Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Szerintetek lehetséges, hogy...

Szerintetek lehetséges, hogy a macskák igazából nem külön állatok teljesen, hanem úgymond rajtudatúak?

Figyelt kérdés

Tehát egy nagyobb csoport macska, vagy akár a világ összes macskája számít egy macskának...

Illetve szerintem amikor alszanak, akkor éppen egy másik macska testében járnak, és azt irányítják.


Ti mit gondoltok?


2021. ápr. 17. 05:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
89%
A feltevésed érdekes... Néhol talán elő is fordulat, például a méheknél, hogy több ezer kicsi agy egyként működik. Na de a macskáknál szerintem eléggé magas az öntudat. Minden macska más. Másként viselkedik, másként reagál a dolgokra, külön ragaszkodik dolgokhoz vagy személyekhez. A másik dolog, hogy miért pont a macskák? Miért nem bármelyik másik állatfaj? És, ha a macskák... akkor a többi macskaféle is, a hiúztól az oroszlánig? A macskák valóban intelligens állatok, de összességében szerintem nincs bennük semmi különleges azon kívül, hogy jól sikerült a háziasításuk.
2021. ápr. 17. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Ebben igazad lehet.

Igazából arról jutott eszembe, hogy nemrég költöztem kertes házba, és elég sok kóbor macska téved erre és gyakran látom, hogy amikor nem látják hogy figyelem Őket, pl. akkor ilyen rejtett helyeken transzba esnek. Például a fészer mögött...

Olyan mintha aludnának, de remeg az arcuk, a kezük, a szemük és néha ki is nyitják a szemeiket, ami olyankor fel van akadva.

2021. ápr. 17. 06:05
 3/11 anonim ***** válasza:
72%

Nem, nem lehet, ez idiótaság. A macska még annyira sem kooperatív mint az ember, kifejezetten magányos vadász.

Testtől, idegrendszertől független tudat pedig nem létezik, a tudat a központi idegrendszer terméke.

2021. ápr. 17. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
84%

Szóval szerinted Avatar macska és vadmacska testek vannak?


Azt hittem zoológiai kérdés lesz, de ez inkább ezotéria.

2021. ápr. 17. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
88%

" A macska még annyira sem kooperatív mint az ember"


Annyira sem? Az ember egy kooperatív állat, ezt a felvetést nem igazán értem.

2021. ápr. 17. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
88%

1-es a méhek nem minden tagja működik egy agyként, ugyanis az anyaméh tehát a méhkirálynőt a dolgozók etetik és csak szexel, hogy biztosítsa az utánpótlást, a dolgozó méhek amik csak terméketlen nőstények, bár rajzáskor ezekből a terméketlen nőstényekből lesz az anyaméh, és új kaptár családot alapítanak, de ez attól is függ, hogy melyik méh milyen tápanyagot kapott fejlődéskor, szóval rajzás előtt gondozzák az utódokat, nevelik etetik, és takarítják a kaptárt. De miután baby méhből tehát petéből, majd álcából bebábozódás után a lezárt sejtből maguk bújnak elő és kifejlődött méhek lesznek megmásszák ők maguk is a ranglétrát, ilyen formában. Először takarítanak, utána őrködnek, ők engedik be a saját kaptárukhoz tartozó méheket, utána gondozzák az utódokat, etetik őket, és később mennek nektárt, virágport gyűjteni, hogy elraktározhassák a kaptár lépcseppjeibe, amiből télire is lesz tápanyaguk. A munkát tehát életkor alapján szabják meg.


A drónoknak a szex jut csak, aztán kiüldözik őket a kaptárból.


Én szegény hereméheket vagy drónméheket sajnálom, attól függetlenül, hogy kaptárról kaptárra vándorolnak, én szívesen befogadnám őket egy kis saját kaptárba ha lenne kertem. :D


Egy picit olyan életük van ezeknek a méheknek, mint a biológiába a hímivarsejtnek és a petesejtnek.

2021. ápr. 17. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
79%
Ilyen zöldségeket mint rajtudat az ember talál ki azért, hogy ne érezze annyira rosszul magát amikor megöl egy individuumot aki abban az állatban testesül meg.
2021. ápr. 17. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Ritka nagy hülyeségeket beszélsz. Tegnap este buli volt?
2021. ápr. 17. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
73%
azt gondolom hogy 10 évesen még nem kéne ezen az oldalon lenned
2021. ápr. 17. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
72%
Ez egy new age baromság.
2021. ápr. 17. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!