Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit lehet tenni ilyen emberek...

Mit lehet tenni ilyen emberek ellen?

Figyelt kérdés

[link]


Szóval rengeteg ehez hasonló gondolkodású ember van és engem eléggé zavar és szerintem nagy probléma csak nem tudom, hogy lehetne "kiirtani" ezt a gondolkodásmódot


2021. ápr. 8. 17:09
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
58%

Semmit, az elfogadást is meg kell tanulni, ő is elfogadja mások véleményét.

Mellesleg az állatoknak nem úgy fáj az ellés mint az embereknek. Arányaiban kisebb is a születendő kicsi, én láttam már olyan kutyát akiből szó szerint kipottyant a kicsi és észre se vette. Az ivartalanításnak más előnyei vannak, persze hátrányai is, mint mindennek. Mindenki eldöntheti, melyiket tartja jónak, a gond azzal kezdődik, ha egy felelőtlen gazdi nem gondoskodik a nála született kis állatról, pedig ő is hozzá tartozik. Ha lelkiismeretesen elajándékozza a kiscicát jó gazdikhoz, azzal nincsen semmi gond, ám ha kirakja őket az utcára, na azzal már baj van.

2021. ápr. 8. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
79%

Ki is lehetett volna írni és nem pazaroltam volna az időt ilyen buz1 videóra amit meg kellett állítgatni hogy elolvashassam.


Sehogy nem lehet kiírtani ezt a gondolkodást.

Sokan fialtatják a macskáikat mert jhajjdecuki a kiscica. Az hogy mi lesz vele utána lef0ssák.

Anya cica meghalhat szülésben? Hoz másikat, úgyis ingyen van.

Ivartalanítani is pénz.

Nézz már szét ebben a kategóriában..

Napi 2 kérdés van legalább hogy lerohad a macskája lába/elütötték/megsérült, mit tegyen vele? Orvos kilőve, nem akar fizetni, inkább kenegeti kamillával a barom a sebet vagy csak lesi ahogy elpusztul az állat.

Ez az átlag macskatartó. Most komolyan, mit vársz?

2021. ápr. 8. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim válasza:
100%
Semmit.
2021. ápr. 8. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
75%
Sajnos semmit. Kutyaknal behoztak ezt a Felir azonositot apr 1-től, de szerintem annak sincs tul sok ertekme, amig ezt nem ellenorzi a hatosag.
2021. ápr. 8. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
72%
A magát értelmiséginek és érzékenynek tartó, diplomás barátnőm (már nem az) hőbörgött azon, hogy én ivartalanítattam a macskámat. Mert hogy nekem hogyan esne, ha nem izélhetnék. Magyarázni kezdtem, mindig volt valami nagyszerű érv. Olyan érvet is láttam facebook-on állatos csoportban nagyonbölcs marikanéniktől, hogy hát így ki fognak halni a kutyák, macskák (és akkor magyarázd neki hogy lásd Ausztrália élővilágának is k-rva jót tett a rengeteg elszaporodott macska). Meg hogy mindig van gazdi, ja perszeee. Teljesen idióták. Teljesen egyszerű ok-okozati összefüggéseket ne tudnak összekapcsolni.
2021. ápr. 8. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
79%
A gazdi szemmel vlogos nő sokszor állít hülyeséget olyan stílusban, hogy eszem megáll. Az ivartalanítás azonban fontos.
2021. ápr. 8. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
15%
A mi kan kutyánk is ivartalanított és ugyanúgy akar izélni a szuka kutyákkal ennek ellenére is
2021. ápr. 8. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
87%

Semmit nem tehetsz ellene. Mindig a leghülyébbeknek van a legnagyobb hangjuk, és ők osztják az észt másoknak. Abba nem gondolnak bele, hogy nem lehet össze hasonlítani egy lakásban tartott macskát egy vidéki portán élővel. Egy tanyán gyakran 20-30 macska is él, és nagyon sok el is pusztul közülük, kiküszöbölhetetlen szelekció ez (kutya, róka, patkány, ragadozó madarak prédáivá válhatnak. Azok az emberek, akik csak a városi életet ismerik, embertelennek tartják, hogy a macska egerészik. Föl se fogják, hogy az egerek és a patkányok össze rágják, befertőzik a terményt, amivel a gazda az állatait eteti, és ennek súlyos következményei vannak. A méreg, ami olyan népszerű a városokban a rágcsálók ellen, rengeteg madár család pusztulását okozza (azokét, amelyikek megeszik a mérgezett egereket és egyéb rágcsálókat, egerésző ölyvek, gólyák stb), egész családjaikat irtják ki vele. Egy mérgezett egér napokig életben van még mielőtt elpusztul, de a méreg ugyanúgy hatással van az őt elfogyasztó állatra is.

Nem a vidéki macska szaporulat ami problémát okoz, hanem a városi, amikor kis telkeken, út közelében macskák vannak. Természetes, hogy a városokban nem a ragadozóknak esnek áldozatul, hanem az embereknek (pl. autók)

Ha minden macska ivartalanítva lesz, akkor 10 év múlva (talán kevesebb) nem lesz házi macska, ugyanis a tenyésztők tudtommal nem házi macskát tenyésztenek. Lesz majd néhány élelmes személy, aki a házi macskáért akár 50 ezer forintot is el fog kérni, de ennyit nem fognak adni érte a vidéki emberek. Majd esszük a fertőzött gabonát, és az ezzel etetett állatokat, és tudomásul vesszük, hogy magunknak és gyerekeinknek mi idéztük elő, az ezzel járó betegségeket.

2021. ápr. 8. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
25%

A városi macskákat sokan ivartalanítják. A nem "dolgozó" (egerésző) csak kedvtelésből tartott konzerven tartott macska felesleges is túl nagy számban. A kölykeik nem lesznek jó egerészők, ugyanis az anyjuk tanítja őket erre. Persze ösztönszinten bennük van, de a konzervet várják, ha ahhoz szoktatták hozzá. Mit is kezdene mindenki évente 8-10 macskakölyökkel??? Viszont a cica is elpusztul, ahogy az emberek is meghalnak. Honnan lesz cicájuk, ha mindenki ivartalanít? Azok, akik azt hirdetik, hogy mindenki ivartalaníttasson, tegye fel a kérdést, neki honnan van cicája?

Lenne-e cicája, ha minden macska ivartalanítva lenne? Esetleg már ebből is hivatalos tenyészetek kellenének, ahol 30-40 ezer egy házimacska???

2021. ápr. 8. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
20%

Egyébként, kedves kérdező!

Az összes macskát, kutyát, és emlőst javasold, hogy ivartalanítsák, beleértve az embereket is! Nehogy szülni, elleni, fialniuk kelljen!

Legyenek robotmacskák, robotkutyák, robot emberek! Őket majd robotok rakják össze gyárakban! Ez a világ biztos tetszene neked! Remélem, nem fogsz gyermeket vállalni, nehogy fájjon neked!

2021. ápr. 8. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!