Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Nem akar enni a macskám...

Nem akar enni a macskám jóformán semmit, félek, hogy kórosan sovány lesz. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

1 éves házi cirmos cica, kb. 3,5 kg körül van a súlya. Eléggé mozgékony és eleven cicus, de benti háziállat.

Minőségi eledelt veszek neki; Feringa alutasakos macskaeledelt, és Wild Freedoom márkájú száraz eledelt. Sokszor váltottam nála kaját az elmúlt 4-5 hónapban, valamiért nagyon kényes.. Az az érdekes, hogy inkább a silány minőségű eledelt honorálja (pl.: Kitekat, Friskies), de nem szeretném visszaszoktatni. Vajon van valami különleges tápszer a kommersz eledelben?



2021. ápr. 21. 21:44
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
68%
Ha nagyon nagy a baj, akkor meg Calopet. De az már tényleg a végső mentsvár, bár étvágyat csinálna nekik.
2021. ápr. 21. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
83%
A calopet jó ötlet, ártani nem ártasz vele.
2021. ápr. 22. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
73%

A kommersz eledel csupa gabona és mesterséges ízfokozó, minimális hússal. A macskakaják mekis sajtburger menüje, körülbelül :) El lehet rajta élni, de nem lesz egészséges a cicc.


Nálunk is néha probléma van a kajából, amit addig megevett fanyalgás nélkül, azt egyszer csak elutasítja. Most épp olyan korszakot élünk, hogy minőségi szárazat eszik (Purizon), és pici vízben plusz saját levében párolt csirkecombot, lével együtt. A csirkét kifilézem kész állapotban és a husit bőrrel együtt apróra vagdosom, visszazuttyantom a lébe, ami a kollagéntől később besűrűsödik, pont olyan állaga lesz mint a nedves eledelnek. Ehhez szoktam adni lazac olajat és porítva E- és B-vitamint, de ezek nélkül is kipróbálhatod, hogy egyáltalán mennyire fogadja el a cicád. Egy hangyányi meló van vele, de ezt legalább egyszer sem kidobnom mert őfelsége csak beleszagolt és elkaparta :)


Vetri DMG is segíthet az étvágyjavításban, bár kicsit húzós az ára. Magában próbálkozhatsz még a már említett lazac olajjal, szokták szeretni az illatát, illetve konzerv tonhal levét (vízben eltett, nem olajban, ez fontos) is rácsepegtetheted az eledelre, hátha jobb étvággyal eszi.


Ha viszont biztosra akarsz menni, akkor irány a doki. Jobb félni, mint megijedni, lehet hogy csak finnyás a macsek, de lehet hogy van más oka is, hogy nem akar enni túlzottan.

2021. ápr. 22. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
35%

Nyers csirke húst senki nem ad a cicájának?


Most nincs macskám, de majd remélem lesz. És tuti, hogy fogok neki nyers csirkehúst adni, mert attól lesz boldog és egészséges.

2021. ápr. 22. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
76%

14, nem jó keverni a tápot a nyers hússal, hosszú távon nem tesz jót az emésztésnek. Létezik cicáknak is nyersetetés, de akkor az teljesen az.


Én szoktam egyébként alkalmanként adni nekik, ha friss húst veszek, mert sorban állnak főzésnél, de pár falat nyesedék az minimális. Nyers hússal nem váltanám ki a nedveset a fenti okokból, nem tesz jót.

2021. ápr. 22. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%
Állatorvoshoz elvitted már?
2021. ápr. 22. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
88%

Sajnos nem tudsz vele mit csinálni. Nekem két cicám van, az egyik olyan, hogy, a következő dolgokat nem eszi meg:


- nyers hús

- főtt hús

- belsőségek (szív, máj...stb)

- tej (tudom, hogy nem szabad, csak próbaképp csináltam 1-2 alkalommal, hogy meginná-e ugyan" + semmilyen tejtermék

- pástétomos állagú alutasakos-konzerv eledelek

- high-premium minőségi tápok (aminek erős intenzív illata van)


Amig megeszik: Smilla száraztáp a Zooplus-ról, ezt korlátlan mennyiségben megenné bármelyik ízt. Nem egy Whiskas meg ehhez hasonló szintű legalább, picivel jobb minőség, magasabb hústartalommal. Ez kb olyan, amivel még épp lehet etetni. Nekem ezt vált be. 1290 Ft/kg. De nem tudok mit tenni, éheztetni meg nyilván nem akarom, azt kell neki adjam, amit megeszik. Mellé még Gourmet Gold konzerveket eszik, abból is csak azt ami szószos, meg a Felixből is csak a lazacos ízűt eszi meg. Ha már tonhalas, vagy másfajta halas, azt nem ...


De ezek szerint minden rendben, mert többször is jártunk orvosnál vele, akár ha pl. éves oltásra visszük, mindig megvizsgáltatom őket, pici túlsúly volt mindkettőn, ami nem vészes, ezen kívül még az orvos a szőrét is megdicsérte hogy milyen puha és fényes, ahhoz képest, hogy kijárós.



A másik cica meg amit elé teszek, szinte bármit megeszik. Nyilván nem adok neki konyhai maradékot meg ilyesmit. de pl ő ivott a tejből is, meg evés közben ha véletlen leesett egy darab krumpli vagy bármi a földre, megette. De nyilván mindkettőnek ugyanazt adom, hogy "ne legyen vita".

2021. ápr. 24. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!