Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macskabiztos kerítés befelé...

Macskabiztos kerítés befelé forduló tetővel vagy macskakennel? Melyik biztonságosabb? 15-20 cicának mekkora hely kéne legalább?

Figyelt kérdés

[link]


[link]


2021. ápr. 11. 12:42
A kérdező szavazást indított:
Kerítés
Kennel
17 szavazat
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
43%
Ennyi macskát egy területre felhalmozni állatkínzás kategória.
2021. ápr. 11. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
88%

15-20 cicanak? Wow.

Viszonylag biztonsagos a macskabiztos kerites, viszont az a buktato ebben szerintem, ha sok fa van a keritesnel, mert azokra siman felmasznak, es mar a szomszedban is vannak. Akkor viszont kifuto, bar ennyi macskara szerintem iszonyu penz lenne, de abbol tutira nem tudnak kimenni, ami 20 macskanal a szomszedok miatt nagyon fontos.


Nalunk a szomszedban “csak” 5-6 macska van, igyis nagy kart okoztak mar a kertemben...el se tudom kepzelni, hogy mi lenne 20 macskaval, ha mind atjarnanak.

Nagyon jo gazdi vagy kerdezo, le a kalappal :)

2021. ápr. 11. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Én is soknak tartom őket, de ha már ennyien vannak akkor pláne a kerítés, ne egy kenelbe zárd össze őket, akkor már az egész kertben lehessenek és legyen jó a kerítés.
2021. ápr. 11. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
27%

Vélhetően nem házi macskáid vannak, hanem valami drága fajták akik nem azért vannak veled, mert sok az egér, nem is azért mert házi kedvenc és család tag, mert ennyi macskával nem is tudnál úgy foglalkozni, ahogy az ember a házi kedvencével teszi. Jó pénz van a nem hétköznapi macskákon, kereslet is van rájuk bőven, gondolom ezt aknázod ki..

Addig amíg egy kutya területe addig tart ameddig a kert, addig egy macska akár 8-10 feleknyi területet is igényel, ezért van az, hogy a macskát nem állítja meg egy sima kerítés, hanem bóklászkik a saját maga által megjelölt területen belül. De persze jobb ha a kertben van, viszont akkor a kerítést csináld már meg normálisan, ha ennyi cicát akarsz össze zárni. A kenel mindenképpen kínzás egy macska számára az én szememben, embertelen egy macskát kenelbe zárni. Szerintem olyan ez, mintha a gyermekedet egy 2x2 méteres ketrecbe engednéd mozogni.

2021. ápr. 11. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
20%

Senkinek semmi köze hozzá, hogy 20 macska sok e vagy sem.

Kérdező, én a helyedben vas oszlopokat használnék, ketrétegű fémhálóval fent is és oldalt is, illetve ha nem betonozod le alul, máshogy kell gondoskodj arról, hogy ne tudják felkaparni a földet és alul kimenni. Pontos adatot sajnos nem tudok, hogy mekkora kellene, de amennyira nagyra a telked engedi. Minnél nagyobb, annál jobb.

2021. ápr. 11. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Kóbor cicák járnak ide. Szeretném megvédeni őket.

Arra gondoltam én is, hogy az egész udvar kellene nekik. Vagy pedig több kennel, hogy akik nem férnek meg egymással, azokat külön tenni.

Folyamatosan hordom ivartalanításra őket, ahogy a pénzem engedi.

Két benti cicám van, ők a "legrégiebbek", őket anno 4-5 hetesen találtam, akkor még nem volt udvar.

Nekik mindenképp lesz egy kifutójuk.

2021. ápr. 11. 13:22
 7/13 A kérdező kommentje:

Nem 2*2-es kennelekre gondoltam, mint egy menhelyen.

Hanem hosszan, a kerítés mentén végig, hogy legyen mozgásterük.

De lehet, hogy egyszerűbb a kerítést megcsinálni.

Úgy legalább az őket követő kóborkákat is be tudom majd fogadni, mert ugyebár ha bejönnek, kimenni már nem fognak tudni.

2021. ápr. 11. 13:24
 8/13 anonim ***** válasza:
51%
Nem akarok túrkálni a magánéletedben de hogy van ennyi pénzed? 20 cica tartása nagyon sok...
2021. ápr. 11. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Majd megoldom valahogy.
2021. ápr. 11. 13:48
 10/13 anonim ***** válasza:
44%

8-as, ne is turkálj a magánéletében. Biztos nem az új Chanel-es körömlakkot vagy Adidas cipőt veszi magának.

Képzeld, nem lehetetlen eltartani ennyi cicát. Sok lemondás, szeretet és felelősség kell hozzá.

Kérdező, hatalmas elismerésem, amiért te teszel az elárvult állatok megsegítéséért. Aki meg pampog, szrd le. Nyilván azért teszi, mert ő ennyit sem bírna megteremteni.

2021. ápr. 11. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!