Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Veszett macskával találkoztam?

Veszett macskával találkoztam?

Figyelt kérdés
Nagyszüleim háza előtt, a parkolóban, a kocsiban ültem, amikor odajött hozzám egy macska, fújt rám, lelapította az egyik fülét (a másik alapból furcsán állt), majd ahogy egyre közeledett, úgymond hosszasan köpködni is kezdett. Ekkor becsuktam az autó ajtaját, mert már nagyon közel volt. Ezután a cica bement a kocsi alá, ahol továbbra is furcsa hangokat hallatott. Majd bebújt egy bokor alá. Kinyitottam ekkor újra az ajtót, ránéztem, erre ismét letámadott. Néha nagyon furcsán, kissé mintha lassan és imbolyogva ment volna. Amennyiben veszett az állat, ugye nem kaphattam el a levegőben lévő nyálcseppek által a betegséget?

2021. ápr. 27. 00:23
 1/9 anonim ***** válasza:
47%
kaptál oltást?
2021. ápr. 27. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
ha nem harapott meg akkor nem kaphattad el. Kerüld el messzire, vagy hívj segélyszervezetet hogy tudjanak rajta segíteni.
2021. ápr. 27. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
72%

A veszett állatok általában nyugodtak, szelidnek mutatkoznak, hagyják magukat simogatni, aztán hirtelen kattannak be.

Neki szerintem fájdalmai voltak, talán épp előtte verekedett vagy szexelt. A macskák szex közben is nagyon meg tudják tépni egymást.

Ha pedig egy állatnak erős fájdalmai vannak, akkor sok esetben agresszióval reagálja le.

Illetve még az sem kizárható hogy ott voltak a közelben a kicsinyei, az anyamacskák igazi anyatigrisként viselkednek, elég ha valaki közel van, attól már veszélyben érzik a kicsiket és támadólag lépnek fel.

2021. ápr. 27. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
81%

Mert nem biztos hogy veszettség, lehet más is

De ha az akkor már nincs semmi esélye.

2021. ápr. 27. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
88%
2021. ápr. 27. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm, második válaszoló. Tehát ne féljek, hogy cseppfertőzés útján kaptam el, mert ilyen nincs, csak legfeljebb denevérek által a barlangászok/denevérkutatók vannak veszélyben, ahogy olvastam.


Első válaszoló


Miért kaptam volna előre veszettség-oltást? Ritkán oltanak be embereket ilyesmire.

2021. ápr. 27. 10:24
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem volt rajtad nyílt seb akkor nem.
2021. ápr. 27. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
36%
Ritkán de beoltanak. Szóval ha ezt az eshetőséget elfelejtetted akkor semmi gond :)
2021. ápr. 27. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is a kölykei voltak a közelben, azokat féltette tőled.
2021. ápr. 27. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!