Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit kell ilyen esetben tenni?

Mit kell ilyen esetben tenni?

Figyelt kérdés

Egyik éjszaka hallottam egy pici cica nyávogását a közelben, kimentem körülnézni de nem találtam meg. Azon gondolkodtam, hogy ilyen esetben ha megtaláltam volna mit kellett volna tennem? Nincs itthon cicatápszer, sem cumisüveg, sem fecskendő. Régen olvastam már, hogy lehet neki babatápszert adni, de valahol azt is megcáfolták. Szóval mit kell tenni ilyenkor? Irány az ügyeletes gyógyszertár fecskendőért és csecsemőtápszerért?

Azt tudom hogy a popsiját nedves kendővel kell "ápolni", hogy tudjon kakilni, mi más teendőm lenne még? Be kell bugyolálni például?


2021. ápr. 24. 20:50
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

semmit. valószínűleg meg se találnád a macskát. mi egyszer fényes nappal kerestünk egy macskát vagy 2 órán keresztül mire észrevettük, hol van. valaki behajította a kerítésen belülre a sövény alá. szegény meg ott sírt. befogadtuk, nem volt szopós már.

ha mégis megtalálnád, akkor rákeresel, hogy kell pici szopós macskát etetni stb

2021. ápr. 24. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Első nekifutásra elég, ha van otthon egy doboz laktózmentes tej a biztonság kedvéért, az 1 napig elég, amíg elmész venni cicatápszert.

Vannak leírások hogy kell gondozni, meg itt gyik-en is csomó kérdés erről.

De röviden annyi, hogy 4 hetes korukig kell minden etetés után törölgetni őket, utána már maguktól is tudnak üríteni.

Tápszer 6 hetes korig kell, a megadott hígításban(általában 1 kanál porhoz 3 kanál víz, de ezt ráírják az adott fajta dobozára, tej állagú legyen, ha túl sűrű, akkor túleteted és szomjas lesz, ha túl híg, akkor éhes marad és nem fejlődik megfelelően)

0-1 hét: 2 óránként 2-3 ml

1-2 hét: 3 óránként 4-6 ml

2-4 hét: 4 óránként 8-12 ml

Azután elkezdődhet a hozzátáplálás, a tápszert már lefetyelve is fel tudja inni, mellé kell valami főtt hús pép vagy cicababa pástétom(animondának van tálkás meg kiskonzerv formában is, az a neve, hogy baby-paté).

6 hetes kortól ezek mellé lehet kínálgatni a száraztápot, szintén babacicáknak valót(pl eminent, josera, leonardo), illetve 6 hetes kortól elég a napi 6 etetés, a tápszer elhagyható, a szárazat pedig előtte lehet hagyni állandó jelleggel.

Féreghajtó 3-5-7-9 hetesen szükséges, külső paraziták elleni sprayvel 3 napos kortól be lehet fújni és havonta ismételni. Első oltás 6-10 hetes kor között, állatorvos mondja a biztosat, cica állapotától is függ.

Örökbe adni törvényesen 8 hetes kortól lehet, 12-13 hetes kortól ajánlott, tehát valahol a kettő között már jó lesz, a legjobb pedig, ha megtartod.

2021. ápr. 25. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!