Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A saját kertemben bóklászó...

A saját kertemben bóklászó idegen macskát befoghatom?

Figyelt kérdés

NEM akarom bántani, sőt...


Forgalmas főút mellett élünk. - Ha valaki esetleg ismeri a 10-es főút Esztergom és Budapest közötti szakaszát, talán érti... nonstop forgalom, kamionok, ráadásul előttünk jellemzően 70-90 km/h-val haladnak el, nem lassan. Rendszeresen hevernek elütött állatok az út szélén.


Mostanában egy nagyon szép idegen cica jelenik meg néha a kertemben.


Egyrészt roppant zavaró, mert kapar, pisil és megfogja a madarakat (miközben azon fáradozok, hogy madárbarát kertem lehessen), másrészt nagyon aggódok érte a főút miatt.


A saját telkemen belül befoghatom és odaadhatom pl. egy menhelynek? Nagyon nem jó helyen van itt, fogalmam sincs ki a "gazdája", de ha fontos lenne neki a cica akkor nyilván nem engedné szabadon kószálni (nem csak 1-1 alkalommal látom, amikor véletlenül kiszökik, hanem gyakrabban).


Vagy mit tehetnék? Nem akarom hogy baja essen a cicának, nem akarom hogy szétszedje a kertem, és nem akarom hogy az itt élő védett állatokat tizedelje.


Van megoldás erre? A "gazdájának" milyen jogai vannak?


2021. máj. 5. 13:54
 1/5 anonim ***** válasza:
14%
Jó étvágyat hozzá
2021. máj. 5. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Katona Dius ***** válasza:
100%

Nem tudom, hogy "szabad-e", de én a helyedben megtenném. Inkább legyen menhelyen, mint holnap kilapítva az úttesten. Az a baj, hogy a cicát ezzel megmentheted, de a problémát sajnos nem oldod meg vele. Majd szereznek másik macskát, ami majd megint eljárkál, talán megint pont hozzád...

Én a szomszédommal jártam így. Volt egy macskája, de nem foglalkozott vele, átszokott hozzánk. Én nem zavartam el, mert jól kijött az enyémmel. Szereztek másikat, az is nem sokkal később átszokott XD

Annak már szereztem gazdit.

Nem foglalkoztak velük, enni se nagyon kaptak, csak hébe-hóba. Nagyon sajnáltam őket, így nem volt szívem visszavinni egyiket sem.

Azóta szerencsére egy állatot sem szereztek be, így nem volt több probléma :D

2021. máj. 5. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Igen, befoghatod. De előtte konzultálj a menhellyel, nem biztos, hogy tudják fogadni.
2021. máj. 5. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Befoghatod. Szerintem készíts róla fényképet és tedd fel közösségi oldalakra is. Előfordulhat, hogy valaki keresi és még a gazdája is meglesz.
2021. máj. 5. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Először a menhellyel beszéld le. Általában csak gazdi keresésben segítenek vagy ivartalanításban mert tele vannak.
2021. máj. 5. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!