Kezdőoldal » Állatok » Macskák » 'Lopkodós' macska ellen mit...

'Lopkodós' macska ellen mit javasolnátok?

Figyelt kérdés

Már tényleg minden közeli ismerős tanácsát meghallgattam,nem jutok előre vele.

Nem tudok ellépni a konyhapulttól a mosogatógép vagy a csepegtetőig mert abban a pillanatban betoppan a konyhába,felugrik az asztalra és rohan a hússal..

Étel maradékot és kész ételt sem hagy békén nincs egy szabad perc tőle.Mindent gyerekzárral kell elzárni és vagy azonnal megeszel minden falatot vagy mire kimész a nappaliba egy papírtőrlőért már benne lóg a pofája a tányérban.


Neki sem egészséges,nekünk sem.ráadásul bosszantó.a vendégekkel is ugyan ezt csinálja.volt egy kislány akinek a kezéből kapta ki az ételt (bár azt már nem csinálja,arról sikerült leszoktatni még mikor kicsi volt..)


Egy ideig jó megoldás volt bezárni a konyha és szoba ajtókat,de megtanulta kinyitni.Két lábra támaszkodik,ráakaszkodik a kilincsre és már bent is van,mindig nincs kedvem rohanni vissza zárni se az ajtókat.


Megoldás? valakinek volt ilyen cicája?


Maine coon,kandúr (ivartalan),3 éves,11kg.

Azt se mondhatjuk hogy keveset eszik,mert naponta 3 adagra van osztva a menüje,és így is a testsúlyához képest kerekítve kapja az ételt,mert eddig azt mondták azért csinálja mert éhes és 'nem kap eleget'..(barf)

Beszéltem már más barfosokkal is akik a menüit sem tartották rossznak,azt hittem valami kevés lett benne és azért csinálja mert kevés valamilyen tápanyag és pótolni próbálja.



#macska #Macskatolvaj
2021. márc. 29. 11:48
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
Jó nagy macska biztosan állandóan éhes pláne hogy ivartalan. Egy helyre kell szoktatni a macskatálat és az ennivalóját is. Ha éhes odamegy először és kaparja a dobozt amibe rejted a konzervet (mert nem hülye:-)) és úgy adjál enni neki. Legyenek szabályok, hamar megtanulja. Egyébként ahogy öregszenek a macskák egyre lustábbak szemtelenkedni, pláne ha tudja hogy mindig kap enni ha kér.
2021. ápr. 5. 04:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim válasza:

Érdekes, mert nekem is csinálta a három macskámból kettő, de nem egyszerre. Először a kislány cicám, akit 1 évesen kaptam. Már úgy került ide, hogy vacsi után, full tele hassal lelopta a bundás kenyeret az asztalról. Meg kukázott. A volt gazdája mondta, hogy nála is lopott, pedig igencsak jó dolga volt. Többet nagyon figyeltem, hogy ne hagyjak kinn kaját, de közben hetekig csak fél négyzetmétert használtam a konyhapultból, mert minden felületet telepakoltam egy kicsit vízzel hígított mézzel bekent alufóliával és folpackkal.


A fólia zörög, ha ráugrik, megijed tőle, ráadásul ragad is, azt utálja. A vékony folpack meg a lábára is ragad, idegbajt kap, mire lerázza. Nagyon gyorsan leszokott róla, azóta sincs baj, bármit kinnhagyhatok.


Vagyis csak hagyhattam. Most pár hónapja a másik macskám kapott rá, pedig ő mindig finnyás volt, ember kaját meg se szagolta. Most meg még a főtt zellert is lelopta az asztalról. Vacsora után, tele hassal. Sőt. Ha a lábam kihúztam a konyhából, már a mosogatón, vagy a tűzhelyen, vagy a pulton volt. Én a fenekére csaptam és kitettem.

Mivel ő 6 éve megvan és egy fura szerzet, gondoltam, hogy valami lelki baja van, ugyanis korábban lelki okokból csinált már hülyeségeket. Pl. másik cica került ide, ő hetekig nem ment az alomba, szanaszét piszkított. Meg sorolhatnám. Most az a nem tetsző változás okozhatta szerintem, hogy vissza kellett mennem dolgozni, így egész nap be volt zárva a 3 macska, amit nem jól viseltek, mivel kinti-benti cicák. Így az a változtatás történt, hogy kinn kapják a reggelit és kinn vannak amíg haza nem jövök. Kb. azóta van a mániákus lopkodás. Most őt is a mézes folpackkal és fóliával idomítom. Első nap az összes a földön volt, csimbókokban. Most már csak 1-2. Ő kicsit nehezebb dió és akaratosabb, mint a másik, úgyhogy arra is figyelnem kell, ne akkor teregessem le a csapdát, amikor látja, mert akkor esze ágában sincs felugrani, tudja, hogy ott van.


Egyébként ezzel szoktattam le őket arról, hogy a konyhai radiátoron sátorozzanak, meg a konyhaablakból nézelődjenek. Ugyanis az asztal oda van tolva és azon keresztül szaladgáltak, attól meg idegbajt kapok :)

2021. nov. 7. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim válasza:

Előző vagyok. Még annyit felejtettem el hozzáfűzni, hogy az előző cicám valószínűleg ő is lelki okokból lopkodott már az előző gazdájánál is, mert egész nap egyedül volt bezárva. Így valószínű, hogy azért is nem szokott vissza a fóliázás után, mert egész nap kinn vannak, bandáznak, ráadásul a kandúr cicámmal ki nem mennek egymás fenekéből. Mindent együtt csinálnak. Szóval már se nem unatkozik, bezárva sincs és egyedül sincs.

Egyébként mind a 3 ivartalan.

2021. nov. 7. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!