Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Van-e mód arra hogy a macska...

Van-e mód arra hogy a macska allergiát véglegesen meg szüntessük?

Figyelt kérdés
2010. aug. 24. 07:29
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
arra csak 1 mód létezik.. de azt büntetik
2010. aug. 24. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

én a következőt javaslom

1. ki kellene vizsgáltatni valóban erről van-e szó. De nem úgy, hogy elmész egy allergia vizsgálatra és már beléjük szuperálod, hogy erre gyanakszol.

2. ha bebizonyosodik, hogy erről van szó venni az alaposabb takarítás mellett érdemes beszerezni egy légtisztítót, szűrőt.

Egyébként nem maga a szőr okoz allergiát, hanem a nyállal kevert szőr (amikor tisztálkodik). A nyálában van az allergiát kiváltható anyag

2010. aug. 24. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én azt tapasztaltam, hogy ha sokat van benn a macs, akkor egyre kevésbé vagyok rá érzékeny.
2010. aug. 24. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

elkerülöd a macskát messziről


Van egy ismerősöm, ő pl. nem vette tudomásul, hogy allergiás a macskákra, és beszerzett egyet magának. Az allergia mellé sikerült egy jó kis asztmát is összehoznia.

2010. aug. 24. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem akarok vitát indítani, mert az orvosok véleménye megoszlik, de elmesélem az én történetemet hátha segít neked.

Barátoméknak 2 macskájuk van amikor először mentem át, aludtam ott hát kb a taknyom-nyálam egybefolyt, rendszeresen ki kellett takarítani mindent ha én mentem át aludni. Ez 5 éve volt. Tavaly vettem észre, hogy már nincs semmi bajom és hogy képes vagyok együtt aludni a macskáival. Jelenleg egy abesszín cica boldog tulajdonosa vagyok, az allergiám 4 keresztről 2re csökkent, ami annyit jelent, hogy csak akkor kezd el folyni az orrom, ha játszás közben a cicám véletlenül belém kap a körmével. De vele alszok mindennap, az arcomhoz szokott bújni és semmi, egy orrfújás egy szemdörzsölés sem.

De ugyanez igaz a kutyákra is, 4 keresztesen voltam allergiás azokra is, majd Mamám kapott egy kutyát, én meg a gyerekkorom nagy részét ott töltöttem, tavaly az allergiavizsgálaton a kutyaallergiát már nem mutatták ki.

Az egész gyerekkoromat úgy éltem le, hogy anyukám óvott a szőrös állatoktól és én azt hittem nekem sose lehet már se kutyám, se cicám. Pedig minden gyerek kisállatot akar. Ne essen félreértés nem hibáztatom, csak azt tette, amit jónak gondolt. De most 21 évesen rájöttem, hogy milyen fontos, hogy szoktassuk magunkat, ahhoz ami irritációt vált ki belőlünk, és ha lesz majd kisgyerekem és esetleg ő is allergiás lesz, biztos hogy normális mértékben az állapotát figyelve, de kifogom tenni ilyen környezetnek, hogy minél hamarabb csökkenjen az allergiája és ne olyan reménytelenül gondoljon a szőrös állatokra, ahogy én tettem kicsinek.

Persze ez sem biztos megoldás, és sok mindent figyelembe kell venni, például ha valaki aszthmás is akkor felejtős ez a hozzá szoktatás.

Remélem tudtam segíteni :)

2011. aug. 18. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!