Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mindenképpen steril táp kell?

Mindenképpen steril táp kell?

Figyelt kérdés

Egy hónapja ivartalanítottam 4 cicusomat. Az orvos mondta, hogy ivartalanított tápot kapjanak a kövek megakadályozásában.

Eddig a Sanabelle tápot kapták. Van belőle steril is, tehát a márkánál maradva azt vettem meg. De így a hónap végére elég rosszul reagálnak a cserére. Kettő hányt tőle, és azt veszem észre, hogy fogynak. Amelyik közepes testalkatú volt, az vékony lett és ez borzalmas!

Az összes steril táp ilyen hatással van? Próbáljak ki másik márkát steril tápból, vagy mégis ehetnek "normál" cicáknak valót?



2021. ápr. 27. 06:03
 1/9 anonim ***** válasza:
27%

Próbálj másik fajtát.

Adhatsz nekik normális tápot is, de: 1. elhíznak, 2. tönkremegy a veséjük. És itt nem csak vesekőre kell gondolni, hanem arra, hogy leáll és meghal a cica.

Természetesen van olyan ivartalanított cica, akinek semmi baja a normál táptól, de én nem kockáztatnék.

2021. ápr. 27. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
10%

Mindegyik ivartalanított cica dagadt lesz, mivel jóval többet esznek, mint előtte!

Ez az ivartalanítás velejárója!

2021. ápr. 27. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
2-es, kérlek olvasd el mégegyszer. Nem voltak kövérek, hanem a normális súlyukból fogytak!
2021. ápr. 27. 07:14
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

2-es, háromból egyik macskám sem dagadt el ivartalanítás után. Oda kell figyelni az adagokra, megfelelő tápra és nem kibaszni elé a legsilányabb kaját.


Tápot kell cserélni, ha nem bírja ezt a fajtát a gyomruk.

2021. ápr. 27. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
54%
Nekünk hajlamos volt a cicánk húgykőre, szóval nekünk is speciális tápot ajánlott az orvos, Royal Canin Feline Urinary S/O-t kapott.
2021. ápr. 27. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Ja, utolsó vagyok, azt elfelejtettem, hogy nekünk nem fogyott tőle a cica. Érdemes lenne megkérdezni egy állatboltban esetleg, elmondani, hogy mi a probléma, hátha tudnak mondani valami okosat. Mi ezt a speckó tápot állatorvosi rendelőből szereztük be, az ottani állatorvostól kértünk tanácsot.
2021. ápr. 27. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Próbálj magasabb tápértékűeket.

Pl: [link]

A tiedben 30% lehet kb a hús, ebben 75%.

[link]

Ebben is 50-60% között van hús.

[link]

Ez ugyanaz, csak nyúlhúsos.

[link]

Ez 80% halas, ponty-pisztráng-lazac.

2021. ápr. 27. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
52%
Nem kő.
2021. ápr. 27. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
7-es, köszönöm a választ, de felsőbb árkategóriát nem bír ki a pénztárcàm. Hasonló árérték arányban mozgolódhatok...
2021. ápr. 27. 15:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!