Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi a teendő, ha a benti...

Mi a teendő, ha a benti örökbefogadásra örökbefogadott cicám kiszökött és eltűnt? Értesítenem kéne azt, akitől örökbefogadtam?

Figyelt kérdés

3 éves cica, mindig is a lakásban volt, eddig soha nem ment el, de tegnap az epilepsiás kisfiamhoz mentőt kellett hívni és itt a ki be járkálás közepette szökött ki. Eszembe se jutott az ilyedtségtől, hogy el kéne zárni valahova, szóval igen az én hibám, hogy elszökött.

Mit tudok tenni? Örökbeadóját kéne értesítenem erről? De félek, hogy nagyon le fog tolni ez miatt és még vissza akarná venni, ha egyáltalán előkerül :(

Facebookra tettem ki keresőposztot meg hívogattam a környéken a kedvenc kajájával, de semmi. Kimentem a főútra is, de elütve se találtam, pedig ha oda kijut sajnos nagyon gyorsan mennek az autók, ez a cica meg sohasem élt kint.


Mit tehetnék még?



2021. máj. 13. 16:49
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Milyen szerződést írtatok? Abban benne van, hogy kérnek-e helyzetjelentést a macska állapotáról, ha nem, akkor felesleges szólni.
2021. máj. 13. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Plakátold ki a környéket a fotójával, és értesítsd a közeli állatorvosokat is. Reménykedhetsz, hogy ha valaki megtalálja, elviszi dokihoz, és chip alapján (ha van benne) megtalálnak titeket.

A gyerek hogy van? Jobbulást neki!

2021. máj. 13. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Kórházban van a fiam, sajnos ilyen súlyos rohama még nem volt :( Igen van chip a cicában, felhívom holnap a dokikat. Tartom a kapcsolatot az örökbeadóval, de elég alaposan kikérdez mindent a cicáról, nem tudom mit szólna most ehhez.
2021. máj. 13. 17:00
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem biztos, hogy elszökött messzire...A mi benti cicánk kilógott a lépcsőházba, és ott bújt el egy takaró alá. 2 nap után találtuk meg. Szerintem ő is nagyon megijedt...
2021. máj. 13. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
91%

"nem tudom mit szólna most ehhez."

hát nézd, én azt gondolom, hogy az esetek 99%-ában tényleg egy minimális józan ésszel megelőzhető, hogy elvesszen a cica. Na de amikor egy családtaghoz, pláne a gyerekedhez mentőt kell hívni, az mindenképpen a maradék 1%-ba tartozik! Egész egyszerűen más olyankor a prioritás. Aki ezt nem érti meg, annak a véleményére ne adj. Mielőbbi felépülést a fiadnak! 2.voltam.

2021. máj. 13. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
86%

Én nem szólnék neki, ne stresszeld magad ezen, van most elég aggódnivalód. Tedd meg, amit kell, plakát, helyi fb csoportban poszt, dokiknak szólni és ennyi.

A kisfiadnak pedig jobbulást!

2021. máj. 13. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Ezt igazából neked kell tudnod, te ismered az örökbeadót. Én is vagyok ideiglenes befogadó (bár nem macskás vonalon mozgok) 30+ állatot adtam már örökbe. Ez nálam egy abszolúte elfogadható történet, én biztosan megértő lennék veled. Viszont pontosan tudom, hogy sok szemellenzős állatvédő is van.


Jobbulást a fiadnak!

2021. máj. 13. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Én nem mondanám el. Hiányzik az most neked?
2021. máj. 13. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Várj pár napot, ha nem kerül elő, akkor mondd el, egyelőre ne. Jobbulast a fiadnak, és remélem, meglesz a cica is.
2021. máj. 13. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Kisfiam jobban van, az gyerekneurológus azt mondta, hamarosan hazajöhet, de a kezelését át kell alakítani :/ A cicáról egyelőre semmi, szomszédoknál sem, senki sem látta. Plakátokat teszek ki holnap az örökbeadónak meg akkor nem szólok egyelőre. Ha meg nekem esik később, hát essen, akkor a fiam volt a legfontosabb. Ez van.
2021. máj. 13. 22:49
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!