Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Két ivaros kandúr közül az...

Két ivaros kandúr közül az egyik elüldözheti a másikat akkor ha testvérek és együtt nevelkednek?

Figyelt kérdés

Ha igen, az elüldözött visszatérhet?


(Szomszédomnak volt/van két kandúr macskája (tesvérek), mindkettő ivaros, ellenben az egyik eltűnt lassan két hete)

Vagy inkább "hajtja a vére" és majd egyszercsak előkerül?


2021. ápr. 17. 16:35
 1/10 anonim ***** válasza:
97%
Ivartalanítás mindent megold. Az is lehet, hogy jól ödszeverekedtek, az is lehet, hogy hajtja a vére. Sajnos az ivaros kandúrok sok veszélynek vannak kitéve. Verekednek, elmászkálnak, az autóra nem figyelnek, mindenhol jelölgetnek. Tehát lehet előjön, és akkor lehet is vinni ivartalanítani. Egyszerű procedúra és mindent megold.
2021. ápr. 17. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
93%

Elkergetheti, igen. Nem fog visszajönni, keres magának saját területet.


Célszerű lett volna ivartalanítani és telken belül tartani, ahogy azt a jogszabály is kimondja.

2021. ápr. 17. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Ivartalanítás párti vagyok én is pont az ilyenek miatt..


A gazdája miatt se térne haza? Mindig mellette volt a macska, kísérte házon és telken belül mindenhova. Amelyik macska maradt az nem áll annyira közel a gazdihoz, mint amelyik elment.

2021. ápr. 17. 17:02
 4/10 A kérdező kommentje:
Meg ahogy láttam és hallottam elég jó sorsa volt/van nekik leszámítva az ivartalanítás dolgot
2021. ápr. 17. 17:03
 5/10 anonim ***** válasza:
88%
Az a szomorú igazság, hogy lehet, hogy történt vele valami. Egy autó vagy bármi... Persze, van esély, hogy visszajön, de nem biztos.
2021. ápr. 17. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Hozzám is átmászkáltak, nem zavartak egyáltalán, meg megkedveltem őket, ezért körbejártam a környéket és nem láttam tetemet, sem vérfoltot 5 utcás körzetben. (Tudom messzebb is simán el tudnak menni.) Állatorvosi rendelőket is felkerestem, menhelyet de sehova nem vitték be.


Ha csak elkóborolt és van esély, hogy visszajöjjön az kb mikorra várható?

2021. ápr. 17. 17:12
 7/10 A kérdező kommentje:
Esetleg, ha ivartalanítja a "megmaradt" macskát akkor visszatérhet? Bocsi a sok kérdésért, de nekem ivartalanított nőstényem van és szeretnék segíteni valahogy.
2021. ápr. 17. 17:15
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát kiskoromban a szüleim nem ivartalanították sajnos a kandúrokat (azóta ez szerencsére változott) és volt cica, aki hónapokkal később visszajött, de volt aki teljesen eltűnt. Szóval sajnos kiszámíthatatlan, de reméljük meglesz. Szerintem viszont ha jóban vagytok a szomszédoddal, győzd meg az ivartalanítás fontosságáról.
2021. ápr. 17. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Azzal, hogy utólag ivartalanítja a másik kandúrt, nincs tapasztalatom, számít-e. Ettől függetlenül mindenképp jó döntés, ha ivartalanítja.
2021. ápr. 17. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

A szomszéddal nem vagyok valami jóba, de a macskák arról nem tehetnek, hogy felelőtlen... Jövőhéten viszi a másikat ivartalanítani,ennyit sikerült elérnem. Ő nyomtatott plakátokat, (a macska érdekében) elmentem kiragasztani, meg postaládába bedobálni, hátha látta valaki. De már lassan két hete lépett le a macskusz. Egyébként ha számít egy év körüliek.


Az új területe meg gondolom akárhol lehet. Ez elég macskás környék, de a legtöbb ivartalanított, talan egy ivaros van, de annak meghalt a gazdája és az új lakók kiraktak neki egy dobozt a kertbe, hogy azért mégse faggyon meg, vagy valami.

2021. ápr. 17. 17:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!