Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Egyik macskám mindig elfoglalj...

Egyik macskám mindig elfoglalja a másiknak a helyét, bármi újat fedez fel. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Van két nőstény ivartalanított kicsivel több mint két éves cicám. Kicsiként ugye jól elvoltak egymással, ahogy nőttek úgy folyamatosan elkezdték egymást nem szeretni. Ezt abból vettem észre, hogy már nem feküdtek egymás mellett, nem tisztogatták egymást és hogy az egyik sokszor kergeti a másikat ha kint vannak az udvaron, ha kötekedik hozzá szó szerint megpofozza a mancsával. Igaz sokszor a másik is incselkedik vele, például ha a helyére fekszik, de ez sokszor úgy végződik, hogy inkább elfogadja a sorsát és szomorúan elmegy egy másik helyre lefeküdni, tudomásul véve a dolgokat. A másik macska mindenhová oda fekszik, amit felfedez. Igaz el nem zavarja ha épp ott fekszik, de miután a cica elhagyta a helyet, a másik már rafinált módon szalad is oda, elkezdi a mancsával jelölgetni, kaparni a párnát vagy plédet, szépen oda begömbölyödik és néz ránk nagy ártatlan szemekkel. A másik cica meg már nem tud szinte semmi helyen feküdni, mert érzi a másik cica illatát és múltkor is a kisagyból kb kikaparta plédet, gondolom az illat miatt. Holott mindkét cicának van külön fekhelye , van bőven hely, az egyiknek még is mindig a másik helye kell. Mindenük külön van, tányérok, egyformán törődünk velük, de látom a macskán, hogy stresszesen viseli ezt a helyzetet. Mivel olyankor mikor nem tud a helyére visszamenni, szomorú a feje, sokszor megbolondul, pl felemeli magasba a fejét, fel ül valahova felemelt fejjel és olyan kb a feje mint aki haragszik 🤩 és olyankor ha hozza akarok érni, megkarmol. Mit tudok tenni?

2021. ápr. 15. 23:49
 1/3 A kérdező kommentje:
*kötekedik helyett közeledik hozzá lenne, csak a telefonom javította
2021. ápr. 15. 23:50
 2/3 anonim válasza:
100%

Szia! Szerintem a rangsorban próbálják keresni a helyüket, hogy most mégis ki a főnök és ki áll előrébb. Ezen szerintem sokat nem tudsz tenni mert ez természetes dolog, és ha nagy kárt nem tesznek magukban addig hagyd, hogy csinálják a dolgukat. Viszont a karmolást meg ilyesmit ne hagyd, nyugodtan üss a fejére egyet vagy a mancsára, nem szabad hagyni, mert azt fogja hinni, hogy hatalma van feletted! Illetve ha durvábban bántják egymást, akkor mindenképp szakítsd félbe a dulakodást.

Az én macskám eléggé hisztis szokott lenni és nálunk is volt egy macska akivel nem bírtak együtt lenni, mégis rossz időben összebújtak, hogy melegítsék egymást. Nálunk kutyák is vannak és mikor a két macska durvábban verekedett akkor a kutya ment és akkor befejezték de volt mikor én szakítottam félbe a dolgot aztán lenyugodtak, ott is valószínűleg a rangsor dologgal volt baj. Sajnos most már egyedül van a macskám a kutyákkal szóval már nincs kivel versenyeznie.

Remélem tudtam segíteni valamit!

2021. ápr. 16. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Akkor kénytelen vagyok elfogadni a helyzetet úgy fest. Durvák nem szoktak lenni, nagyon ritkán mikor rá ugrik a másikra aztán már kicsit komolyabban hangosabban birkóznak, akkor jövök én és egy kicsit hangosabb tapsolas után abbahagyják. Egyébként jól neveltek, nem agresszívek, nyavogni is csak akkor, ha ki akar menni, be akar jönni, vagy ha megyünk az állatorvoshoz végig nyavogja az utat. Azon kívül ha valamit akarnak ártatlan nézéssel vagy dörgölozessel fejezik ki. Csak egymással nincsenek megbékélve. Ha pl szembe mennek egymással akkor is mindig egymás orrát szagoltgatják, aztan megy mindkettő a dolgára. Vagy épp ha megmozdul, lapos kúszásban figyeli, ha elkezd menni, szalad utána és kergeti
2021. ápr. 16. 01:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!