Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ez normális, hogy valaki havi...

Ez normális, hogy valaki havi 50-100 között költ egyetlen macskára?

Figyelt kérdés

Bármi baja van, azonnal hurcolja állatorvoshoz, aki persze nem mondja azt neki, hogy lényegében semmi baja, hiszen addig is jól jár. Kometikushoz is viszi aki semmi extrát nem csinál rajta, csak "kifésüli", holott egy macskának nem tudom mikor szokott csomósodni a szőre. Ezen kívül prémium kaját kap, de már olyanoknál visít a gazdája, hogy vakarózik az állat, mert biztos megint szegény bolhás... én is vakarózok, mégsem vagyok az.

Van 3 macskánk a családban, egyedül akkor visszük őket orvoshoz, ha mondjuk balhéznak idegen macskákkal és lesérül valamelyik. Még bolhanyakörvük sincs, de nem is bolhásak, pedig sokat vannak a kertben. Kullancs, ami néha akad rajtuk, azt kivesszük csipesszel. Összesen nem kerülnek 5 ezerbe ha nincs semmi bajuk.

Mi kerülhet ennyi egy macskába?



2021. ápr. 24. 22:05
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
18%
Nem tudom ezen én is eltűnődöm néha. Remélem a sznobkodásnak is van határa. De óvatosan az ilyen kijelentésekkel hogy kint tartod a macskad mert itt neked ugranak ha ilyet mondasz. Csak is panelban lehet a macska mert az úgy természetes. Ha nem tudnád. ;)
2021. ápr. 24. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
86%

Lényegében meg is válaszoltad a saját kérdésed.

:-)

Ezek a szolgáltatások igen vaskos pénztárcát igényelnek.

A mi állatorvosunk baráti áron dolgozik, de így is egy tízes volt egy három alkalomból álló kezelés.

Emellett a prémium tápok ára egy jó étvágyú macska esetén havi többezer forintba kerülnek.

A kozmetikus szintén megkéri a neki járó pénzt, ráadásul aki ennyire elmajmol egy állatot, az valószínűleg számos, kevésbé fontos kiegészítőt, játékot is beszerez.

Nem nehéz így elkölteni azt az 50(+)ezer forintot.

Az más tészta, hogy én biztos nem költenék/nem is költök ennyit, de nem lehetetlen ilyen extrém árak mellett.

Lelke rajta, ha van miből, csinálja.

2021. ápr. 24. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 anonim ***** válasza:
74%
Mert ugyan nem mind1 neked, hogy valaki miért költ rà ennyit, ha megteheti? Tudok, olyan családról, ahol sajnos gyerek nem lehet és a háziállatnak adnak meg mindent helyette. Mellesleg, ha prémium táppal eteti, annak az összege elég magas, illetve, ha van egyéb problémája, pl vese gondokkal küzd, vagy megy a hasa valamitől, esetleg ivartalanítva van, ezekhez, mind külön táp kell. Ha kozmetikába viszi gondolom olyan a szőre, hogy gondozást igényel. Lehet kiállítási macska, egy jobb példány ára 500e-nél kezdődik. A bolha, kullancs, féreg elleni szerek szintén nem a legolcsóbbak, ha minőségi terméket vesznek.
2021. ápr. 24. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 anonim ***** válasza:
88%
50-et nem költök rá, nem is igényli. De prémium eledelt kap és ha szükséges akkor megyünk dokihoz, kap cseppet élősködők ellen stb. Havi olyan 7-10e amit rá költök, plusz alkalmilag a doki költség.
2021. ápr. 24. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem meg kerdezo semmi kozod hozza.

Tobb macskat tartani max 5 ezerbol ez meg a masik veglet, el tudom kepzelni, hogy milyen moslekkal etetheted oket :/.


Amugy te ki vagy a sztoriban? Latod konkretan tetelesen leosztva, hogy mi mennyibe kerul, vagy csak a hasadra csaptal, aztan mondtal egy osszeget?


Tedd ossze a ket kezed, hogy nem bolhasak es a kullancsok sem okoztak problemat naluk! Nagyon meg lehet szivni ezzel, jo ha tudod.

2021. ápr. 24. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 A kérdező kommentje:

1: ezt nem tudtam :DD

Akkor üzenném annak, aki szerint benn tartani a macskát a normális, hogy a macska a legszabadabb állat mind közül, kell neki, hogy vadásszon, mozogjon, sokkal jobban, mint egy kutyának.

A mieink kb. aludni járnak be, még télen a hidegben is kikéredzkednek, mert kell nekik a szabad levegő, meg hogy megnézzék, mi újság terepen.

Ez a benntartás gondolom olyasmi lehet, hogy mivel panelban tartani konkrétan szenvedés, de legalábbis nem egészséges a macskának, így megidealizálom, hogy márpedig ez a normális, sőt a legjobb szegénynek... hát, nagyon nem.

2021. ápr. 24. 22:22
 7/43 A kérdező kommentje:

5: semmilyen moslékot nem kapnak, bolti zacskós kaját esznek te szerencsétlen.

"Jó, ha tudod" - nálad leeht, hogy jobban, gyerekkorom óta vannak folyamatosan macskáink.

2021. ápr. 24. 22:24
 8/43 A kérdező kommentje:
3: nem csak ott van macska, ahol gyerek nem lehet, hanem ott is, ahol nem jött össze a nőnek semmi komoly párkapcsolat, és macskapótlék van gyerek helyet :DD Ilyen a szóban forgó gazdi is, ezért félti túl a szerencsétlen állatot, kb. azt hiheti, hogy nélküle felfordulna... holott egy macska vígan megvan akkor is, ha utcára rakod kb., mert annyira talpraesett, autonóm állatok.
2021. ápr. 24. 22:27
 9/43 anonim válasza:
75%
Nálunk 2 macska van, nem tudom pontosan, mennyibe kerülnek havonta, de nem kevés. Nekünk kell venni mindkettőnek bolhaírtó cseppet mert külőnben mindig hazahozzák (a szőrükben látni) és az olcsóbb fajták meg a nyakörvek semmit sem használnak náluk. Az alom is drága, jobb minőségű almot veszünk mert azt könnyebb tisztítani és nem olyan szagos. A kajájuk is egy 12db-os 1200 körül van, ez a 2 macskára nálunk 2 napra elég, úgy hogy a szomszédok is etetik őket és szinte a legolcsóbb kajákat vesszük nekik. Állatorvoshoz mi is mindig elvisszük őket szinte ha bármi bajuk van mert aggódunk értük. A nagyobbat eddig 3-szor vittük el 2 év alatt, először többször hányt, bár kiderült hogy semmi komoly nem volt, de megijedtünk. Másodszor összeverekedett másik macskával és nagyon fájdította a hátsó lábát, szurit kapott rá, láza volt, fájdalomcsillapítót, antibiotikumot kapott, mondta az orvos hogy ezzel jó hogy elhoztuk mert ha rosszra fordul akár bele is halhatott volna. Most nemrég lesérült a hátsólába, vérzett meg minden, másnap elvittük mert nagyon csúnya volt és nagyon fájdította, kapott rá antibiotikumot hogy ne fertőzödjön el. Igen, tudom, bent kéne tartani de sajnos nem mindenki tűri meg a családból bent és nagyon kiszokott, már kínszenvedés neki ha megpróbáljuk teljesen beszoktatni. Még ivartalanítani vittük el, meg féreghajtót kapnak, majd az oltásokkal is foglalkozunk csak addig még nem jutottunk el. A kicsi pár hónapja volt nálunk, bolhásan férgesen bőrgombásan került hozzánk utcáról, elvittük állatorvoshoz mert mindenhol kopott ki a szőre a gomba miatt és már mi is elkaptuk tőle. Kapott szurit mindenre, meg is gyógyult.
2021. ápr. 24. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 Miss Endzsi ***** válasza:
50%
Nekem havi olyan 3000 Ft-ot eszik meg egy macska, plusz a 8 db-os féregtelenítő 3300Ft (most ezt nem bontom le hónapokra), és Purizont eszik, plusz főzök neki 50 gramm húst egy nap, vagy normális konzervből kap ennyit.
2021. ápr. 24. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!