Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Begyulladt a macskám szeme....

Begyulladt a macskám szeme. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Van egy 2 éves kinti kandúr cicám. Pár napja amikor meg akartam simogatni a fejét, mindig elfordította mint ha bántani akarnám. 2 nappal ezelőtt a jobb szemét nem nyitotta ki rendesen,tegnap már szinte egész nap feküdt a jobb szemét egyáltalán nem nyitotta ki. Ma a jobb szeméből folyik a könny(vagy nem tudom mi), sárgás váladék is volt a szeménél és nem nyitja ki. Most délután kb fél órája kamillával letörölgettük, utána kinyitotta egyszer egy nagyon picit. Szerintetek nagy baj lehet? Azért kérdezem mert állatorvoshoz nehezen jutnánk el, nincs kocsink és a városban van az állatorovos mi meg falunk lakunk.

2021. ápr. 10. 18:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
87%

Akkor meg kell kérni valakit akinek van autója hogy vigyen el, vagy taxit kell hívni a városból, vagy macskahordóval tömegközlekedéssel bevinni, vagy az orvost házhoz hívni, ahogy falun amúgy is szokás.

Ez is hozzátartozik sajnos az állattartáshoz, hogy ha beteg, akkor az ember biztosítsa neki a megfelelő orvosi ellátást.

Kifogást gyártani persze könnyebb, de ha felelősséget vállaltál érte, akkor ezt is meg kell tenni a jóléte érdekében.

Itt nincsenek állatorvosok, csak mezei állattartók, még ha tudnánk is valami csoda folytán látatlanban diagnosztizálni (amit még ugye az orvosok sem tudnak) akkor sem tudnánk távgyógyítani.

2021. ápr. 10. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszi! Azt esetleg tudod hogy az állatorvosok rendelési időn kívül is kijönnek ha kihívjuk? Mert a doki hétfőn délután rendel, és addig gondolom nem túl hasznos várni. Apumnak vannak meg a doki adatai meg ilyenek csak ő hétfőn vagy kedden jön haza és az szerintem késő lenne.
2021. ápr. 10. 18:45
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Első hallásra ez uveitisznek tűnik, amit mindenképpen meg kell nézetni, mert sok minden állhat a háttérben, ha pl autoimmun betegség, abba bele is vakulhat kezelés nélkül. Nem azt mondom, hogy rögtön rohanni kell, de mindenképpen tervezzetek be orvoslátogatást legalább hétfőre.
2021. ápr. 10. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ a második válaszolónak is! Már elkezdtem leszervezni az állatorvoshoz az utat.
2021. ápr. 10. 19:06
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

A google-be beütöd a településed vagy a közeli város nevét és hogy "állatorvos". Meg is van a szám, amit ma felhívhattál volna már. Apukádnak nincs telefonja hogy tőle megkérdezd az orvos elérhetőségét?

A cica szemét kezelni kell, a kamilla nem biztos hogy használ, sőt még árthat is. Legkésőbb hétfőn lássa orvos, akár meg is vakulhat!

2021. ápr. 10. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Nemrég írtam apukámnak hogy ez a helyzet, azt mondta hogy hétfőn reggel felhívja az orvost. Én nem hívhatom fel mert nem vagyok hozzá elég nagy( nem szeretném kiírni, mert tiltották a fiókomat már emiatt). 1 kamillás vattás kenegetéstől lehet a cica szemének baja? Mert olvastam olyat is, hogy akár melegvízzel kell törölgetni kamilla helyett.
2021. ápr. 10. 19:21
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Igen, kamillat tessek elfelejteni, szarit!

Inkabb a viz vagy semmi.


Remeljuk, hogy kibirja hetfoig, mert ez mar nem ma kezdodott, csunya vege lehet.

2021. ápr. 10. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem azért hívjátok fel holnap, hátha rendel. A mi állatorvosunk pl minden nap rendel, hétvégén is, csak akkor rövidebb a nyitvatartási idő.

Hátha a tiétek is nyitva van vasárnap.

2021. ápr. 10. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Úgy olvastam a nyitvatartásban, hogy hétfőn, szerdán és pénteken van nyitva, de azért megpróbáljuk holnap, hátha sikerül elérni.
2021. ápr. 10. 20:46
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Valahogyan mindenképp oldd meg, hogy el tudd vinni állatorvoshoz.
2021. ápr. 10. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!