Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mivel és hogyan eteted a...

Mivel és hogyan eteted a cicá(i)dat?

Figyelt kérdés

Hányszor, mikor mit, előtte van végig, vagy időközönként, mikor adod neki, milyen kiegészítőt kap(pl szőroldó paszta) stb?

Minden érdekel a cicátok etetésével kapcsolatban.

Köszönöm előre is, mindenkit felpontozok.


2021. ápr. 10. 17:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
83%
Nekem három macskám van, nagytételben veszem nekik a kaját mert úgy olcsóbb. Kettő Felix-rajongó, a harmadik meg az Animonda Carny kitten verziójának a csirkés konzervét eszi csak. Ezenkívül Matisse Neutered száraztápot kapnak. Utóbbi egész nap ki van téve, akkor mennek, amikor akarnak. Nedveset akkor kapnak, ha a tányérjukhoz mennek, és jelzik, hogy kérnek. A Felixből fejenként 2-3 tasakot esznek meg naponta olyan 3-4 étkezésre elosztva, az Animondából a harmadiknak egy 200 grammos konzerv fogy el. Ehhez még kapnak nasit, ha olyan kaját eszünk mi, amit szeretnek (leveshús, sült csirke, alkalmanként virsli, nyers csirkemáj, tojás stb.). Szőroldó pasztát csak vedlési időszakban szoktam adni nekik, meg az Animonda-rajongó cica kap naponta Béres cseppet, mert ő FIV-es. Ő emiatt a nyers kajából sosem kap.
2021. ápr. 10. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
0%
Egeret
2021. ápr. 10. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
45%

Wild Freedom rajongó vagyok :)

Szóval napi 100g száraztápot eszik meg a cicám és 100g konzervet.

Ez mellett naponta Miamor szőroldó pasztát kap és Hunter lazacolajat.

2021. ápr. 10. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
47%

3as vagyok :)

Reggel-este konzervet kapnak, napközben a szárazat eszik.

A pasztát és az olajat a konzervbe belekeverve kapja.

2021. ápr. 10. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
44%
Reggel-este kap egy fél alutasakosat (nem a legjobb minőségűt, sajnos a jobb féle száraztáp mellett nem tudom megvenni a drága alutasakosakat is) így pl. Friskies, Prevital, Purina stb. van általában. És mindig van előtte száraztáp (Happy Cat Sterilised). Szőroldó pasztát is naponta kap.
2021. ápr. 10. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Azt meg tudjátok mondani, hogy hogy lehet kövér egy cica, napi 2 evőkanálnyi száraztáptól + napi 1db 100grammos alutálkás kajától?

Ketté osztva kapja, az első adagot reggel és nem eszi meg egybe, hanem kb délig elcsipegeti, aztán késő délután a másik felét és azt is estig több részletben eszi meg.

Alomban napi 1 kaki.

Felnőtt, ivartalanított nőstény, átlagos 4 kilós cica(lenne, de most 4,7).

Bár nem túl mozgékony, nem játszik, de azért elsétálgat napközben elég sokat.

2021. ápr. 10. 18:46
 7/12 anonim ***** válasza:
31%
Első vagyok. Szerintem az életmódjukon és az alkatukon is múlik. Nekem a két fiatalabbik rengeteget megy ki a kertbe, egész nap rohangálnak, vadásznak, játszanak, csak enni és aludni jönnek be. Mindkettő formás, izmos cica. A harmadik a fél életét a kanapén tölti, alig megy ki, játszani is úgy szeret, hogy madzagon rángatok neki valamit, és a hátán fekve kapálódzik csak utána. Pocakos is a lelkem.
2021. ápr. 10. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Ő is benti de fiatal, 2 éves.

Eddig mindenki azt mondta, az ivartalanítás miatt hízott meg. De ismerek ivartalanított sovány benti cicát. Bár ő sokat is játszik, futkosik bent. De sokkal többet is eszik.

Szóval nem igazán értem. Tényleg, most mérjetek ki 2 evőkanálnyi tápot. Egyáltalán nem sok, ennél kevesebbet hova adjak neki?

2021. ápr. 10. 19:01
 9/12 anonim ***** válasza:
31%
7. vagyok. Nekem mindegyik ivartalanítva van.
2021. ápr. 10. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
31%
De milyen markaval etetsz pontosan kerdezo?
2021. ápr. 10. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!