Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan tudnám megtalálni az...

Tottooo kérdése:

Hogyan tudnám megtalálni az elveszett macskámat?

Figyelt kérdés
Majdnem egy éve találtuk a most elveszett macskánkat. Még kis cicaként találtuk elhagyatva a tóparton. Panelban lakunk szóval benti macska. Egy két alkalommal vittük ki nagyszüleim kertes házához meg ha horgászni mentünk. Tíz percekre el szokott bóklászni, de mindig visszajött. Ma is így történt, de nem jött vissza. Elmentem megkeresni, meg is találtam,elindultam a kocsi felé kezemben a macskával, de közben megbotlottam és elestem a macska teljesen megrémült, és teljes erejéből elfutott a másik irányba. Másfél órán át kerestük fél 10-ig de sehol. Van még esély hogy hajnalban ha kimegyunk, megtaláljuk? És ha igen mit érdemes magunkkal vinnünk (macska eledel, kedvenc játéka...) ?

2021. ápr. 11. 00:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Termeszetesen van ra esely, meg fog kerulni!:) hivogassatok, ciccegjetek neki, esetleg vigyetek egy zacskot ami zorog jutalomfalattal, hogy hallja. Toparton veszett el? Mennyi idos a cica?
2021. ápr. 11. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Van rá esély, de azért én mar most elkezdenek plakatolni, ha esetleg amikor ti odaertek eppen elboklaszik, vagy menedeket keres.
2021. ápr. 11. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Van rá esély, egyszer az enyém is meglógott. Még egy éves sem volt. Egy majré-Manci egyébkent, és másnap vittem volna ivartalaníttatni. Biztos megérezte a feszkót, mert sosem volt szökős. A társasház oldalához lapulva lett meg hajnalban (a kerítés meg a tűzfal közé ékelődve), ott vészelhette át az éjjeli vihart meg ítéletidőt is, sajnos kiválóan beleolvadt a szürke betonba is, nem csoda, ha nem találtam az este folyamán.

Ha a tiétek sem rutinos kinti fenevad,erősebb zseblámpát is vinnék, hogy az autók és kukák alá is be tudjak nézni (plusz vannak részek, ahol nappal is elég sötét van, egy macskányi hely viszont pont van)

Kaja, kedvenc játék legyen nálatok, de ha nagyon félős, nem biztos, hogy elő mer majd jönni a tuti rejtekhelyéről.

2021. ápr. 11. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
A fákra is nézzetek fel. Előfordulhat, hogy felszalad rá, aztán gőze sincs, hogy kellene lejönni, megnyikkanni meg nem mer.
2021. ápr. 11. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Van rá esély, de mivel nem kinti cica, előfordulhat, hogy baja esik, mert nem tud magára vigyázni. Persze ez bármilyen macskával megeshet, aki felügyelet nélkül van kint, de ilyenkor még inkább esélyes.

De keressétek még, az egész környéket járjátok be, mindent nézzetek át, mert ha megijedt, akkor pont az a célja, hogy úgy bújjon el, hogy ne találják meg.

2021. ápr. 11. 04:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Van rá esély hogy megtaláld, mindenképpen vigyél magaddal egy erős fényű zseblámpát, egy kevés macskaeledelt, esetleg jutalomfalatot vagy a kedvenc játékát. Nézzétek meg mindenhol, mivel macska nagyon sok kis helyre is be tud bújni. Hívogassátok jó sokat és hangosan. Ha még mindig nem találjátok meg, akkor készíts plakátot és persze próbáld előkeríteni. A mi cicánk is elbóklászott, és egy fán lett meg.
2021. ápr. 11. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
1 válaszoló:9 hónapos:)
2021. ápr. 11. 08:20
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget. Meglett! :) Hajnalban visszamentünk pont ugyanarra a helyre ahol elkezdtük keresni. 5perc után előjött vmilyen kis üregből amit éjszaka nem lehetett látni. :)
2021. ápr. 11. 19:29
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Hurrá!! Nagyon örülök! Léteznek ilyen gps-es klipszek, amit nyakörvre lehet tenni, én lehet, hogy rendelnék neki ilyet, ha nem ez az első megpattanása. (meg kapna chipet is)

Köszönet a hírekért, boldog megkönnyebbülést nektek újra együtt!:)

2021. ápr. 11. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Örülök hogy meglett.
2021. ápr. 12. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!