Kezdőoldal » Állatok » Macskák » 6 hetes macskám időnként nem...

6 hetes macskám időnként nem az alomba pisil, hanem szőnyegre, padlóra, takaróra, stb. Van még remény, hogy leszokik róla?

Figyelt kérdés
Tudnátok tanácsot adni, mit csináljak vele? Sajnos mindig csak később veszem észre.
2010. aug. 22. 21:04
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Mindig tiszta legyen az alom (cseréld naponta) és mindig rakd bele a cicádat. Nekem is 6 hetesek vannak és megtanulták már. Sok sikert :)
2010. aug. 22. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim válasza:

Ha rossz helyre pisil, nyomd bele az orrát egy kicsit, mutató ujjal "fenyegesd" :) h nem szabad, aztán tedd az alomra, ott simogasd meg, és mondd neki, h "ide kell"...


Ha kaki volt, tedd bele a kakit az alomba és mutasd meg neki.


Nekünk ez bejött, pár nap alatt leesett neki.


És ha beletalál az alomba, jár a jutalomfalat :)

2010. aug. 22. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
37%
Nem túlzol egy kicsit? Nagyon dramatikus ez a van még remény egy 6 hetes kismacskánál aki még kisbaba és 10-12 hetesen ajánlott az új otthonba vinni. Ez kb olyan minta anyád fél évesen megkérdezné hogy van-e még remény hogy elkezdesz beszélni... -.-" Kicsit sokat vársz. De te erről miért nem tudsz? Hogy hogyan fejlődnek a macskák? Vagy csak nekem evidens hogy ilyen idősen egy macska nagyon kicsi?
2010. aug. 22. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm, mostmár jobban fogom figyelni, mert nem szeretném, ha így szokná meg. Igazából elég ügyes már, de napi egy "baleset" becsúszik még. A macskákat utólag is össze lehet szidni, ha rosszat csináltak? Mert a kutyákat tudom, hogy nem.
2010. aug. 22. 21:21
 5/17 A kérdező kommentje:
"Kedves" 21.19-es válaszoló! Feküdj le inkább aludni, és ma már inkább ne válaszolj senki kérdésére, mert úgy látom formában vagy...:-))))
2010. aug. 22. 21:24
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 11 hetes a cicám. Amikor idekerült, akkor mindig a szőnyegre/padlóra pisilt. Nagyon figyeltem rá, amikor elkezdett pisilni (guggolt és feltűnően bamba képet vágott:)), akkor gyorsan az alomba raktam. Ha oda pisilt, akkor megsimogattam. Már tudja, hogy nem szabad, de még ma egyszer (5 nap nem bepisilés után) ismét bepisilt. Bántani azért nem fogom érte, de kicsit meglegyintettem a popóját és az almot megmutattam neki. Szerintem elég hatásos.
2010. aug. 22. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Picike még, ilyenkor még előfordul, hogy a játék hevében elfelejtenek az alomra menni időben, nem tudják már visszatartani, és maguk alá pisilnek. Amíg ilyen fiatalka, folyamatosan figyelni kell, és ha gyanúsan viselkedik (pl. elkezdi szaglászni maga körül a szőnyeget, bútort), akkor azonnal alomra kell vinni. Amint nő, és nagyobbacska lesz a hólyagja, egyre inkább vissza tudja tartani a vizeletet hosszabb időre is, és mindig az alomra fog menni.
2010. aug. 22. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönök minden választ, sokat segítettetek.
2010. aug. 22. 21:38
 9/17 anonim ***** válasza:
37%
Ohh hát elnézést hogy felvilágosítottalak a tényekről... Tökéletes állat nincs és főleg nem 6 hetesen. Ha ez fáj akkor menj te aludni mert én nem mondtam semmi valótlant, ne engem piszkálj ha rájöttél a butaságodra. 6 hetesen egy macska kisbaba és pont.
2010. aug. 22. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Na ebben tökéletesen igazad van, hogy 6 hetesen még nagyon kicsi. Még abban is igazad van, hogy nem volt túl jó a kérdésfeltevésem, mert nyilván van remény arra, hogy átszokik. Viszont a stílusod elég bicskanyitogató és arrogáns. Nem kötelező válaszolni, de ha megteszed, akkor lehetne intelligensebb módon is. A kioktató jellegű hozzászólásod igazából semmilyen érdemi tanáccsal nem szolgált. Ezen éled ki magad? Hogy így osztod az embereket? És ez segít az elcseszett lelki állapotodon? Szerintem direkt vadászod, hogy kin tudod kisz.rni magad. Mert a 77%-os eredményedet látva, gondolom túl sok jó tanáccsal nem szolgálsz ezen az oldalon.

Na most megyek aludni!!! Jó éjszakát Neked is.

2010. aug. 22. 23:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!