Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Dunántúlon van olyan macskamen...

Dunántúlon van olyan macskamenhely, ahol úgymond normálisak a körülmények, nem csak egy ketrecben élnek?

Figyelt kérdés
2021. ápr. 18. 09:36
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
79%
Kifejtenéd hogy mi a normális körülmény? (Amúgy meg nem azért vannak általában ketrecben mert a gonosz menhelyesek kínozni akarják őket hanem egy hely takarékosság (hogy minnél kevesebb macska kerüljön utcára) kettő ne verekedjenek össze ha úgy van, ne zavarják egymást)
2021. ápr. 18. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

1#...még kiegészíteném,

3. Macska előtt nincs akadály, muszáj valahogy a helyén tartani, telekméretű ketrec macskánként megoldhatatlan.

2021. ápr. 18. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Olyan alapítványt keress, ahol ideiglenes gazdiknál vannak a macskák, ez ketrec helyett családi körülményeket jelent.
2021. ápr. 18. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Ideigleneseknél minden hely tömve van.

Én sem így akartam, de nem látunk más megoldást.

2021. ápr. 18. 13:03
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Lol, azt hittem, befogadni akarsz.


Lepasszolt macskát sehol nem fogadnak, annyi a kóbor, hogy a csillárról is macskák lógnak...

Hirdesd meg te magad, kiscica.hu, cicaorokbefogadas.hu, fészen is érdemes hirdetni, millió csoport van.


Nem tudom, mi a lepasszolás oka, mert nehezen tudok olyan szitut elképzelni, ahol nincs más megoldás, de elfogadom, biztos van ilyen.

Fészen hirdetésnél biztos kapsz beszólásokat, de ez ezzel jár, ugyanígy lesznek segítőkészek is.

Ha már megtartani nem tudod/akarod a macskát, akkor vállald magadra, hogy menhelyre passzolás helyett olyan gazdit keresel, ahol szeretni fogják.

2021. ápr. 18. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Hirdetjük már, keressük az új gazdit, átmenetileg megvagyunk, de sajnos nem tudjuk sokáig fenntartani ezt az állapotot.

A "lepasszolás" oka pedig az, hogy ahogy 1 éves lett elkezdett durvulni a nagyobb cicával, aki egy jámbor, szelíd jószág és nem védi meg magát, egyre komolyabb viták folynak, a nagy már fél tőle, már külön szobában laknak, de nem élhetnek csak egy szobában. Viszont a ketrecnél jobb, ezért amíg nincs jobb megoldás itt marad, de ha tudnánk jobb helyet neki a jelenleginél, akkor odaadnám annak, aki biztosítani tudja ezt számára.

Közben persze próbáljuk megoldani a helyzetet is, hátha visszafordítható ez az agresszió, erős dominancia, ami rátört. Sőt, ha tudnám, hogy mi az oka és tudnék ellene tenni, nem kellene új hely neki. Vagy ha tudnám, hogy csak átmeneti és magától abbamarad, akkor átvészelnénk és szintén nem kéne új gazdi.

De nem tudom, hogy mit tegyek, mi az oka, miért lett hirtelen ilyen. 1*űen felnőtt és ki akarja sajátítani az egész lakást.

2021. ápr. 18. 19:27
 7/15 A kérdező kommentje:

Egyébként talált cica, 5 hetes volt, lehet, hogy a korai elválasztás és elhagyás okozta benne a törést és most jön ki rajta a félelem, hogy elhagyják újból, ezért próbálja magának tudni és elsajátítani a dolgokat.

Amúgy meg nagyon szeretjük a furaságai ellenére, ha nem akarná bántani az társát, aki szintén talált cica, minden más hülyeségét elviselnénk, eddig is elviseltük és szerettük.

Ezért sem akarom ketrecbe dugni vagy olyan helyre adni, ahol rossz helye volna, mert szeretjük és fontos nekünk, hogy boldog legyen, ahogy a másik cica is.

És a jelen körülmények között a gyengébb felet kell, hogy védjük, így a második cicusnak kell mennie, ha nem áll le ezzel a szarsággal, hogy el akarja üldözni a másikat.

2021. ápr. 18. 19:34
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Ivartalanítva van? Milyen nemű?
2021. ápr. 18. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Szeretemacicamat.blog.hu

Keresd meg Attilát, övé a fenti blog, ő amolyan önjelölt cicasuttogó - hasonlóan foglalkozik a viselkedésproblémás macskákkal, mint a külföldi Jackson Galaxy.

Egy próbát megérhet tanácsot kérni tőle, hátha tud okosat mondani. :)


Viszont ha közben találtok új gazdit, mindenképp olyat keressetek, akinél egyedüli cica lehet.

2021. ápr. 18. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Van még egy ötletem, megpróbálunk még valamit.

Talán én szúrtam el és talán helyre is tudom hozni azzal, hogy mindent megfordítok.

2021. ápr. 18. 21:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!