Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macska szülés történeteiteket...

Macska szülés történeteiteket le tudnátok írni?

Figyelt kérdés

Sziasztok! A cicám nemsokára szülni fog, ez lesz az első ellése. Már elég sok oldalt elolvastam, de most tapasztalatokat, történeteket kérnék. Akinek van légyszi írja le


Tudta mit kell csinálnia? Ott voltatok amikor szült? (Ha van másik cicátok, akkor azt abban a szobában hagytátok, vagy elkülönítettétek? Hogy fogadta az új jövevényeket?) Nappal vagy éjszaka fialt?


Előre is köszi



2021. ápr. 21. 09:16
 1/8 anonim ***** válasza:
74%
Nem kell ráparázni, megoldja magának a cicus, annyi, hogy készíts neki elő egy kényelmes és biztonságos helyet.
2021. ápr. 21. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
84%
Nálunk egy macskánk ellés közben két kölyök érkezte között elszaladt egerészni egy kört. o.O
2021. ápr. 21. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
92%

Egy doboz vagy hasonlo fekhelyet biztosits neki, ahova be tud huzodni. Nekem eddig nappali szulesben volt reszem. A macskak osztonosen tudjak, hogy mit kell csinalniuk, neked nem kell kozbeavatkoznod, de ott lehetsz vele, amikor tortenik, csodalatos dolog.

Sajnos elofordulhat, hogy egy kiscica halva szuletik, erre keszulj fel, velem sajnos volt ilyen. :(

2021. ápr. 21. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
51%
Nem ellettem sosem a macskám, mert felelős állattartó vagyok és szeretem a cicámat.
2021. ápr. 21. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
82%
4es, nem ismered a kérdezőt, lehet már vemhesen fogadta be.... Ne okoskodj a teljes rálátás hiányában.
2021. ápr. 21. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Jöhet még
2021. ápr. 22. 10:22
 7/8 anonim ***** válasza:
92%

Mire hazaértem a munkából lefialt egy macska a gardróbomban.Nyitva hagytam az ablakot szellőztetésképp.

Azóta vannak macskáim.Na meg erős szúnyoghálóm.Nem hiszem,hogy volt gond nem találtam halott kiscicákat.:D

2021. ápr. 22. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
81%

3 cica ellett meg nálunk.

Az első éjjel hangos nyávogással ébresztett. Nem lepődtünkmeg, aznap már nagyon kuckózott. A hálószobàban egy íróasztal alatt készítettem neki egy dobozt, friss törölközőkkel. Egy istenért nem akart benne maradni, az ágyunkba fialt. 3 pici lett, fél éjjel fenn voltunk vele.

A másik cica az ellést megelőző napon már elkezdett kuckózni, “fészkelni”. Aznap borzasztóan esett az eső. Nem találtam a macskát sehol. Teljes pánikban voltam, azt hittem véletlen kiengedte valaki és most valahol egyedül van kint a hidegben. Kerestem az utcán, kerestem mindenhol, semmire nem reagált. Másnap reggel folytattam a szólítgatást, kedvesem meg visszanyávogott. Egy műanyag tároló fiókjába ellett le, cipöbetétekre a gardrób mélyén. Át is költöztettem őket a szobába az asztal alá, ők is hárman lettek.

A legutóbbi ellést is asszisztálni kellett. Szintén éjjel indult be a buli. Asztal alatt várta a csöppeket a doboz, tiszta törölközővel bélelve. A mama ébresztett éjszaka, nyávogott és böködte az arcunkat. Ideges volt nagyon. Végig ültem mellette, és duruzsoltam neki félálomban. Amikor először megnyugodott, gondoltam majd en vissza fekszek aludni, de akkor megint nagyon ideges lett, úgyhogy nem is igazán tudtam aludni akkor éjjel. De gyönyörű volt, egyik legszebb dolog amit valaha lattam. :) 1 pici lett egyébként, teljes a szerelem vele azóta is.

2021. ápr. 25. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!