Kezdőoldal » Állatok » Macskák » 1 éves cica lehet (minőségi)...

1 éves cica lehet (minőségi) éhezéstől pici, vagy ez csak genetika? 1 éves kor után nőhet még?

Figyelt kérdés

Egyáltalán nem sovány, sőt, kifejezetten kerek, csak nagyon kis apró, még a tappancsai is, meg vékony a csontozata. Kislány cica és 2 kiló, 1 éves, most kaptam. Eddig tescos tápot evett.

Holnap veszek neki az állateledelesnél jófajta tápot és elgondolkodtam, hogy nőni fog-e még, ha mostantól minőségi tápot kap.



2021. ápr. 5. 15:36
 1/7 BrambleSTRM válasza:
37%
Szia! Milyen fajtájú a cicus? Vannak viszonylag kis növésű macskafajták is, pl.: Munchkin/tacskómacska. Illetve mihez képest kicsi? Nekem "sima" házimacskám van, ők sem nőnek annyira nagyra. Remélem tudok segíteni :)
2021. ápr. 5. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy vannak kisnövésű fajták, azért kérdem, hogy ez genetika, vagy lehet-e azért pici, mert nem kapott rendes ételt.

Hát, ahhoz képest kicsi, hogy átlag cica az 3,5-4,5 kg, ő meg 2.

2021. ápr. 5. 16:16
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Dehogynem nonek a hazi macskak is nagyra, nagyon vegyes a felhozatal beloluk.

Egyebkent igen, picikenek tunik, az enyem 1 evesen volt 3,5 kilo, most 6 evesen 4,5. Most van pont jo sulyban, akkor sovany volt, de mar elerte a vegleges meretet 1 evesen, csak sulyra nem, legalabbis igy emlekszem.

Lehet, hogy a taplalas miatt nem nott meg, de az is lehet, hogy ez valamilyen fejlodesi rendellenesseg. Gondolom oltasok miatt egyebkent is mentek allatorvoshoz, kerdezz ra nala :)

2021. ápr. 5. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Megvan az összes oltása, oltási könyvvel együtt, illetve havonta volt féreghajtózva 1 hónapos kora óta, valamint 2* bolhairtózva is sprayvel. Úgynevezett "minden mentes", semmi ilyen baja nincs, egészségesnek is tűnik, játszik, eszik, élénk, hízelgős, teljesen normálisnak tűnik. Csak annyi, hogy a táplálása volt rossz és egyébként allergia miatt ajándékozták el, pici szőre nagyon hullik, gondolom a vitaminhiánytól.

A lényeg, hogy lehetséges-e, hogy emiatt pici, vagy ez mindenképpen genetika, esetleg rendellenesség?

Szóval az esetet figyelmen kívül hagyva, lehet-e egy cica rossz táplálástól pici?

2021. ápr. 6. 00:06
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm amúgy mindenkinek.
2021. ápr. 6. 00:07
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem volt 6 kilós házimacskám, meg volt 2 kilósom is. Mindkettő hím, makkegészségesek, energikusak, egyszerűen más testfelépítés, más izomzat, más anyagcsere.
2021. ápr. 7. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ha nem sovány, akkor nem volt alultáplálva, sokkal valószínűbb a genetika. Persze érdemes megkérdezni az orvost, mert az ördög sosem alszik, nehogy mégis betegség legyen, amiről a gazdája “elfelejtett” szólni.

Egyébként az én “kis” házicicus kandúrkám alig múlt 8 hónapos és majdnem 6 kiló, kinyújtózva közel egy m testhosszal...Ő a másik véglet, extrém nagytermetű, de egészséges teljesen. És ismertem a tiédhez hasonlóan pici nőstény cicát, neki sem volt semmi baja, csak aprócskára nőtt. Tényleg nagy a szórás.

2021. ápr. 8. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!