Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Rendszeresen idejáró macska...

Rendszeresen idejáró macska eltűnt teljesen, miért?

Figyelt kérdés

Itt el nem üthette semmi, rendszeresen etettem, ő cserébe lerendezte az egereket, patkányokat.

Viszont van egy állat szomszédom, aki bármire képes, attól tartok, ő csinált vele valamit.

Mindig avval büszkélkedik, hogy melyik állatjával mit csinált.

Nem régóta vagyok itt, kerestem a macskát, de nem találtam.

Kb 2 hónapja napi rendszerességgel itt sündörgött, ha perc pontossággal nem vittem neki ki a kaját, már elkezdett nyávogni az ablakom alatt.

Szép nagy csíkos kandúr, szerintem még a legnagyobb patkány ereiben is megfagyott a vér, ha meglátta.

Ha tudnám hogy ez a bunkó csinált vele valamit, szomszéd ide vagy oda, nyomnám fel a rendőrségen.


2021. ápr. 20. 10:36
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
33%
Jaj... Már a cím elolvasása után gondoltam, hogy valami retkedék állhat a háttérben. Ha ilyen a szomszéd, akkor tényleg szólj a hatóságoknak, esetleg a Szurkolókat is keresd fel, nekik sokan írnak ilyen helyzetek kapcsán.
2021. ápr. 20. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy nem vagyok biztos benne, de lehet megpróbálom tényleg a szurkolókat, bár egyből gondolná, hogy én voltam.

Látni kéne ezt a palit, egy ősemberrel előbb állna le beszélgetni valaki.

2021. ápr. 20. 10:49
 3/16 anonim válasza:
91%

Azért másra is lehet itt gondolni, nem csak a szomszédra.

Írtad, hogy kandúr macska. Nos épp tüzelési időszak van simán lehet, hogy csak bagzik. Ilyenkor a macskák képesek napokig is koplalni, csak a bagzásra öszpontosítani. Nagyobb baj, hogy verekednek és nagyon komolyan meg is sérülhetnek. Erre megoldás a sterilizálás. Kandúr macskánál ez kb 20-25 ezer ft egyszeri költség. Nem kódorog el, nem verekszik. Ha naponta eteted, bátran kijelenthető, hogy ő már a te macskád. Téged választott, mert nálad kapott napi rendszerességgel törődést. Ha van rá pénz, és szereted a macskát, és esetleg előkerül ( reméljük ) akkor mindenképpen javasolnám az ivartalanítást.

2021. ápr. 20. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
86%
Persze erre is gondolni kell, és nyilván nem kijelenthető, hogy itt most tuti, hogy a szomszéd sáros, de aki azzal büszkélkedik, hogy mit csinál nála jóval gyengébb élőlényekkel az nem normális. Ettől az ügytől függetlenül is jobb az ilyennel szemben fellépni.
2021. ápr. 20. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
81%
És szerinted a rendőrség mit tenne? Nálam éjjel minden külső helyiséget feltörtek és kiraboltak, kihívtam a rendőrséget, egy hónap múlva kaptam egy hivatalos levelet hogy ismeretlen tettes ellen a nyomozást megszüntették. Mellékeltek egy fenyegető levelet, miszerint ha megtalálom a rablót és hozzányúlok, becsuknak.
2021. ápr. 20. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
86%
Elsőként nekem is az ugrott be, hogy elment csajozni. Ha hazatért - és szerencsésen megúszta a kalandot (nem tépték meg a fülét-farkát, nem sebes a pofija,..) - vidd el kérlek ivartalanítani. Egyszeri kiadás, de utána nyugton marad, és ugyanolyan jó egerésző marad, mint volt. Legalábbis nálunk így történt, ivartalanítás után is vadászott a rágcsálókra.
2021. ápr. 20. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
67%
Épp ezért kellene a Szurkolóknak is írni, ők sokkal jobb tanácsokkal tudnák a kérdezőt ellátni, mint itt mi. Ötös felháborító, ahogy a hatóság állt a problémádhoz!
2021. ápr. 20. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
96%

Jót írt a #3-as, annyi kivétellel, hogy egy kandúr macska ivartalanítása max 10-12 ezer Ft, nem 20.

Nekem speciel 6ezer volt, bár kölyök kandúrnál.

2021. ápr. 20. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
87%

Barmi tortenhetett vele. Akar el is uthettek, attol meg kerdezo, hogy a te utcadban nem jar auto, 2-3 kilometerrel arrebb mar nem ez a helyzet, ennyit, de meg tobbet is siman megtesznek a macskak 1 nap alatt is. De ehetett merget is, beszorulhatott valahova, akarmi. Kinti macska fogyoeszkoz, atlagban ha szerencsesek, 4-6 evet elnek, nem veletlenul.

De hogy ne legyunk ennyire negativak, akar az is elofordulhatott, hogy valaki befogadta :)

2021. ápr. 20. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Mit csinál a saját állataival?...
2021. ápr. 20. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!