Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Jogos a felháborodása?

Jogos a felháborodása?

Figyelt kérdés
Egyik ismerősöm macskája a múlt héten ivartalanítást követő napon meghalt. Állítása szerint teljesen egészséges macskáról volt szó, biztosra mondja, hogy az orvos hibázott. Amikor beszélt nekem erről, rákérdeztem pár dologra és összegezve ezt a választ kaptam: legolcsóbb macskatáp (tipikus 4% hús és melléktermék), sose volt oltva, sose volt féreghajtva, most volt először orvosnál, csak kint tartott, 4 éves és 1 éves kora óta évi 2 almot hozott a világra. Ennek hallatára felmerült bennem a kérdés, hogy honnan tudja, hogy egészséges e volt? Szerintem ezek összessége okozhatta azt, hogy enm élte túl a beavatkozást. Lehet ehhez köze, vagy tényleg a doki lehetett a hibás?

2021. ápr. 27. 22:16
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
92%
Hát, ahol egy testet felvágnak, ott lehet komplikáció, még a legnagyobb odafigyelés mellett is.
2021. ápr. 27. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
86%

Elképesztő hogy egyesek ilyen körülmények közt tartanak állatot :( Ez a felháborító.

De attól még az sem kizárt hogy az orvos hibázott, ez mindig benne van a pakliban. Eleve egy normális orvos műtét előtt kivizsgálja az állatot, vérvétel, általános állapotfelmérés, hasonlók. Egy olyan macskát meg extrán kivizsgál aki soha nem volt még orvosnál. Akármi is történt, az orvos részéről semmiképpen nem direkt volt, viszont a gazda tehet arról hogy nem biztosít megfelelő körülményeket az állatának.

És az ilyen szokta ezekután azt mondani hogy ő tovább szaporít amíg él, mert az ivartalanítás halálos...

2021. ápr. 27. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
98%

Nem biztos, hogy hibázott az orvos, a műtétnek van bizonyos kockázata, sajnos a legnagyobb gondosság mellett is elpusztulhat az állat közben/utána.

Nekem macskám volt, amelyik nem ébredt fel az altatásból, ez van, ő volt ezerből az egy, akinél ez megesik, akkor nagyon megviselt, mert nagyon szerettem azt a macskát, de ettől függetlenül azóta is azóta is ivartalan minden állatom, és az is lesz.

Ami az ismerősöd "állattartását" illeti, azzal csak még szélesebb kaput nyitott a lehetséges problémák előtt. Lehet, hogy egy erősebb szervezetű, jobban tartott állat túlélte volna, de az is lehet, hogy nem... ezt így nem lehet megmondani.

2021. ápr. 27. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
85%

Állatorvos is lehet hibás. Nálunk két macska halt meg miután hazaadta altatás után. Ébredés közben. Kis rángatózás volt és ennyi.


Az egyiknek sérve volt a másiknak húgykő miatt rakott fel csövet.

Ezek után én más macskát már félnék odavinni altatásos műtétre, de más vállalható állatorvos nincs a városban. Szóval nehéz kérdés ez.

Viszont azóta kb. félek állatorvoshoz vinni állatot, mert többször nem szeretném ezt átélni.

2021. ápr. 27. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
85%
Persze ettől még nem jól tartotta a macskát a leírásod alapján.
2021. ápr. 27. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
96%

Műtét előtt még ha rutin is, mint az ivartalanítás, megszokták vizsgálni az állatokat, hogy lehet-e altatni, műteni, kibírja-e a szervezete.


A rossz kaja és tartás mellett(nem követendő példa) lehet egészséges.


Lehet, hogy senki sem hibázott.

2021. ápr. 27. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
96%
Miért kell lepontozni, hogy a betegség miatt így járt állatom így járt? Én minden tőlem telhetőt megtettem, de pontozzatok le.
2021. ápr. 27. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
95%
Nem tudom, én pl. felpontoztalak. Ne törődj a pontozással.
2021. ápr. 27. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
94%

Jó lenne olyan körülményeket tudni, amiket csak boncolás után tudhatunk meg.

Nyilván nem mindegy konkrétan mi okozta a halálát. Lehet az orvos hibázott, nem mérte fel jól az állapotát, valamit rosszul csinált, st stb


Természetesen az állat elhanyagoltsága is közrejátszhat a dologban, de alapvetően rosszabb állapotú kóbormacskák is felépültek már nagyobb műtétek után.


Boncolás nélkül soha nem fogjuk megtudni. Sajnos megtörtént, vissza már nem lehet csinálni.

Ne őröld magad ezen.

2021. ápr. 27. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
4: mondjuk nemrég olvastam, hogy normális orvos már ébren adja vissza. Minis otthon altatvabkaptuk vissza, de nemrég németeknél ivartalaníttattunk egyet, ők már tényleg ébren adták vissza, csak még kótyagos volt.
2021. ápr. 27. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!