Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogy vegyem rá anyukám a cica...

Hogy vegyem rá anyukám a cica tartásra?

Figyelt kérdés

A szomszéd néni macskája vemhes és tőle szeretnék elhozni egy cicust.

Már van egy kinti-benti kis testű kutyusunk, aki rajong a macskákért.

Kertes házban élünk, benti cica lenne vagy kinti-benti (ha nem szeretne bent lenni).

Anya kifogása a macska ellen, hogy szét hordja az almot és felmászik az asztalra.

A cica kezdő költségét én állnám, ahogy az oltás-ivartalanítást is és kb. 1 év múlva a havi költségeket is.

1. Hogyan vegyem rá, hogy tartsak cicát?

2. Mennyibe kerül egy átlagos 5 kg-os cica tartása havonta?


2021. ápr. 27. 14:48
 1/8 anonim ***** válasza:
14%

5 ezerből megvan egy hónapban.

Mond neki, hogy majd megneveled, hogy ne menjen az asztalra és mindig összetakarítod utána az almot és te is cseréled az almot, te gondoskodsz róla és a cica csak akkor lesz bent, amikor te is otthon vagy, hogy tudjál figyelni rá.

2021. ápr. 27. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem normális macskakaja nem jön ki havi 5 ezerből. Egy 100 grammos jobb minőségű alutasakos kaja ára 150-200 forint körül van, az 30 napra 4500-6000 forint. Ehhez még jön a száraztáp ára, az alom, esetleg jutalomfalat, macskatej. Ha kijárós, mindenképpen kapnia kell bolha és kullancsok ellen valamit. Kb. csak a Frontline ér valamit, ami nem olcsó. Oltások, féreghajtás, ivartalanítás sem olcsó. Számolni kell még a váratlan költségekkel is, pl. beteg lesz, vagy tönkretesz valamit, és cserélni kell.


Én nagyon szeretem a cicákat, nekünk is van egy, de nagy felelősség (mint minden állat), és nem olcsó, ha jól szeretnéd tartani és nem maradékokkal meg a leghitványabb táppal eteted.

2021. ápr. 27. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
54%
Napi adagja egy átlag cicának 50g száraz, az másfél kg/hó, az 1500ft. Bolha-kullancs elleni csepp 1500, féreghajtó 300. Csirkezúza, szív, máj 600 ft/kg, farhát 200 ft/kg.
2021. ápr. 27. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Smilla táppal szeretném etetni és Smilla konzervel (gazdaságosabb mint az alutasakos) az ivartalanítás 10ezer Ft kandúr macskáknak.

Frontline 2000 Ft/2 hónap.

Nemsokára megnézem, hogy hány kg táp kell egy hónapra (kb.).

2021. ápr. 27. 16:26
 5/8 A kérdező kommentje:

Igen, megnéztem.

Smilla száraz: 10kg/7.990 Ft

6 hónapra elég/napi 50g


Smilla konzerv: 6×800g/3.190 Ft

24 napra elég/ napi 200g


Frontline csepp: 1.990 Ft/2 hónap

2021. ápr. 27. 17:00
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Felnőttként meg ennyi sem kell már. Csak 10 hónapos korig, utána mindkettőt lehet felezni.

Egyébként a cs.szív, zúza 600 ft/kg és nem kell annyi belőle, mint konzervből.

2021. ápr. 27. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nem nyershúsozok.
2021. ápr. 27. 20:23
 8/8 anonim ***** válasza:
67%
Meg lehet nevelni, főleg ha kicsi korától ott lesz nálatok. Minél hamarabb ivartalaníttatni kell. Alomtálca helyett már elsőre dobozt vegyél neki, abból egész minimális álom potyog ki.
2021. ápr. 27. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!