Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Olyant látott már valaki,...

Olyant látott már valaki, hogy egy 1 éves macska kb 4 hónaposnak megfelelő méretű maradt? Mi lehet ennek az oka?

Figyelt kérdés
A 2 testvére rendesen megnőtt, de ő meg ilyen pici maradt. Nem látszik rajt hogy beteg lenne, ugyanúgy eszik, futkos, ugrál, játszik mint a többiek.
2021. máj. 4. 22:41
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
60%
Nálunk volt ilyen hogy kicsi volt, csak ő megdöglött, de szerintem ő ilyen kisebb macska, de nem tudom hogy van-e ebből baj.
2021. máj. 4. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Miss Endzsi ***** válasza:
64%
A Fip-es kismacskám volt ilyen.
2021. máj. 4. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Az enyém azért maradt pici mert élete első négy hónapját az utcán töltötte és miután elvált az anyjától (a viselkedéséből ítélve túl korán) nem jutott megfelelő tápanyagokhoz és visszamaradt a növésben.

Ha a tiéd nem talált cica hanem nálad nevelkedett a testvéreivel együtt, akkor lehet hogy egyszerűen törpenövésű. Állatoknál is előfordul.

2021. máj. 4. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk is van egy kis nőstény cicánk, 1 éves és kb. 1.5 kg, nagyon pici és törékeny.

Nem beteg, voltunk állatorvosnál is, ő azt mondta valószínű ilyen a genetikája.


De elég vicces látvány a 10kg-os kandúr mellett.

2021. máj. 4. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Ja de aranyos lehet! ❤_❤
2021. máj. 4. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Lehet genetikailag kisebb, esetleg kölyökként nem kapott elég táplálékot, vagy súlyosabb betegsége volt (van?) ami visszavetette a fejlődésben. Ha egyébként normális a viselkedése, semmi baja nem lesz, csak orvosi eljárásoknál lehet probléma (műtét, altatás) ha nem éri el a minimum súlyt.
2021. máj. 4. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is az egyik befogadott macskam ilyen. Gondolom, sem mennyiségileg, sem minőségileg nem jutott elég etelhez kolyokkoraban, plusz elég hamar elkezdett ivarzani, az is közrejátszhat.
2021. máj. 4. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Ugyan azt kapta a 3 cica kiskora óta, úgyhogy az nem lehet.
2021. máj. 5. 00:19
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
De lehet ha a többi elette előle az ételt. Gyakori jelenség hogy kiszorítják a gyengébbet.
2021. máj. 5. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Az én picurkám is kislány és 1 évesen 2 kg pocakosan. Ugyanazt ette, mint az egy évvel idősebb társa, aki 6,5 kg véznán.

Mindkettőt 4-5 hetesen találtam kidobva, ugyanaz kapták, ugyanolyan oltást, ugyanolyan vitamint, ugyanakkor voltak ivartalanítva stb.

2021. máj. 5. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!