Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Van itt olyan, aki elveszített...

Van itt olyan, aki elveszítette a tíz éven felüli cicáját? Hogy viseltétek?

Figyelt kérdés
Tehát veled volt a cica kb fél életedben, természetesnek vetted a jelenlétét, aztán egyszer csak a semmiből megöregedett vagy daganatot növesztett meg hasonlók, és egyszer csak ugyanígy, hirtelen a semmiből itthagyott. Hiába vitted orvoshoz, láttad el legjobb tudásod szerint egész életében kicsi korától fogva, tehát pl oltattad, ivartalaníttattad, betegség esetén egyből vitted az orvoshoz stb. Hogy lehet az ilyesmit kibírni? Az én cicám most haldoklik. 15 éves. Vesztettem el már közeli hozzátartozót, barátot, ahogy mindenki más. De most kb olyan szinten ki vagyok akadva, mint a kakukkosóra. Azt mindig is sejtettem, hogy elég fájdalmas lesz a sztori, de hogy ennyire...Mennyi ideig tart kiheverni ezt? Még él a cicám, de elég keményen haldoklik. Többszöri egyeztetés után egy jó, hozzáértő állatorvossal arra jutottunk, hogy még nincs ideje az elaltatásnak. Viszont elképzelhető, hogy pár héten belül ez lesz.

#macska #idős macska #haldoklik a macskám
2021. máj. 5. 20:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
97%
Nekem még él szerencsére a 12 éves cicóm. De nagyon sajnálom :(
2021. máj. 5. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
98%
Mi úgy kezeltük a dolgot, hogy amint kiderült, hogy haldoklik és látszott is rajta a szenvedés, azonnal elaltattuk. Így amellett, hogy szomorúak voltunk az elvesztése miatt, ott volt bennünk az az érzés, hogy tettünk érte valami jót is. Plusz nem kínoztuk se magunkat se a macskát azzal, hogy még napokig néztük, ahogy szó szerint vergődik és már minden baja van. Mi így álltunk hozzá a dologhoz, és így a gyerekeink is jobban megértették, hogy mi történik a macskával, beszéltünk velük az élet rendjéről, halálról, betegségekről.
2021. máj. 5. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
83%
Néha belegondolok és előre elszomorodom. A miénk most van 10 körül, de volt egy 4 évesünk, aki daganat vitt el 1 éve . Nagyon megsirattuk, és mai napig sokszor eszembejut,brutális mennyire az ember szívéhez tudnak nőni.
2021. máj. 5. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
85%
Akit*
2021. máj. 5. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Az enyém nem szenved látványosan. Csak elbújt meghalni. Megértem azokat is, akik elaltatják a cicát, de én ezt jelen esetben nem érezném helyénvalónak. Meddig tarthat ez altatás nélkül?...nekem nagyon fájdalmas ez az egész, de csak a cicám érdekeit nézem. Ha nem muszáj, nem vinném elaltatni. Meghalhat természetesen is. Nincs nagy baja, csak fáradt, letargikus, és nem kér senkiből, belőlem sem, pedig szeret amúgy.
2021. máj. 5. 21:34
 6/11 A kérdező kommentje:

"A miénk most van 10 körül, de volt egy 4 évesünk, aki daganat vitt el 1 éve "

Nagyon sajnálom :(

2021. máj. 5. 21:35
 7/11 A kérdező kommentje:

"Nekem még él szerencsére a 12 éves cicóm. De nagyon sajnálom :("

Köszönöm.

2021. máj. 5. 21:36
 8/11 anonim ***** válasza:
87%
Nagyon megviselt a mai napig, elég tragikus körülmények között vesztettem el, ráadásul egy olyan macsek volt, akinek a szüleit is én neveltem fel, így egy korszak vége volt.
2021. máj. 5. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
60%

Találtam egy kis nyavalyás fekete-fehér cicát az ország túlsó végében. Majdnem elütöttem. Összeszedtem, hazahoztam. Sok esély nem volt, hogy életben marad, mert rettenetesen bolhás, alultáplált, és macskanáthás volt.

De túlélte. Olyan igazi kis balf*sz cica volt. Felmászott a fára, és vagy nem tudott lejönni, vagy leesett.

De állandóan velünk mászkált a kertben, és jött oda hozzánk dorombolva, hozzánk bújt tévénézés közben, elaludt mellettünk.

Mindig csak a hátsó kertben járkált, soha nem ment ki a főút felé.

Csak egyszer. És... szinte azonnal elütötte valami.

3 éves volt.

A gyerekek előtt nem mutattam, de bizony, mikor egyedül voltam, nagyon megsirattam őt, meglett majdnem 50 éves férfi létemre.

2021. máj. 5. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
48%

...folytatás, mert nem tudom, hogy ment el a poszt "befejezés" nélkül...

Volt egy kis fekete cicánk. Igazi szép perzsa cica volt. Én hoztam el a tenyésztőtől kocsival, hordozó nélkül 12 hetesen, 1993-ban.

Mellettem nőtt fel, velem aludt, és mindig időben ébresztett, sose késtem el a munkából. Nyekeregve várt, mikor hazaértem, még hajnal 3-kor is (akkoriban igazán rendszertelenül dolgoztam, hol normálisan, hol éjjel).

2009-ben ment el. Akkor már nagyon beteg volt, nem evett, és rengeteget fogyott. A kezeim között halt meg, miután sajnos kényszerűen el lett altatva.

Rettenetesen sz*r érzés volt az üres "macskabörivel" hazamenni az állatorvostól. Egész éjjel sírtam. Még ma is könnyezem, ha visszaemlékszem rá.

(#9 voltam)

2021. máj. 5. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!