Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mikor kiviszem sétáltatni a...

Mikor kiviszem sétáltatni a macskát, elkezd fújni, morogni. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

A séta annyiból áll, hogy a kertben egy 10 métert megyünk körbe, körbe.

A kert az útra és egy erdőre néz, nincs kerítés.

A séta időtartama 5-45 perc között szokott lenni.

Élvezi a kintlétet, hatalmas szemekkel nézi a madarakat, a környezetet.

Mikor felveszem, vagy odébbhúzom a pórázzal, elkezd morogni, karmai kint vannak.

Mikor már bent vagyok vele, és lefürdetem őt (mert földes és koszos) akkor a morgás mellé fúj is rám.

Mi okozhatja ezt nála, milyen reakció ez? Köszönöm a válaszokat.



2021. máj. 1. 20:52
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Még egy infó: a macska utcacica volt, úgy fogadtuk örökbe.
2021. máj. 1. 20:54
 2/13 anonim ***** válasza:
86%
Kifejezi nem tetszését. Érdekli valami, nézi, te pedig megzavarod ebben. Persze ha ránézve veszélyes dolog, megértem, hogy elhúzod, de ezt ő nem tudja, hogy miért csinálod. A fürdés szintén, de ha napi szinten sétáltatod, nem ajánlott azért mindennap fürdetni.
2021. máj. 1. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Kb. hetente 3szor sétáltatom.
2021. máj. 1. 21:05
 4/13 anonim ***** válasza:
90%
Valószínű imádja amikor pórázon rángatod + fürdetést kifejezetten imádják a macskák... Vajon miért?
2021. máj. 1. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
76%
Legközelebb már ugatni fog.
2021. máj. 1. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
91%

Hetente hatomszor is furdeted? Ugye nem? Fesuld ki a szoret, torolgesd meg a mancsat max, ennyi.


Vagy inkabb ne is vidd ki tobbet, ha ennyire ragaszkodsz a furdeteshez, mert ez eszmeletlenul karos.

2021. máj. 1. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Hatosnak: a fürdetés csak annyiból áll, hogy megmosom a tappancsát.

A többi értelmes hozzászólásra inkább nem reagálok semmit, a négyeshez és az ötöshöz hasonlóak kíméljenek.

2021. máj. 1. 21:33
 8/13 A kérdező kommentje:
Rángatni pedig nem szoktam, de nyilván odébbhúzom, ha rágcsálni kezdi a növényeket, gazokat, vagy pl kakit szagolgat.
2021. máj. 1. 21:35
 9/13 anonim ***** válasza:
66%
Füvet és növényeket kell is neki rágni. Ha már bezárod a házba legalább vegyél neki macskafüvet.
2021. máj. 1. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
72%
Az enyém akkor fújik meg, amikor veszem le róla a hámot, mert hosszú bundija van és néha véletlen meghúzom neki.
2021. máj. 1. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!