Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért hagy pici vérfoltokat a...

Miért hagy pici vérfoltokat a cicám az ágyán?

Figyelt kérdés
A vércseppek onnan jönnek, ahol a pisi is. Szobacica. Pár napja vettem észre, hogy az ágyán az anyagain kis vér plecsniket hagy. Volt valakinek ilyen tapasztalata? Sérülése nincs.

2021. ápr. 3. 21:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
69%
Ivartalanított? "Lány" cica? Hány éves?
2021. ápr. 3. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
38%

Ha nem ivartalanított akkor most lett ivarérett. Ez normális dolog, olyan mint az embereknél. Kutyáknál is van ilyen.

Mennyi idős?

2021. ápr. 3. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
89%
A macskák nem véreznek tüzeléskor. Ha vérzik akkor baj van, irány az állatorvosi ügyelet!
2021. ápr. 3. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Lány. 10 éves. Nem ivartalanított, de amikor tüzelő időszaban van, akkor a plüssállatainak nyávog, illetve a szájába veszi őket és ide hozza hozzánk. Szóval, ha 10 éves, akkor is normális a kis vérplecsni az ágyán?
2021. ápr. 3. 22:00
 5/11 anonim ***** válasza:
96%
Akkor esélyes hogy méhgyulladás. Ezért fontos az ivartalanítás, hogy az ilyeneket elkerüljük vele.
2021. ápr. 3. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Ez mitől lehet?
2021. ápr. 3. 22:17
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

A hormoningadozástól idővel kialakulnak különböző nemzőszervi betegségek.

Ezt előzi meg az ivartalanítás, ugyanis azután nincsen nemi hormoningadozás.

Holnap reggel az első dolgom lenne ügyeletre vinni (mondjuk amilyen parás vagyok, én már most vinném), mert ha ez méhgyulladás, akkor nem gyógyul meg magától. Az egy nagyon komoly betegség, ami kezelés nélkül halálos.

Azért reménykedjünk hogy nem az, de akármi is, nem normális hogy vérzik, orvost igényel az állapota.

2021. ápr. 3. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2021. ápr. 3. 22:43
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem volt olyan macskám, amit az utcáról fogadtam be, és bár mindenképpen ivartalanítani akartam, úgy voltam vele, hogy 1-2 hetet várjunk, míg kicsi megszokik nálam. De már pár nap múlva kezdett kedvetlen lenni, először csak szinte egész nap aludt, gubbaszkodott, aztán már enni sem akart.

Elvittem orvoshoz és kiderült, hogy gennyes méhgyulladása van. Régebb óta lehetett már neki, csak ekkor jött ki rajta igazán. Magas láza volt, rossz állapotba került, először kellett neki egy injekció kúra meg infúziók, hogy egyáltalán műteni lehessen. Végül túlélte, de nagyon kevésen múlott.

Szóval, ha fontos neked a cica, szerintem, ha nem tüzel, vidd el, hogy azért nézzenek rá. Abból baj nem lehet.

2021. ápr. 4. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Vidd állatorvoshoz.
2021. ápr. 4. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!