Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A kismacska minden alomból...

A kismacska minden alomból elzavarja a nagyot, mit tehetek?

Figyelt kérdés

3 almostálca van két cicára. Először csak egy volt, de amikor lett a pici, vettem mégegyet, aztán ivarérett lett és elkezdte kitúrni a nagyot mindkettőből. Vettem egy 3.-at, de most már mindegyikből elzavarja. Nem engedi elvégezni a dolgait egyikben sem. Rátámad, a nyakát, lábát harapja, a fejére mászik. Pedig harmadakkora. Most egy éves, a nagy meg kettő. Kajával az első pillanattól kezdve ilyen. Kitúrja a nagyot, elveszi a másikét, elmorogja, rágás nélkül nyeli, mint kacsa a nokedlit, csakhogy a másiknak ne jusson. Volt, hogy hányingerig zabálta magát, a sajátját már ott is hagyta, azután adtam a nagynak, de képes volt azt is megenni előle. Szóval azóta külön esznek, de most az alommal mit tegyek? Ahhoz örökké külön kéne lenniük, nem tudhatom, épp mikor menne wcre.

Tanácstalan vagyok.

Köszönöm, ha segítesz.


2021. ápr. 14. 12:46
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
90%
Azóta ivartalanítva lett? Na nem a kérdés feltevése óta, hanem mióta ezt csinálja!
2021. ápr. 14. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
70%
szerintem a kisebbik macska inkább egyedüli macskának való, lehet hogy már kicsi korában harcolt az ételért és egyéb dolgokért és ez traumatizálta, berögzült neki.
2021. ápr. 14. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
75%
Ivartalanítva van, és úgy van ilyen probléma? Ha nem, akkor ivartalanítás.
2021. ápr. 14. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Mindkettő fél éves kora előtt már ivartalanítva lett. Mindkettő talált cica 5 hetes körüliek voltak, csak egy év különbséggel.
2021. ápr. 14. 13:52
 5/14 A kérdező kommentje:

Család él akarja vinni a kicsit, mindenki a nagyhoz ragaszkodik és a kicsi terrorizálja őt, ezért haragszanak rá.

Igazából én is, de azért nem akarok mindjárt lemondani a problémáról.

Csak az a helyzet, hogy egyik probléma jön a másik után és féltjük a nagyot.

Ennek ellenére a nagy cica ragaszkodik a kistesójához.

Félek attól is, hogy bár tényleg jelenleg terrorban él, de mivel szereti őt, ha elvisszük tőle, akkor amiatt lesz depis vagy valami baja.

A kicsi lány, a nagy fiú.

2021. ápr. 14. 13:55
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Nehéz ügy. Igazából látatlanban nehéz segíteni, mert az apró jelekből látszik, hogy mennyire támadás az a támadás, nem-e csak játék, ami eldurvul. Van más helyzet is, ahol agresszívnak tűnik? Veletek szemben abszolút nem ilyen?

Két dolgot tudok ajánlani. Az egyik, hogy egy macskaszakértőbb állatorvoshoz elmenni vele, ugyanis naggggyon ritkán, de előfordul hormonális probléma miatti agresszivitás, de ez nem csak az általad leírt helyzetben kéne látszódjon, hanem folyton eldurvuló játék formájában (ahol a hosszas, következetes nevelés sem használt), vagy ha lesből támad mindenkit. Ha nem is ez áll fent, de legalább hátha tudna valami tanácsot adni.

A másik, hogy van egy párologtató, kifejezetten macskáknak, Feliway a neve. Sok macskára pozitív hatással van, hasonló esetekre is ajánlják. Persze, hogy bármit is fog-e művelni, arra nincs garancia. Ártani biztos nem árt, maximum nem változtat a helyzetet. Nem túl olcsó, de sok állatorvos ajánlja.

2021. ápr. 14. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
78%

Nekem is ilyen volt az újonnan hozott kiscica.

Ha morgott evéskor akkor elvettem tőle a kaját, és odacsaptam kicsit a fejére, rászólva hogy nem szabad!

Utána csak felügyelettel etettem őket. Először a nagy evett. Ha oda pofátlankodott a kicsi, arrébb vittem, rászóltam. Várja ki a sorát.

Ha morgott, emeltem a kezem és szóltam hogy "viselkedjél!". Megtanulta a rendet.

A nagy végzett, utána adtam a kicsinek.

Kb 3 hét alatt teljesen elhagyta a morgást, és kivárta hogy a nagy egyen. Nem zavarta meg evés közben a nagyot.

Fokozatosan kapott jutalomfalatot is, amikor rendesen étkeztek. Ha jól viselkedett, megdícsértem.


Alom témánál ugyanez. Ha hallottam a kaparást, mentem őrködni. Ha szemtelenkedett a kicsi akkor rászóltam, rácsaptam a seggére.


A nagyot pedig bíztattam, hogy érezze még mindig ő a ház ura, nem a kicsi a főnök. Több jutalomfalatot kapott, stb.

A kicsi is megtanulta hogy a nagy az úr. Már nem próbálkozik. Teljesen jól elvannak.

2021. ápr. 14. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Beszélek orvossal.

#8-as én is próbáltam a sorrendiséget, de nem működött. A pici visít, a nagy nem mer enni. Külön helységbe csukva is a mai napig a nagy fel fel nézeget, lesi, hogy mikor jön a tesó.

A nagy mindent ráhagy. Mosdatja, imádja, a pici meg mintha kihasználná ezt és bunkózik vele. Persze tudom, hogy macskáknál nincs ilyen, nem így gondolkodnak.

A külön evést csak csak megoldjuk, de az almolással nem tudom mi legyen.

Megpróbálunk mindent, ahogy eddig.

De már egy éve megy ez. Nem tudom reménykedjek-e még.

2021. ápr. 14. 15:48
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Mit szólnál ha egymás mellett ennének, de valamiféle válaszfallal pl rács, csirkeháló. Ilyesmi. Talán kicsit fokozatosabb lenne az egymás melletti evéshez szokás.

Ha rossz a kicsi, vízzel próbáltad lespriccelni? Hatásos lehet. Továbbá amit korábban írtak, a jutalomfalatozás.


Próbáltad egy ideig külön csukni őket, hogy akkor mi történik/mit reagálnak egymásra "újból"? Lehet elölről kell elkezdeni az egész összeszoktatás dolgot.

Sok cicám van. Van, amilyen full antiszoc, de ilyet egyik sem csinált. Vagy ha igen, elhagyta. Van, amelyik még mindig agresszív kicsit, de evésnél, alomhasználatnál semmi ilyesmit nem tapasztaltam.

2021. ápr. 14. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Víz? Naná, volt hogy a spricc nem érdekelte, tesóm leöntötte egy egész pohár vízzel, aztán ordibált tovább csurom vizesen.

Az a baj az együtt evéssel, hogy ha a kicsi jelen van, a nagy nem MER enni. Csak kapkodja a fejét, lesi mikor ökleli fel. Mert volt, hogy rendesen megfejelte, úgy túrta ki. Meg ha mégis nekiállt nagynehezen enni, akkor a pici valami fura hangon olyat nyávogott oda neki, hogy a nagy hirtelen felült, nézte a kicsit és sípolt, mint amikor a kutya nyüszít. Arra gondoltam, biztos valami csúnyát mondott neki, a nagy meg a szívére vette 😂

Köszönöm a tanácsokat, megpróbáljuk azt a párologtatót meg utána keresünk még jobban a cica viselkedésnek, hátha van valami konkrét oka és tudjuk kezelni.

Amúgy az összeszokással nem volt semmi baj. 1.nap a nagy félt a picitől, 2.naptól kezdve imádja és kicsinyének fogadta, együtt alszanak, játszanak, csak mostanában a pici eldurvul a játékban, bár a nagy nem jelzi, hogy sok neki, de mi látjuk, mikor olyan durván ráugrik harapja, rúgja. A nagy ellenben mindig vigyáz arra, hogy ne okozzon sérülést a tesónak.

2021. ápr. 14. 23:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!