Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi történhetett a macskámmal?...

NikitaDragovich kérdése:

Mi történhetett a macskámmal? Mi okozhatta a halálát?

Figyelt kérdés

6 hónappal ezelőtt halt meg a macskám, és csak most tudtam továbblépni rajta. Nagyon megviselt az elvesztése, de most már nagy nehezen beletörődtem. Kíváncsi lennék, hogy ti mit gondoltok arról, hogy mi okozhatta a halálát. Elmesélem, hogy hogyan történt ez az egész.


2020. október 30-án reggel halva találtuk a házunk mögött lévő füves részen a 3 éves ivartalanított nősténymacskánkat. Október 28-án láttuk őt utoljára, 29-én egyáltalán nem jött elő, 30-án pedig meghalva találtuk meg. Október 29-én este történhetett vele valami, azonban bántalmazásra és sérülésre utaló jelek nem voltak láthatóak rajta.


A kérdésem az lenne, hogy mi történhetett vele? Mi okozhatta nála ezt a hirtelen halált? Nem volt beteg, egészséges volt, azonban sohasem kapott védőoltást, csak féreghajtó-tablettákat. A halála előtt pár nappal akartam volna elvinni őt állatorvoshoz beoltani, de sajnos kifutottam az időből... :( Lehetséges, hogy mérget ehetett? Tavaly a környékünkön a szomszédok többször is patkánymérget és fagyállót raktak ki, de azóta a kérésünkre eltávolították a mérgeket, és már 1 éve nem raktak le semmit. Szóval a mérgezést én kizárom, de mégis elképzelhetőnek tartom.


Esetleg lehet, hogy parvo-betegségben szenvedett? Ha jól tudom, a parvo éveken keresztül lappanghat a macska szervezetében, és tünetmentes, tehát látszólag egy egészséges macskában is benne lehet, és ha előjön, hirtelen halált, szívleállást okozhat. Ez lehetett a halálának a kiváltó oka? Valóban parvovírusban szenvedett?


Sajnos a macskát még aznap eltemettük, szóval boncolásra már nem tudtuk elvinni. Kérem, mondja el nekem valaki, hogy mi okozhatta a macskám halálát. Nagyon magam alatt voltam hónapokon keresztül, és igazából csak most tudtam továbblépni rajta. Hat hónap eltelt a halála óta, és még mindig fáj, ami történt, mert úgy érzem, hogy az én hibám volt az ő halála, mert nem vittem el időben védőoltásra. :(


Előre is köszönöm a választ!



2021. ápr. 16. 00:39
A kérdező szavazást indított:
Mérget vagy fagyállót evett
Valamilyen betegségben szenvedett, amely egy nap leforgása alatt (tünetmentesen) hirtelen halált okozott
24 szavazat
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
59%
Sajnálom a cicádat. Szerintem valamilyen lappangó betegség miatt halt meg. :(
2021. ápr. 16. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
92%

A mereg is sanszos, a macskak eleg nagy teruletet tudnak bejarni egy nap, lehet, hogy 3 kilometerrel arrebb evett merget, de meg haza tudott jonni, ki tudja.

Ha el is kapott volna valamit, ilyen gyorsan nem hal meg szerintem, eszrevetted volna, hogy beteg.

2021. ápr. 16. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
90%
Mérgezett rágcsálótól is lehet.
2021. ápr. 16. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Mostanra elég sokat gondolkodtam a mérgezésen, és elképzelhetőnek tartom, hogy így történt valójában. Ha valóban betegség lappangott volna benne, akkor annak lett volna valamilyen jele, tünete, és észrevettem volna. Több macskánk is lebetegedett nemrég, és mindegyiknek volt tünete 3-4 napig. (Utána kaptak az állatorvosnál antibiotikumot és lázcsillapítót, és hamar meggyógyultak.)


Ezzel csak azt akarom mondani, hogy jobban belegondolva, nincs olyan, hogy egy macska 1 nap alatt meghal valamilyen betegségben. Mikor utoljára láttuk őt, teljesen egészséges volt. Semmiféle jele nem volt annak, hogy beteg lenne. Aztán egy teljes napra eltűnt, és a második napon találtuk meg halottan a közelben. Október 30-án hajnalban halhatott meg, mert előtte este kint voltam a udvarban, és akkor még nem volt ott a macska a füves részen. Reggel 8-9 óra környékén viszont már ott feküdt holttan. Valószínűleg sokat szenvedhetett, mert egy teljes napra eltűnt. A halála előtt pedig egész este esett az eső. Reggel, mikor megtaláltuk, a macska nagyon meg volt ázva, tiszta nedves volt. Nagyon rossz látvány volt az egész. Nem kívánom ezt az érzést senkinek sem, mikor megláttam őt holttan feküdni. Mai napig is sokat gondolok rá, és nagyon hiányzik. :/ Sokáig nagyon üresnek éreztem magam az elvesztése miatt, de mostanra kihevertem.


Szóval ja, valószínűleg fagyállót ihatott, vagy mérgezett rágcsálót evett, és ez okozta a halálát. Ettől függetlenül továbbra is kíváncsi vagyok, hogy mások mit gondolnak erről.

2021. ápr. 16. 01:56
 5/14 anonim ***** válasza:
84%

Lehet méreg.

Nyilván fagyállót a kóbor macskák miatt raktak ki. Attól hogy te megkérted őket, hogy ne tegyenek ki még kint hagyhatták. A saját telkükön megtehetik.


Attól hogy nincs külsérelmi nyom, még lehetett balesete.

Egy ismerősöm macskáját elütötték, de a macska hazament, inogva járkált, nem vérzett, nem látszott hogy megsérült.

2021. ápr. 16. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
44%
Ha fel volt fújódva akkor biztos hogy mérgezés. A parvo egy nap alatt képes elvinni akár egy nagyobb testű állatot is. Sajnálom a cicusodat részvétem. A szomszédokról meg csak annyit hogy mondani bármit lehet. Szerintem nem szüntették meg a méreg ki rakását.
2021. ápr. 16. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
91%

sohasem kapott védőoltást - három év alatt egyszer sem sikerült elvinni???


Felfúvódás: normális, a halála után x órával mindenki felfúvódik, az emberek is.

2021. ápr. 16. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Nesze neked kijaros macska, eleg ha egy mergezett egeret evett, vagy belenyalt a fagyalloba. Egy macska megelheti a 20 eves kort is, de a kijaros macskak nem veletlenul elnek 2-3 evig,sok veszely leselkedik rajuk, amit konnyen ki lehetne vedeni egy macskakifutoval, macskabiztos keritessel peldaul...
2021. ápr. 16. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Szívbetegség is lehetett, mérgezés is, belső sérülés, sok minden.

Ha lenne macskám én nem merném a lakásból kiengedni, túl sok kilapított macska van az utakon, de megértem azt is aki kiengedi, hogy a macska tudjon szaladgálni meg ilyenek.

2021. ápr. 16. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem nagyon tudunk itt semmi hasznosat mondani.

Lehet, hogy a kijárás alatt evett/ivott mérget, de az is lehet, hogy volt valami baja (a macskák nem nagyon mutatják ki, hogy betegek).

A legtisztább egy boncolás lett volna.

2021. ápr. 17. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!