Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hol lehet leadni kóbor macskák...

Hol lehet leadni kóbor macskákat? Létezik még gyepmester, s ha igen hol található hivatalos lista ezekről?

Figyelt kérdés

Talán azt még meg tudnám oldani, hogy befogjam a kóbor macskákat. De hol lehet leadni?

Már annyiszor kerestem, de a környékünkön nem találtam semmi ilyet. A menhelyeknél meg azt olvasom, hogy nem fogadnak kóbor macskákat. Kb. 5-10 macska van jelenleg, akik rendszeresen felbukkannak. Tűrhetetlen.


Én azt megértem, hogy a menhelyek tele és nincs hivatalos szerv, aki kijön és begyűjti őket. De ha én a saját időmből/erőmből és pénzemből megoldom a befogást és szállítást, akkor hol lehet hivatalosan leadni????


Köszi a segítséget!



2021. máj. 19. 09:43
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
87%

Én a helyedben inkább macskamentőkkel próbálkoznék. Lehet egy kicsit lassabban megy majd a dolog mert ők is tele vannak (pláne kiscica szezonban), de biztosan segíteni fognak.


Hivatalosan a gyepmesteri telepen lehet leadni, de a legtöbb helyen azonnal altatnak.

2021. máj. 19. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
54%

Véletlenül se írd meg, hol laksz, még a végén tanácsot tudnánk adni.


Egyébként ha már ennyi energiát ráfordítasz, megpróbálhatsz te magad is gazdit keresni nekik. A nagyon vad kóborokat (ivartalanítás után) az alapítványok is visszaengedik, mert a gazdi esélye szinte nulla, de legalább nem nő a kolónia tovább.

2021. máj. 19. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
56%

Tedd fel őket facebookos csoportokba gazdikeresőnek. A nőstényeket menhelyen keresztül lehet ivartalanítani (átvállalják a költségét).


Amúgy meg lehet van gazdijuk csak kintiek. Ha ez a helyzet, akkor úgyis lesz utánpótlás.

Inkább szerezz be egy kutyát, még egy kis törpetacskó is el tudja üldözni őket.

Hatásosabb megoldás nem nagyon van.

2021. máj. 19. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Nem az a fontos jelen esetben, hogy ivartalanítják-e vagy másnap elaltatják, hanem az, hogy ne az én kertemben kártékonykodjanak.


Gazdájuk nincs, hisz folyton ide jönnek és közterületen látom őket, nyilván ha gazdájuk lenne, akkor a gazdájuk lakásában és területén lennének.


Én magam pedig nem ismerek senkit, akinek kellenének, ha lenne akkor nyilván kérdés sem lenne.


Kutyát bár szívesen tartanék, egyrészt nem látok magamban olyan tehetséget, hogy betanítsam, hogy ne túrja szét a veteményest. Másrészt pedig sokszor előfordul, hogy pár napot nem vagyunk otthon, és én pedig nem fogok napokra magára hagyni egy kutyát, vagy másoknak könyörögni, hogy etessék már addig, míg távol vagyunk. Ez nem lenne felelős állattartás, szóval jelenleg kutya is felejtős.


Itt egy megoldás van, a hivatalos út a kóbor macskákkal kapcsolatban. Ez az amiről nem találtam egyelőre semmi biztos infót, és ezért tettem fel a kérdésemet, hátha valaki ismeri és átlátja a "rendszert".


Akárhogy guglizok, csupa olyan jön elő, hogy fogadj örökbe, hogy támogass az adó 1%-ával, hogy ez a bankszámlaszámunk, meg amaz. De arra, hogy kóbor macska leadása + cím + esetleg telefonszám, ilyet még sajnos nem találtam.


Pest megye egyébként, de talán ez részletkérdés, hisz az ország bármely pontján felmerülhet a probléma.

2021. máj. 20. 09:25
 5/13 anonim ***** válasza:
46%

Súlyos rombolást végeznek? Én pesti vagyok, a kertemben itt is járkálnak macskák. Néha beleülnek a kerti fotelbe, de ennyi.

Más kártételt nem észleltem. A macskák élete teljesen más, mint egy kutyáé. Szeretnek nagy területet is bejárni. Néha napokra, hetekre eltűnnek, aztán meg váratlanul hazamennek.

A bezártságot elviselik, de jobban szeretnek szabadon.

2021. máj. 26. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Szia, én fogadnék örökbe és segítenék is a többinek gazdisodni. Az nem volna jó?
2021. máj. 26. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
35%

Miből gondolod, hogy mind kóbor?

Egy macska területe nem 700-800 m2, mint a gazdi kertje. Egyébként a kóbor macskák is hasznosak, hiszen az egereket patkányokat megeszik, így csökkentve létszámukat. A rágcsálóméregtől rengeteg ragadozómadár elpusztul, de téged csak az érdekel, hogy a kert a tied, oda semmi ne járjon be!

2021. máj. 26. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
14%

Nálam leadhatók Budapesten.


üdv Chen konyhája

2021. máj. 26. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
40%

[link]


Itt, de még erre is lusta voltál rákeresni.

2021. máj. 26. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

9! Ez hülyeség! Hol látsz azon a honlapon olyat, hogy "macskaleadás"? Egészen pontosan olyat, hogy "ingyenes macskaleadás"????

Nekem nem arra van szükségem, hogy kijöjjenek és megfogják, hanem hogy átvegyék, amiért nem nekem kell fizetni! (Miért is én fizessek más emberek macskáinak elszállításáért???) Azt megértem, hogy bármely hivatal vagy cég embereinek a kiszállás és a macskabefogás sok idő és energia, amit nem tudnak ingyen csinálni... Épp ezért gondoltam végig, hogy én magam a munka ezen kemény részét hogy tudnám megoldani.... (Megtudnám oldani. Azt hiszem.) Beláthatjátok, hogy ez részemről is igen sok idő és energia lesz, nem beszélve a szállításról! Nekem ezt a munkát nem fogja megfizetni senki! De a cél érdekében beleadnám ezt a sok ingyenmelót. Viszont azért nehogy már még a tetejébe fizessek is a leadásért!!!! Gondolkozzatok már!


Az 5-ös pestinek: Nálad ott Pesten milyen a kereted talaja? Könnyen száradó és porlódó, vagy inkább kötöttebb, ami nehezebben szárad ki és jobban összekeményedik? Milyen gyakran szoktad kapálni vagy egyéb módon lazítani a vetemények mellett? Jaaaaa. vagy gőzöd sincs mi az, hogy kert, mert sose látott még ásót se, csak a fűnyírót tologatod rajta? Mert ez esetben nem is csoda, hogy nem szarik bele macska. A gyepes talajt lusta kikaparni.... Eléggé elárultad magad!

Én meg a kertet kertként használom, szeretnék benne növényeket termeszteni a család számára, és már rohadtul unalmas, hogy idegen macskák teszik tönkre a munkámat! Nem beszélve a fertőzésveszélyről. Rokongyerekek is szoktak hozzánk jönni, szeretnek (szeretnének) velem kertészkedni, de már nem engedem, nehogy "rossz" helyre nyúljanak és betegek legyenek. Az ő egészségük, és a saját zöldség-gyümölcs többet ér, mint a szemét kóbormacskák! Nemrég vetettem répát, s céklát saláta után. De már teljesen széttúrták a sorokat. A répa valószínűleg felejtős is, lehet újra vetni. Több hét, mire elkezdenek kikelni, de úgy fel van már túrva, hogy képtelenség belőle bármit is kihozni. A cékla mivel már kezd kibújni, úgy ahogy menthető, de az is iszonyatos plusz munkát jelent! De mindezt sajnos csak azok tudják és értik meg, akik kertészkednek, nem pedig azok, akik napozni és láblógatni járnak ki a "kertnek" nevezett birtokukra...

2021. máj. 27. 09:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!