Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogy vegyem rá anyukám a cica...

Hogy vegyem rá anyukám a cica tartásra?

Figyelt kérdés

A szomszéd néni macskája vemhes és tőle szeretnék elhozni egy cicust.

Már van egy kinti-benti kis testű kutyusunk, aki rajong a macskákért.

Kertes házban élünk, benti cica lenne vagy kinti-benti (ha nem szeretne bent lenni).

Anya kifogása a macska ellen, hogy szét hordja az almot és felmászik az asztalra.

A cica kezdő költségét én állnám, ahogy az oltás-ivartalanítást is és kb. 1 év múlva a havi költségeket is.

1. Hogyan vegyem rá, hogy tartsak cicát?

2. Mennyibe kerül egy átlagos 5 kg-os cica tartása havonta?

ápr. 27. 14:48
 1/8 anonim ***** válasza:
14%

5 ezerből megvan egy hónapban.

Mond neki, hogy majd megneveled, hogy ne menjen az asztalra és mindig összetakarítod utána az almot és te is cseréled az almot, te gondoskodsz róla és a cica csak akkor lesz bent, amikor te is otthon vagy, hogy tudjál figyelni rá.

ápr. 27. 15:20
 2/8 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem normális macskakaja nem jön ki havi 5 ezerből. Egy 100 grammos jobb minőségű alutasakos kaja ára 150-200 forint körül van, az 30 napra 4500-6000 forint. Ehhez még jön a száraztáp ára, az alom, esetleg jutalomfalat, macskatej. Ha kijárós, mindenképpen kapnia kell bolha és kullancsok ellen valamit. Kb. csak a Frontline ér valamit, ami nem olcsó. Oltások, féreghajtás, ivartalanítás sem olcsó. Számolni kell még a váratlan költségekkel is, pl. beteg lesz, vagy tönkretesz valamit, és cserélni kell.

Én nagyon szeretem a cicákat, nekünk is van egy, de nagy felelősség (mint minden állat), és nem olcsó, ha jól szeretnéd tartani és nem maradékokkal meg a leghitványabb táppal eteted.

ápr. 27. 15:42
 3/8 anonim ***** válasza:
53%
Napi adagja egy átlag cicának 50g száraz, az másfél kg/hó, az 1500ft. Bolha-kullancs elleni csepp 1500, féreghajtó 300. Csirkezúza, szív, máj 600 ft/kg, farhát 200 ft/kg.
ápr. 27. 16:14
 4/8 A kérdező kommentje:

Smilla táppal szeretném etetni és Smilla konzervel (gazdaságosabb mint az alutasakos) az ivartalanítás 10ezer Ft kandúr macskáknak.

Frontline 2000 Ft/2 hónap.

Nemsokára megnézem, hogy hány kg táp kell egy hónapra (kb.).

ápr. 27. 16:26
 5/8 A kérdező kommentje:

Igen, megnéztem.

Smilla száraz: 10kg/7.990 Ft

6 hónapra elég/napi 50g

Smilla konzerv: 6×800g/3.190 Ft

24 napra elég/ napi 200g

Frontline csepp: 1.990 Ft/2 hónap

ápr. 27. 17:00
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Felnőttként meg ennyi sem kell már. Csak 10 hónapos korig, utána mindkettőt lehet felezni.

Egyébként a cs.szív, zúza 600 ft/kg és nem kell annyi belőle, mint konzervből.

ápr. 27. 18:15
 7/8 A kérdező kommentje:
Nem nyershúsozok.
ápr. 27. 20:23
 8/8 anonim ***** válasza:
67%
Meg lehet nevelni, főleg ha kicsi korától ott lesz nálatok. Minél hamarabb ivartalaníttatni kell. Alomtálca helyett már elsőre dobozt vegyél neki, abból egész minimális álom potyog ki.
ápr. 27. 20:53

További kérdések:

Minden jog fenntartva © 2021, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info@gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!