Kezdőoldal » Állatok » Macskák » 'Lopkodós' macska ellen mit...

'Lopkodós' macska ellen mit javasolnátok?

Figyelt kérdés

Már tényleg minden közeli ismerős tanácsát meghallgattam,nem jutok előre vele.

Nem tudok ellépni a konyhapulttól a mosogatógép vagy a csepegtetőig mert abban a pillanatban betoppan a konyhába,felugrik az asztalra és rohan a hússal..

Étel maradékot és kész ételt sem hagy békén nincs egy szabad perc tőle.Mindent gyerekzárral kell elzárni és vagy azonnal megeszel minden falatot vagy mire kimész a nappaliba egy papírtőrlőért már benne lóg a pofája a tányérban.


Neki sem egészséges,nekünk sem.ráadásul bosszantó.a vendégekkel is ugyan ezt csinálja.volt egy kislány akinek a kezéből kapta ki az ételt (bár azt már nem csinálja,arról sikerült leszoktatni még mikor kicsi volt..)


Egy ideig jó megoldás volt bezárni a konyha és szoba ajtókat,de megtanulta kinyitni.Két lábra támaszkodik,ráakaszkodik a kilincsre és már bent is van,mindig nincs kedvem rohanni vissza zárni se az ajtókat.


Megoldás? valakinek volt ilyen cicája?


Maine coon,kandúr (ivartalan),3 éves,11kg.

Azt se mondhatjuk hogy keveset eszik,mert naponta 3 adagra van osztva a menüje,és így is a testsúlyához képest kerekítve kapja az ételt,mert eddig azt mondták azért csinálja mert éhes és 'nem kap eleget'..(barf)

Beszéltem már más barfosokkal is akik a menüit sem tartották rossznak,azt hittem valami kevés lett benne és azért csinálja mert kevés valamilyen tápanyag és pótolni próbálja.



#macska #Macskatolvaj
2021. márc. 29. 11:48
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
77%
Tapasztalatból mondom, hogy nincs megoldás. Nálunk ugyanez van. Próbáltam már vízzel is lespriccelni, rákiabálni, megkergetni, de semmi. Fél perc múlva ugyanott van. Rendszeresen előbb eszik a kajából, mint mi.
2021. márc. 29. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
81%

Sajnos nekünk se sikerült róla leszoktatni egyik macskánkat se.

Amint beértek a konyhába már az asztalon vagy a pulton voltak.

Bár legtöbbször - épp ezért - nem hagytunk kint semmit, de az üres asztalra is felmentek, hát ha..

2021. márc. 29. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
14%

Én szeretem az állatokat, de sok macska furcsán van összerakva. Mennél oda hozzá megsimogatni, erre elszalad.

Arról nem beszélve hogy nekik nincs kerítés, mert állandóan elszökik. De vannak nagyon aranyos macskák is.

2021. márc. 29. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
7%
Szerintem ebéd előtt zárjátok el a kaja elől és amikor befejeztétek, akkor visszaengeditek, aztán adjatok neki a maradékból, de ne bántsátok.
2021. márc. 29. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
26%
Vagy csak gyárilag ilyen degeneralt
2021. márc. 29. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:

Hát,ez remek.Mielőtt macskát vettem a vele járó gondokról valahogy senkinek nem jutott eszébe szólni.Tenyésztőnek se..

Pisilgetett mindenhová,ivartalanítottam.Kaparta a bútort kapott kaparófát ráadásul kettőt hogy ne kelljen csak egy helyen kaparászni.

Ki akart menni minden áron kapott kifutót,hogy ne essen baja. ​

Allergiái vannak így minden reggel végig járom a hentest friss húsokért hogy rendes menüt kapjon.Játszom vele,hogy ne unatkozzon,fésülgetem hogy ne ragadjon össze a szőre.

Jobban figyelek rá mint magamra,és még így is minden percben felüti a fejét valami ami 'ilyen egy macska' kategóriás gond és vagy megoldódik vagy nem.Ha ilyen egy macska miért nem beszélt róla senki? Miért nem láttam eddig soha másnál ilyen gondokat?! Mindenki csak arról beszél mindig,hogy egy macskával "semmi gond",ezért ne vegyél kutyát vagy más állatot.Vagy ez mind másnak nem gond? Had pisiljen,had kaparjon,had másszon mindenre,addig is békén hagy. 🧐


Az egyetlen amit szeretnék,hogy végre normálisan lehessen vele egy fedél alatt élni.Talán nem nekem találták ki az állattartást,vagy nem passzol hozzám ez a macska..

2021. márc. 29. 12:11
 7/23 A kérdező kommentje:
Adjak neki a maradékból? Zsíros,fűszeres kaját? Mint mondtam nem kell azt beengedni beengedi saját magát.Tele van mindenféle allergiával,ráadásul az olajtól/zsírtól minimum cifra fosása lesz (mint általában ha sikerül ellopnia valamit..) a fűszerre meg ki se térek.Kell a fenének több állatorvosi költség csak azért mert buta és lopja azt ami neki se jó.Szőrhullás,vakarózás,dagadás,hányás,ájulás..ezeket még végig nézni is rossz..
2021. márc. 29. 12:15
 8/23 anonim ***** válasza:
65%
Ha az enyhébb tiltásra/büntetésre nem reagál, én akkorát vernék rá, hogy megemlegeti, a saját érdekében is. Ha ez sem hatja meg, akkor csak simán degenerált.
2021. márc. 29. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
27%

"Adjak neki a maradékból? Zsíros,fűszeres kaját?"


Olyan ételekre értettem, amit lehet neki adni.


"Mint mondtam nem kell azt beengedni beengedi saját magát."


Milyen macska ez, hogy a zárt ajtón be tud jönni, kinyitja? xD

2021. márc. 29. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

Ki tudja,a macska sajnos túlzottan is értelmes állat.És meg fogsz lepődni de wc-be pisil,ha felhajtva marad.

A magához való esze megvan,de bosszantó.Nagyon.Szeretem,de rengeteg gondot tud okozni ><

2021. márc. 29. 12:56
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!