Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Nagyon félős, bizalmatlan a...

Nagyon félős, bizalmatlan a cicám. Mit tehetnék, hogy feloldódjon?

Figyelt kérdés

A cicát örökbefogadtuk 2016 decemberében, akkor kb. 1 éves volt. Először nekem sem engedte meg, hogy megsimogassam, egyáltalán: megközelítsem. Később ez fokozatosan enyhült és végül már én vagyok számára az egyetlen, akit elfogad: én simogathatom meg, engem követ mindenhová, hozzám ragaszkodik.

Vannak más családtagok is, nemcsak én élek egyedül a cicával és sajnos senkinek nem engedi meg, hogy megsimogassa, megérintse; mindenkit nagy ívben kerül. Ha valaki az ujját felé nyújtja, kíváncsiságból megszagolja, de csak ennyi és semmi több.

A cica életét kóborként kezdte, állatvédők vették magukhoz a cica családot és örökbe adták a cicákat érdeklődőknek.


2021. ápr. 1. 15:34
 1/3 anonim válasza:
Nálunk az vált be, hogy más is adott neki enni a családból. Nem azonnal, talán hónapok is kellettek neki, hogy ne legyen annyira félős.
2021. ápr. 1. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Érdemes megpróbálni kézből is etetni a többi családtagodnak.
2021. ápr. 1. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Mert macska.


Nekem volt cica-testvérpárom. Az egyik folyamatosan bújt, dörgölőzött, nyalogatott, az ölemben aludt, a másikat meg ujjheggyel alig tudtam megsimogatni, mert mindig húzódott, elkerült. :D

2021. ápr. 3. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!