Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Nagyobb testű, hosszú szőrű...

Nagyobb testű, hosszú szőrű macskát hogy tartotok tisztán?

Figyelt kérdés

Van egy nagytestű, picit dagi macskánk. Nem hosszú szőrű, de hosszabb, mint egy átlag rövidszőrű macskának (valószínüleg a felmenői között lehet MC, arra hajazó, de rövidebb tömött bunda).

És hát a helyzet az, hogy a tömöttebb bunda miatt a fenekénél rendszeresen odaragad a széklet a feneke körüli szőrbe.

Annyira nem dagi a macska, hogy ne tartsa magát tisztán, de ott valahogy mindig ott ragadnak a csimbókok...


Hogyan tudnánk neki segíteni? Azt a szakaszt nem engedi kefével piszkálni (tök megértem, de kéne). Ollóval vágjam ki neki a szőrt? Félek, hogy megsebesítem, aligha tűrné nyugodtan a dolgot.


Tök érdekes amúgy, mert nem amiatt ilyen, hogy hasmenése lenne vagy bármi, szóval nem az van, hogy összecsokizza a fél lakást, az alomban is egészséges termékek vannak, csak az tűnik fel néha, hogy ott vannak a darabkák a fenékszőrben... :/


2021. ápr. 7. 17:40
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Kozmetikus ha levágná ott rövidre?
2021. ápr. 7. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
76%

Te ne ess neki ollóval, mert egy rossz mozdulat és baj lesz.

Vidd el kozmetikába.

2021. ápr. 7. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
75%
Mi trimmeljük ollóval. Semmi exta. Valaki megfogja (mint egy babát karra veszi, kezekkel a mancsokat fogja), a másik nyissz-nyissz és egy jutifalat a cicának! 1 perces dolog, pedig nem egy kedves macskánk van.. :)
2021. ápr. 7. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én is le szoktam vágni, mert letörölni nem lehet, beleragad teljesen, esetleg lemosni zuhannyal, de azt még jobban utálja, szóval nagykabát, vastag kesztyű, cicát lefogni és levágni a piszkos szőrt.

Egyébként mi fésülködni is nagykabátban, vastag kesztyűben szoktunk, mert azt is nagyon utálja.

2021. ápr. 7. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

3, Ezt lehet, hogy megpróbáljuk, csak ugye az a fő gond, hogy 8-9 kilós a "kicsike", a babás karravétel necces. :D


Létezik külön cicakozmetika? Vagy ha kutyáshoz bejelentkezek, ők is foglalkoznak macskákkal?

2021. ápr. 7. 19:19
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Fel kell hívni és megmondani, hogy mit szeretnél, megkérdezni, hogy vállalja e, ha nem, esetleg ismer-e olyat, aki cicákkal is foglalkozik.
2021. ápr. 7. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
3. vagyok: Nekem is nagy a cica. Meg lehet fogni simán! A lényeg, hogy félbe hajtod egy kicsit de támasztod a karjaiddal, majd a kezekkel mellső és hátsó lábakat összefogod párban de nem préselve.. Vagy ölben a gerincét beteszed a lábaidhoz.
2021. ápr. 12. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!