Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskák miért szökdösnek el...

A macskák miért szökdösnek el állandóan? Miért nincs nekik kerítés?

Figyelt kérdés

2021. márc. 30. 10:07
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
75%

Számodra szökés,neki bezártság,fogság, ha nem mehet, de szeretne

Vanak olyanok akik elvannak egy lakásban

De akik nem, azok mennek

Van egy táv, amiről ritkán mennek messzebb.

De nekik felfedezés és kaland az élet

2021. márc. 30. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
34%

Mert a legtöbb gazda olyan idióta, mint az első válaszoló, aki szerint a macskának fogság (mert az autó, a mérgezés, a szomszéd kutya rohadt nagy szabadság tényleg).

Létezik macskabiztos kerítés és cicakifutó itthon is, csak kényelmesebb kicsapni Micikét a kertbe, hogy menjél, ha akarsz.

2021. márc. 30. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
38%

Falun lakok lol

Az én macskámat próbálnád bezárni, kedves kettes. Számára az volt kínzás ,hogy behoztam.

És lesz😘rja ha megkergeti a kutya, ő is meg szokta kergetni ugyanúgy, csak mondom.

Üdv:

3 macska és egy stafford ( meg annyi állat tulaja amit te egy évben elfogyasztasz, nem pedig págyolgatod) tulaja.

2021. márc. 30. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
89%

Mert a macska falun fogyoeszkoz. Nagyszuleimnel van egy KÁJ, volt olyan hogy heti 2 macskat kellett elasni. De en is szedtem mar ossze nem egyszer a hazunk előtt elutott, szetrancsirozott macskat. Nem hinnem, hogy ez a boldog elet egy cica szamara.

Meg vannak a felelos allattartok, akik nem lustak kifutot epiteni a macskanak es vigyazni ra.

2021. márc. 30. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
29%

#3, ( meg annyi állat tulaja amit te egy évben elfogyasztasz, nem pedig págyolgatod) tulaja.


Nagyon jó :-)

Mert miközben ketteskék bent pátyolgatják Micikét, nehogy baja essék, közben jóízűen falatozzák a sültcsirkét. Micike is kap néha belőle egy-egy falatkát, szigorúan lebőrözve/kicsontozva/előrágva.


És már látom a lelki szemeim előtt, hogy leszek ezért az arcátlanságomért lepontozva.

2021. márc. 30. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim válasza:
30%

Előttem szólóval értek egyet.

Miért kellene egy macskát bezárni? Nem szökik. Természetes szabadságvágya van.

Te is kiszöksz minden nap a lakásból? Be kellene zàrni érte? Elég hamar meghülyülnél valszeg.

2021. márc. 30. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
39%

4esnek:

Hozzátenném hogy azok a macskák 2 év alatt többet élnek mint a bezárt fajtársuk több év alatt ( mindig van kivétel!! Általánosságban beszélek)

Csúnya haláluk van persze, ha nem tanulnak meg ÉLNI és életben MARADNI . Ez az ő életük java.

A embernek az a jó, ha hazamegy, ott várja a ketrecbe/ lakásba, szeretetre kiéhezve. Valamilyen szinten önzőség.

Falun nem unatkozik, amellett, hogy szeretve van , kalandozik is.


NEM VAGYOK EGYIK ELLEN SEM!

MINDKETTŐNEK BIZTOS JÓ ÉLETE LEHET.


csupán a kérdésre válaszoltam.


#1es

2021. márc. 30. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
68%

Persze, a macska átlagos életkora 15 év, de szerinted teljesen oké, hogy két év után kinyiffan. Hát gratulálok.

A gyerekedet is a hatsávos autópálya közepére engeded játszani? Mert ugye nem zárunk be senkit?

2021. márc. 30. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
30%

Wow

Na , ezért nem adok egy kettyós panelpati véleményére aki csak betonba érzi magát jól és elvárja hogy a háziállat is így tegyen.


Mert egy lapon említ meg egy gyerek életet és egy macskáét.


Ha pedig ezt vontad le abból amit irtam , akkor rettenetesen sajnállak.

2021. márc. 30. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
86%

Senki nem beszélt arról, hogy panelpatkány vagyok. Csak épp nálam a macska nem fogyóeszköz.

Kertes házam van, és lepődj meg: a cicáknak saját kifutójuk van. Mert így is lehet. Mert lehet macskát tartani úgy is, hogy nem kibaszod az utcára, hogy mennyémicike szabadlélek, hanem felelősségteljesen, vigyázva az életre, amiért te vagy a felelős. A cicák kijárnak a kertbe, a cicákkal mellesleg foglalkozva van, nem egy ketrecben gubbasztanak egész nap, de a cicák nem lépnek le a behatárolt területükön kívülre, ahogy mellesleg az állatvédelmi törvények is előírják.


Szövegértelmezésből pedig egyes, nem a gyerek életével állítottam párhuzamba a macskát.

Te kimész a lakásból minden nap, de neked felnőtt emberként van annyi belátásod, hogy nem az út közepén sétálgatsz, és nem csócsálod el a patkánymérget, csak mert jól néz ki.

A macskának nincs ennyi belátása, a macska agyilag maximum egy kisgyerek szintjén áll (ráadásul rá sokkal veszélyesebb az útközepi séta és a kóborkutya, mint rád, már csak méretéből adódóan is). Mivel a cica nem tudja belátni ezeket a veszélyeket, nem tudja megfelelően elkerülni (maximum amíg kitart a szerencséje), ezért a gazda teszi meg ezt helyette.

Amelyik gazda nem teszi meg, az felelőtlen.

Pontosan úgy, ahogy a gyerekedet se engednéd remélhetőleg az út közepén játszani. Mert a kisgyerek se tudja felmérni a veszélyeket, hogy átér-e, hogy lehet e ott lenni, ahogy a macska se.

A különbség az, hogy a gyerek idővel megtanulja, a macska azonban a macskaintelligenicia szintjéből kifolyólag, nem.

2021. márc. 30. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!