Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macska teje mennyire elfogad...

A macska teje mennyire elfogadható táplálék más emlősök kicsinyeinek? Vannak videók sünit, illetve mókus szoptató anyacicusokról.

Figyelt kérdés

Általában is érdekel, hogy keresztbe-kasul jelenthet-e túlélést egy emlősállat teje, egy másik emlősfajú kicsinek?


Gondolom igen, mert mi még felnőttként is eszünk állati tejet, vagy tejterméket, legalábbis sokan nem igazán allergiások rá.


Más kérdés, hogy nyilván adott fajtának, és bébiknek "találta ki a természet" az anyatejet.


A kérdésem arra vonatkozik tehát, hogy áthidalható-e ez a dolog, vagy a mókuskölykök, sünibébik csak érzelmi okokból szopiznak más fajú anyák emlőin?


Egészségügyi kockázatot jelenthet, valamely variációban?


Az előny több, vagy a hátrány?


Jelenthet tényleges, hoszútára szóló (egészséges kifejlett egyeddé válást biztosító) túlélést a bébi emlős állatoknak az eféle "keresztmetoldás"?


Itt van két videó, nagyon édesek:


Fur & needles: Cat adopts orphaned baby hedgehogs:

https://www.youtube.com/watch?v=nODO1TrmZYM


Mama Cat Adopts 4 Orphaned Baby Squirrels:

https://www.youtube.com/watch?v=k3Bkdwobulc



2021. ápr. 15. 19:50
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Az éhenhalásnál minden jobb. Régen meg tehéntejjel etették az elárvult kismacskákat. Egészséges nekik? Nem. Megnőttek? Igen.
2021. ápr. 15. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Mi is olcsó, bolti tehéntejen neveltük fel a cicánkat, amit egy kóbormacska ellett ide!

De, sajnos az anyamacska, mikor a kölyök 2 hetes volt, elpusztult.

Hosszú, boldog életet élt a macskánk!

Igaz, kanmacska létére meglehetősen kicsi volt! Sőt! A lánymacskák is nagyobbak voltak nála...😂

De, nagyon aranyos volt ilyen kis törpén!😊

2021. ápr. 15. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
A semminél jobb. Én két éve laktózmentes tehéntejen neveltem fel egy alomnyi kiscicát, miután az anyjuk 3 hetesen eldobta őket. Mondjuk picik maradtak ők is felnőttként.
2021. ápr. 15. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Én is láttam már a cicamama és a 8 sünis videót. Biztos jobb, mint a semmi.
2021. ápr. 16. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi, hogy válaszoltatok! :)
2021. ápr. 17. 21:07
 6/7 A kérdező kommentje:

Apropó! Mi okozza, hogy vannak cicamamák, akik befogadnak más fajú kölyköket? Olyan videót is láttam, amin kiskacsákat ölel magához! (Elég necces volna, ha szoptatná is a kiskacsákat. :D )


Szóval az, hogy szülés után, megduzzadt emlőkkel magához ölel különféle fajú kicsinyeket, meg engedi, hogy szopizzanak, amelyik akar, meg hogy a pofácskájára ugrándozzanak, ez pusztán anyai ösztön, vagy valami más oka is van?

2021. ápr. 22. 14:57
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem lehet más oka mint az anyai ösztön meg a rengeteg hormon, ilyesfajta érzelmekkel nem hiszem hogy rendelkezik, de valamelyik macska még ösztönnel se igazából, ami nagyon érdekel miért alakulhat így.
2021. ápr. 24. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!