyen baleset. Ha ne adj isten már vemhes lenne akkor is ivartalanítjuk szóval nem hiszem hogy baj lesz.
2021. márc. 29. 00:43
 9/10 anonim ***** válasza:
#6, 1 kg az altatási határ :) szóval ennél bőven fiatalabb macskákat is simán lehet ivaratalnítani.
2021. márc. 29. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
7-8 hónapos kortól már ivarérettek, nem érdemes többet várni vele.
2021. márc. 31. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!