Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macska a lakásban?

Macska a lakásban?

Figyelt kérdés

Règóta vágyom cicákat de tanácstalan vagyok. Lakásban lakunk, jövőre költöznének csak el kertes házba. Legtöbbször hétköznap reggel fél nyolckor üres lesz a lakás, és öt előtt ritkán érünk haza. Hétvégén viszont ritka az amikor senki nincs itthon, utazásokat kivéve de az más téma. Szóval sokat lenne egyedül a macska. Macskás ismerőseim azt mondjak az ő macskáját gond nélkül elvan naphosszat egyedül is a lakásban, és kb már az első perctől szobatiszták lettek, alomba végeztek a dolguk, és nem voltak otthon ön és közveszélyesek egyedül. Ez tényleg így lehet általában? Nem rossz ez a macskának? Illetve hogyan érdemes őt elhozni? Úgy hogy másnap már reggel megyek is dolgozni vagy teszem azt hétvége előtt? Az almon és az alomtálcán kívül mi az ami feltétlenül szükséges a “kezdőszetthez” ? Hogyan zajlik az első pár nap az új macskával, mik a tanácsok? Az első utunk még hazamenetel előtt az állatorvoshoz vezetne természetesen.

Annyira extra figyelem kell neki mint egy kölyökkutyának hogy ne szedjen szét semmit vagy lehessen pihenni tőle? A pihenés azért fontos mert éjszakai műszakban vagyok akkor jólesik a pihenés reggel ha hazamegyek. Bár azt hallottam a macskák igencsak szeretnek aludni :)



2021. máj. 22. 15:09
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem hiszem,hogy komolyabb gond lenne.

Bukóra soha ne hagyd az ablakot, persze nyitva sem!

Nagyjából egész nap alszik.

Nálam soha nem csinált kárt.

Ami szerintem fontos,hogy döntsd el,mi lesz tiltott terület a macskának és ahhoz ragaszkodj.

Pl konyhapult,asztal, ágy...

Polár ruházatot sose hagyj elől,mert kb dobhatod ki,sose jön ki a macskaszőr belőle.

2021. máj. 22. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
76%
Ugyanez volt, mikor én hoztam a cicát. Most is elvan at ágyneműtartóban, reggel láttam, aztán este előjön, eszik, játszunk, aztán megint alszik, meg kint vadászik éjjel.
2021. máj. 22. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Cicahordozó, almotálca+lapát, alátét alomtálca alá is így ha kiugrik nem hordja szét a lakásban az alom szemeket. Etető itató tál+alátét ha kiszedi a konzervet tápot, könnyebb azt letakarítani mint minden percben felmosni. Vehetsz neki játékot is nálunk pl sose játszottak vett játékkal, doboz újságpapír, alufólia galacsin a kedvencük. Elvannak egész nap amúgy egyedül is szinte egész nap alszanak. Lehet kicsinek még nem lesz annyira könnyen el de ha növöget annál jobban. Ja és ne legyen közel egymáshoz az álom és ahol eszik. Nálunk kb ez a sorrend egész nap alvás<evés<alom és ugyanígy :D
2021. máj. 22. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

A macska nem kutya, ezerszer jobban birja az egyedulletet, meg egyebkent is, 16 orakat biztosan alszanak egy nap, ha nem tobbet :D

En is lakasban tartom a cicamat, 5 korul erek haza delutan, kb akkor kel fel. Nem szed szet semmit, minden oke vele, azonban vannak nagyon aktiv cicak is, akik a fuggonyon is lognak, ha ugy tartja kedvuk, szoval ez sajnos jellemfuggo is.

Szobatisztasagra konnyen raszokott, de az elso heten azert voltak meg balesetek, 3 honapos volt akkor. Viszont a legtobb kolyokmacska azert elegge aktiv, mi konkretan 3 honapig nem aludtunk, mert ejszaka orankent keltett, az baromi kemeny idoszak volt, de utana lenyugodott.

Lehet, hogy a te esetedben egy idosebb kolyok vagy felnott cicus jobb otlet lenne, a muszakozas miatt. Mindenkeppen ugy hozd el szerintem, hogy otthon tudj vele maradni par napot, akar egy hetet is, hogy osszeszokjatok picit, nalunk legalabbis jol jott, hogy 1 hetet otthon tudtam vele maradni.

Ha majd kertes hazba koltoztok, akkor mindenkeppen vagy kifutot epitsetek a cicusnak, vagy macskabiztos keritest, de valahogy oldjatok meg,hogy ne tudjon kimenni a kertbol, mert kinti macska fogyoeszkoz sajnos, barmi tortenhet vele.


Egyebkent nem kell tul sok cucc egy macskanak, az enyem alufolia galacsinnal es dobozokkal jatszik a legtobbet, mas nem is erdekli. A fedett macska wc-t mindenkeppen ajanlom, nekunk megvaltas volt, mert igy nem tudja kikaparni az alom felet a foldre :)

2021. máj. 22. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat, nagyon hasznos volt! Akkor nem csak városi legenda az állandóan alvó macska :) Megnyugtattatok hogy nem "állatkínzás" lakásba macskát vinni. Nekem kutyám volt régen, el sem tudtam volna képzelni lakásban, nincs még benti macskával tapasztalatom, ezért nem volt egyértelmű ez nekem. Cuki macskáitok lehetnek :) Igen, abban biztos voltam hogy nagyon jellemfüggő lesz a habitusuk, és mint tudjuk a macskák nagyon erős jellemek :) Majd ő megmondja a Jóistennek is hol a helye :) Egyébként a fekvőhelyet is ő maga választja ki ugye? A kis fészkét mindegy hova helyezem ki ? Székletük evés után van általában? Mennyi idővel kb? Mit tanácsoltok ? úgy hozzam el hogy egyik nap munka után, és akkor csak másnap reggel látná orvos, vagy orvoshoz mindenképp előbb vigyem mint haza? 3 gyerek van, nem olyan picik már hogy nyalnák a földet, de nem tudom hogy várhat-e egy estét a doki. Amúgy akkor a macskák mint a gyerekek, sosem a csilivili játék kell nekik hanem a vécépapír meg a fakanál meg a műanyag edények :)
2021. máj. 22. 18:18
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Attol fugg, honnan hozod el. Ha menhelyrol, vagy megbizhato ismerostol akkor oltva, feregtelenitve, egeszsegesen kapod optimalis esetben.

Ha random csaladtol, ahol ki tudja, hogy milyen korulmenyek kozott elt, akkor meg aznap vidd orvoshoz. Igazabol a leggazabb dolog az, ha ferges vagy bolhas, mert a ferget az ember is elkaphatja az allattol, a bolhat meg szerintem nem kell magyarazni :D

Ha esetleg mas betegsege derulne ki (pl macskanatha), az emberre nem veszelyes.

Kolyok cicanal nem tudom mar pontosan hogy van, de a felnott macskam napi egyszer kakil, neha ketszer.

Ez fugg a macska kajajatol is, minel rosszabb minoseguvel etetsz, annal rosszabb (tobb, budosebb) lesz a kaki is. De persze az egeszsege miatt is fontos, hogy jo minosegu szarazat es alutasakosat kapjon, tehat ne ilyen whiskas es egyeb agyonreklamozott hulyesegeket ;)

2021. máj. 22. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
ok, megkérdeztem, megkapta az első adagot a féreghajtóból. Melyik a legjobb minőségű eledel kölyökmacskának?
2021. máj. 22. 21:52
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Érdemes vele otthon lenni pár napot, mire megszokik téged és te is fel tudod mérni mi lehet a veszélyes pont a lakásban számára.

Eleinte érdemes eltenni a kábeleket, nehogy megrágja, illetve szobanövényeket, kukát lezárni stb.

Polcon pakold el ami leeshet és eltörhet.

Legyen neki mindig kitéve száraz táp, konzerv ne mert megromlik a melegben. Legyen mindig friss víz a kajától legalább 1 méterre vagy távolabb. Alom doboz jól megközelíthető de nyugis helyen.

Játékot csak olyat hagyj kint neki amit nem tud megenni!!! A letéphető szemek és farkak az egérkéken, a csüllöngős fóliás-tollas játékok nagyon veszélyesek lehetnek! Pingpong labda, papírgalacsin stb biztonságosak. Ezeket éjjelre is kint hagyhatod mert biztos fel fog ébredni és jobb ha csendben eljátszik...

Legyen neki ágya, vagy legalább egy plüss pléd, azt imádják dagasztani. Eleinte érdemes egy nyugisabb helyre rakni hogy félre tudjon húzódni (és ha elvonul vagy elbújik, békén kell hagyni!). Később úgyis oda fekszik majd ahova akar.

Ablakot soha ne hagyj nyitva, sőt érdemes macskahálót felszerelni, mert egy pillanat alatt ki tud esni! Bukós ablakon be tud szorulni és lebénulhat/meghalhat!

Egyéves koráig annyit ehet amennyit akar, mert növésben van. Mi a Fressnapfban kapható Real Nature száraz és nedves eledellel elégedettek vagyunk. Árban jó, van íz választék és jó minőségű. Zooplus.hu-ról is lehet rendelni sokfélét pl Purizon. Vannak próbacsomagok is. Olyan tápot sose vegyél amit élelmiszerboltban árulnak (Félix, Kitekat, Whiskas és egyéb sajátmárkás). Olvasd el miből van, ha sok benne a gabona, és kevés a hús (állati melléktermék az nem hús!) akkor ne vedd meg.

Hogy a saját cicámról is írjak: első perctől használta az almot, sose volt baleset, de nem minden cica ilyen ügyes. Szerencsére az éjjeleket átaludta, vagy csendben nézelődött az ablakból. Ha mégis fölös energiája volt, azt egy karton doboz és benne egy gyomrozós játék megoldotta. Volt hogy a dobozt 1 centis darabokra csibrálta reggelre :D Mi mindent engedünk neki ami nem veszélyes, mindent megmutatunk amit meg akar nézni. Feltettük a szekrény tetejére, benézhetett a fiókokba stb. Utána már nem is érdekelte. Rengeteget játszottunk, reggel munka előtt és délután is. Pálcás játékokat imádják és jól le is fáradnak. Kézzel sosem szabad játszani velük, mert karmolósak lesznek.

Tudni kell olvasni a testbeszédét, mindent elárul róla, milyen a kedve, mit akar. A nyávogását is ki lehet ismerni, sokféle hangot tudnak adni.

A nevelést nagyon megkönnyíti a következetesség. Ha egyszer valamit megengedsz akkor követelni fogja. Amit nem szabad azt sosem szabad. Valamint a napirend amit szeretnek, ha ugyanakkor kelsz, ugyanakkor érsz haza stb. Nagyon jó az órájuk :) Az enyém mindig várt az ablakban délután, olyan cuki volt :D Most már kertesben lakunk és van cicabiztos kerítésünk, így kimehet az udvarra is.

2021. máj. 23. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nekünk van kameránk itthon, megnéztük, mit csinált a macska. Felment az asztalra (nyilván tilos neki, ha látjuk, nem is szokott), szomorúan látta, hogy nincs ott semmi ehető, lejött, elsétált a kajás tálig, megette a maradékot, elment alomra. Ez volt kb 10 perc, utána elment aludni, néha felkelt és máshova feküdt :D pedig én is halálosan aggódtam, hogy unatkozni fog. De mostanában itthon vagyok, és ugyanúgy alszik a nap nagy részében, most is, csak néha idejön mellém (aludni szintén). Este 6-10 közt szokott aktív lenni, akkor ér haza a párom, általában tőle kapja a vacsorát, szóval olyankor kezdődik a hízelgés 😃 plusz ekkor szoktunk főzni, enni mi is, mindig jön kunyerálni. Játszani is ilyenkor szoktunk vele, bár ő inkább egyedül játszik, nagyon szereti a labdákat meg egy ilyen 3 szintes kis cucca van, amiben ilyen “pályák” vannak, amiken tudja pofozgatni őket, azzal órákig el tud lenni. Mindig szokott jönni simogatásért is, ilyenkor vadul dörgölőzik. Nagyon szereti macska létére a vizet, mindig pacsál, amikor valamelyikünk fürdik. Aztán mikor megyünk aludni, őt kizárjuk a hálóból, mert sajnos képtelen 2-3 óránál tovább nyugton maradni, elkezd valamivel zörögni, a fejünkre mászik, képtelenség tőle pihenni. De hozzászokott már a kinti alváshoz, általában megeszi a vacsija maradékát, lefekszik, éjjel-hajnalban szokott játszani valamivel meg futkosni, de aránylag csendesen. Reggel kaja, kis simi, játék.

Összességében szerintem nagyon is jól érzi magát. Próbáltunk mellé egyébként másik cicát hozni, de sajnos egyértelműen agresszív, féltékeny jellemű, nem igényli a fajtársakat.

2021. máj. 28. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!