Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Egy kis lány cica elég lett...

Egy kis lány cica elég lett volna a komplett patkánykolónia felszámolásához?

Figyelt kérdés

2 éve vettünk egy házat vidéken, az eladó csak azt felejtette el elmondani, hogy patkányinvázió van a padláson, a kertben, a környéken.

A szomszéd ürge egy elég rendetlen pali, lehet, miatta volt ez a patkánysereg.

Aztán megjelent egy kis fehér cicával, akit nem nagyon etetett, én meg igen, aztán ideszokott inkább a cica.

Ennek fél éve, azóta 1 hangot nem hallok, ami patkányra utalna.

Szegény macska ha tudná, milyen patkányokat hoztam le a padlásról, rendesen súlya volt egykettőnek, bár sajnáltam őket is, de nagyon rágták a házat, már féltem, leszakad a tető. Hiába dobáltam ki minden szemetet amit itthagytak, üres volt a padlás, mégis volt nagy hangzavar éjjelente, aludni nem lehetett. Úgy kergetőztek, meg vinnyogtak hozzá, simán lehallatszott.

Kis mütyürke lány cicamica lerendezte az összeset?



2021. máj. 4. 08:49
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
A nagyszüleimnek van egy macskája, felnőtt, de legfeljebb két kiló. A legbelevalóbb teremtés a világon, a kölykeiért elkergetett már németjuhászt is. Rágcsálót nem igazán látok, pedig hatalmas kert van, állatok, széna is emiatt, de nem hogy patkány, egy pici egér sem. Simán el tudom képzelni, hogy egy hasonlóan határozott hölgyikét fogtatok ki.
2021. máj. 4. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem rendezte le az összesneka felét se, csak elég volt a fél éva alatti ott léte, kergetése stb stb

Féltek a patkányok, ezért elköltöztek.

Ügyes cicád van :D.

2021. máj. 4. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
17%
Egy patkány kolónia előbb eszi meg a kicsi macskát mint fordítva.
2021. máj. 4. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
98%
Nem falta őket föl, hanem beijedtek a patkányok a macskaszagtól. Nálunk a csatornarendszerben laktak valami kis állatkák, minden éjjel hallottam a kaparászásukat. Aztán lett kismacskánk, fülelt, nyávogott, és két nap múlva nem hallatszott semmi. Azóta sem. Pedig nyilvánvaló, hogy nem evett meg egyet se, csak elijesztette őket.
2021. máj. 4. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
98%
Macskától függ. Férjemnek volt olyan macskája, amelyik már pár hónapos kölyök korában hozta a patkányt, nagyobb volt a rágcsáló, mint a macska. :) Amíg élt, nem volt egyetlen patkány sem, amikor elpusztult, pár hónap után megjelentek újra, pedig volt több macska is, csak éppen semmit sem értek.
2021. máj. 4. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Néha kinézek az ablakon, ott ül a fűben, és nagyon koncentrál. Egész nap ezt csinálja, van hogy az almafán dekkol, és onnan figyel.

Nem gondoltam volna, hogy ilyen betojiak a patkányok, én sokszor remegő lábakkal mentem fel a padlásra.

Az egyiknek csak a teste 27 centi hosszú volt, lemértem. :)

2021. máj. 4. 09:10
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
A macska szagot nem bírják. A macska pisi olyan félelmet gerjeszt bennük, hogy képesek elköltözni. A veszettség (vagy a toxoplazmózis ritkább esetben) pl fura mód ezt a reakciót kikapcsolja.
2021. máj. 4. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
IGen, olvastam, sokszor elég kiszórni valahová az almot cicapisitől, és lelépnek a rágcsálók. Ismerősnek úgy eltűntek az egerei, hogy nem is vadászgatott a macskájuk egerekre.
2021. máj. 4. 17:19
 9/9 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem nem rendezte le. A szomszédomban is ilyen g3ci lakik, patkány tanya az egész hely. Van 4-5 macskája akiket nem etet, egerészni tartja őket.

Nem vettem észre hogy eltűntek volna a patkányok.

2021. máj. 5. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!