Kezdőoldal » Állatok » Macskák » 6-7 kilós cicának elég ennyi...

6-7 kilós cicának elég ennyi kaja?

Figyelt kérdés
Real Nature Wilderness kacsás száraz eledel 35g naponta + Wild Freedom konzerv 100g naponta.
2021. ápr. 12. 15:33
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:

A lényeg lemaradt:

Ivartalanított, benti, aktív, sokat játszik, fut, sovány alkat, 2 éves.

2021. ápr. 12. 15:34
 2/13 anonim ***** válasza:
24%
6-7 kilósan nem lehet sovány alkat..az enyém 5-6 kiló, de kis husi. Nem kell túletetni, de szerintem 135 g nem elég neki egy napra. Azt, hogy mennyit egyen a testsúlyához mérten kell adagolni. Így ezt én kevésnek tartom. Szerintem még egy 100g-os konzerv kéne neki ezek mellé.
2021. ápr. 12. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
70%
De, lehet sovány alkat, a súlyt nem csak a zsír teszi ki. Pláne hogy aktív macska, gondolom izom van rajta bőven, de attól egy macska nem lesz nagy darab, ugyanúgy kecses marad. Viszont az izom súlyra többet is nyom mint a zsír, szóval lazán lehet vékony 5-6 kilósan. Szépen izmolt, kifejlett állat. A mi 2 éves cicánk 5 kiló körüli (nem tudom pontosan fejből) ő rajta is az izom teheti ki (meg a csontozata, az sem mindegy mennyire kemény csontú, plusz kilókat jelenthet) mert karcsú.
2021. ápr. 12. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
72%
Simán lehet 6- 7 kilósan sovány alkatú. Minden macska más. Nem lehet őket összehasonlítani. Az is lehet, hogy a macska nagyobb növésű, az embereknél is így van, lehet, hogy valaki, mondjuk 85 kiló, de mivel 197 centi magas, eloszlik rajta a súly és nevezhető vékony alkatnak.
2021. ápr. 12. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
67%
Szerintem nem elég. Vékony, kis testű, nem sokat szaladgáló cicánknak kell napi 3 alutasakos (85 grammosak ezek már csak a gyártó spórolása miatt), egy kistányér sovány szárnyas hús, kevés ropi, és egy kávéskanál laktózmentes tejföl.
2021. ápr. 12. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
29%

A 35 gramm szárazat kevésnek érzem, de nézd meg az etetési útmutatót.

A 100 g nedves bőven elég, főleg, hogy ez normális minőség, én abból nem is adnék ilyen sokat, inkább a száraz legyen több.

Neten nem találtam most hirtelen adagolást hozzá, de az legyen a kiindulási alap - illetve valamivel kevesebb a nedves miatt.

2021. ápr. 12. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

A táp csomagolásán rajta az adagolás. 6-7 kg cicának 70-75g (én is RNW-el etetek, csak marhással), de mivel adsz neki konzervet is, azon is meg kell nézni az adagot és úgy kiszámolni.

Nálunk kint van a száraz állandóan, annyit és akkor eszik amikor akar. Átlagban olyan 35-40g fogyhat de nem mérem. Ez prémium eledel tehát koncentráltabb a tápanyag tartalma mint mondjuk egy Whiskasnak vagy Friskiesnek. 100g Konzerv/tasakos kajából fél vagy egy fogy naponta. A cicám nem habzsol, nem kövér, 3 éves ivartalanított, nagy testű, 6 kg sportos alkatú :)

2021. ápr. 12. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
A 7es válasza alapján én kb. 50 g szárazat adnék a napi etetésekre elosztva ennyi nedves mellé.
2021. ápr. 12. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
69%

#5 Ilyen sok csak a rossz minőségből kell. Hosszú távon többet költesz, mintha kevesebb, de jobb eledelt vennél és a macskád is normális táplálékhoz juthatna.

Megkérdezhetem milyen márkájú a tasakos és a "ropi" amit adsz neki?

2021. ápr. 12. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

A konzervből kb 300g a teljes napi adag, szóval egyharmadát eszik meg.

Akkor a tápnak, a 75g-nak a kétharmadát kéne venni, amit helyesen mondtál, 50g kb.

De amúgy azért kérdeztem, mert nem eszik meg többet, ennyit is csak maximum. Van, hogy konzervet egyáltalán nem eszik, vagy a tápból alig csipeget néhány szemet, szóval a minimum az vagy a 35 g táp vagy a 10deka konzerv a max, amit a kérdésben leírtam és általában a kettő között valahol eszeget.

2021. ápr. 12. 16:21
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!