Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért pisil az ágyra?

Miért pisil az ágyra?

Figyelt kérdés

1 éves lány cicus 1 hónapja volt ivartalanítva. Nem rég voltunk dokinál hogy megnézze biztosan minden rendben van-e ehhez mi ragaszkodtunk. A cicus teljesen jól van makk egészséges szükséges oltásai mind meg vannak. Trauma azon kívül hogy 1masodperccel később kap kaját (mert éppen kibontom a csomagolást) nem éri. Nem titok el van kényesztetve nagyon szeretjük, sosincs egyedül én mindig itthon vagyok vele. Benti cica sosem volt kint. Mielőtt vittük ivartalanításra az előtt is össze vissza hugyozta a matracunkat ezért vettünk egy másikat mert hogy ivartalanítás után ez elmúlik...(egyébként amikor pici volt és nem ivarzott sose pisilt az almon kívül máshova).

Szóval le cseréltük a matracot de nem akarok újat venni elég drága volt... Furcsa hogy most ugyan úgy viselkedik ezen a téren muszáj lesz kizárni a hálóból amíg meg nem oldódik a dolog. Nappaliba a kanapéra vagy vendég szobai ágyra nem vizel... Csak ahol mi fekszünk ott is csak az én részemre pisil mint ivartalanítás előtt...

Neten olvastam olyat hogy kell 2 hónap mire kiürülnek a hormonok ez igaz lenne?

Mert erről sose hallottam ...

Néha van hogy úgy nyavog mintha tüzelne de hamar abba hagyja.


Bocsi a terjedelmes irományért köszi a válaszod előre is...



2021. ápr. 5. 09:29
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Engedd ki oz pisilhet kedvére
2021. ápr. 5. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nincs túl távol az alom onnan, ahol fekszik/alszik és odapisil?

Amikor hozzánk került egy kölyökmacska, ő is az ágyban aludt, és arra ébredtem első reggel, hogy odaf*sott a sarokba. Tettem hát almot az ágy mellé, onnantól kezdve azt használta. Persze nem akartam örökké a bilijét a hálószobában kerülgetni, így mindig arrébb és arrébb tettem pár méterrel, most már szépen odaszokott, ahová a ládát eredetileg is terveztem.

2021. ápr. 5. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nálunk is volt egy időszak amikor egy ágyra pisilt, de az pár hónappal az ivartalanítása előtt volt. Mi úgy oldottuk meg, hogy vettünk egy alomtálcát a felső emeleti fürdőbe is. Az alom kényes téma nekik, sok esetben nem megfelelő számukra :D.

Amióta kapott még egy alomtálcát nem történt ilyen baleset. (Ő is benti cica volt akkoriban.)

2021. ápr. 5. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
52%
Ha a hormonok miatt kialakult rossz szokást megszokja az állat, akkor azon a szokáson az ivartalanítás már nem segít.
2021. ápr. 5. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
73%

2 alom azert jo lenne. Macskak szama +1 az ajanlott.


Ha alom melle vagy agyra pisil az jelzes szokott lenni. Ha fiu lenne, akkor lenne baj, de lany cicanal ritkabb a hugyuti betegseg.


Szimplan foglalkozz vele tobbet egy kicsit

2021. ápr. 5. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Az alom a szoba előtt van (beugró van a szoba előtt az egyik bútort úgy alakítottuk ki hogy oda be férjen az alom és el legyen neki dugva hogy biztonságban érezze magát)

Sose pisilt mellé amig nem tüzelt ezért is furcsaltam. Tüzelésnek ugye ivartalanítás vetett véget és most újra kezdte. Az hogy foglalkozzak vele többet hát nem tudom bizonygatni nem is akarom hogy többet foglalkozok vele lassan mint magammal. Egesznap itthon vagyok mindent együtt csinálunk játszunk állandóan mindennel :). Az hogy 2 alom kell lehet jó megoldás lenne. Egyenlőre annyi történt hogy legutóbbi pisilése iszonyatosan kiboritott mert ahogy álltam az ágy felett pakoltam az ágy nemut félig elfordultam annyit hallottam hogy csobog valami. Hát nem rá pisilt?! Ahogy oda fordultam abba hagyta gyorsan felitattam és szerencsére a védő matrat huzata víz taszító csak a huzata lett pisis... Oda vittem és leszídtam utána 1 óráig tudomást sem vettem róla szörnyű volt nekem de muszáj volt mert eddig amikor leszídtam miatta kb 5 perc múlva össze vissza simogattam és bocsánatot kértem tőle 😂... Most viszont nem. Ez tegnap kérdés kiírása után volt és azóta nem volt pisi halistennek reggel sem. Remélem használt beszerzunk még egy almot ártani nem árt ha több van.

2021. ápr. 6. 13:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!