Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Igaz, hogy a macskák 1000...

Igaz, hogy a macskák 1000 féle hangot adnak ki, a kutyák meg csak 10-et?

Figyelt kérdés
2010. aug. 24. 04:13
 1/5 anonim válasza:
60%

Hogy lehet ilyen kérdést feltenni hajnali negyed ötkor? :D

Itt azt írják, hogy a macskák 100 körül, a kutyák meg 20 különböző hangot tudnak kiadni.

[link]


(Ellenben a kutya nem szalad ki elém, amikor látja, hogy jövök biciklivel az úton...)

2010. aug. 24. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Biztos igaz, de én csak ötöt vagyok képes megkülönböztetni.


Testbeszédben viszont felismertem két gesztust, ami a cikkben nem szerepel.

Zászlóként mereven feltartott farok, a legvége kampószerűen, mereven oldalra hajtva = "Kövess!".

Ugyanebben a pozícióban, fejét hátrafordítva mereven fixíroz = "Na indulj már, te hülye".

2010. aug. 25. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Tulajdonképpen mikor tüzelnek a macskák?


A macsekom 1 éves, és eddig háromszor tüzelt: négyésfél, ötésfél, és héthónapos korában. Három hónapja semmi.


Úgy vettem észre, mintha a tüzelései mindig egy olyan több percig tartó pánikhelyzetet követnének pár nappal, amiből nem tudott menekülni, mert korlátozták a szabad mozgásában:

- 4,5 hónaposan: az első fürdetés

- 5,5 hónaposan, a második (és egyben utolsó) fürdetés

- 7 hónaposan: sebkezelés

Szóval, nagyon korán kezdte a tüzelést (4,5 hónaposan, szinte még kölyökként), de 7 hónapos kora óta, amióta nem került pánikhelyzetbe, nem tüzel, vagy legalábbis nagyon rejtve. Létezhet ilyen összefüggés?

2010. aug. 25. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Bocs, az előző hozzászólást hagyjátok figyelmen kívül, önálló támának szántam, tévedésből került ide.
2010. aug. 25. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Lehet hogy igaz... de szerintem a kutya ad ki többet. Mert a macskákét nehezebb megkülönböztetni.
2010. szept. 1. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!