Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Milyen méretű és hogy néz ki...

Milyen méretű és hogy néz ki egy chip, amit a kiscicák kapnak?

Figyelt kérdés

Lefoglaltam a tenyésztőnél egy kiscicát, még nagyon pici. Azt mondta a tenyésztő, hogy chipelve lesz, mert ez most kötelező. Nem tudom elképzelni, egy ilyen pici állatnak mennyire fáj ez. :-(


Tudja valaki, hogy mekkora ez a chip? És hogy néz ki, mire hasonlít?



2021. máj. 23. 23:56
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Pár milliméter átmérőjű és kb. 1 centiméter körüli hosszúságú.

Bőr alá adják be, pillanatok alatt megvan.


Itt van felsorolva pár:

[link]

2021. máj. 24. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként a macska transzponderrel való ellátása nem kötelező - csak a kutyáknak:

"3. §

(2) Ebet forgalmazni, illetve tulajdonjogát forgalmazásnak nem minősülő más módon átruházni kizárólag az állatot azonosító elektronikus transzponderrel (bőr alá ültetett mikrochip) történő megjelölése után lehet. Amennyiben a jelölésre használt transzponder nem felel meg a 11784 ISO-szabványnak vagy a 11785 ISO-szabvány A. mellék- letének, az állattartónak a hatósági ellenőrzés időpontjában biztosítania kell a transzponder leolvasásához szükséges eszközt.


(3) Az állatmenhelyről, ebrendészeti telepről, vagy állatvédelmi szervezettől örökbeadott eb és macska transzponderrel történő megjelölésének költségei az állat örökbefogadóját terhelik."

Forrás: 41/2010. (II. 26.) Korm. rendelet a kedvtelésből tartott állatok tartásáról és forgalmazásáról ( [link] )

2021. máj. 24. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
15%

Mintha egymás után letennél 2-3 rizsszemet vagy búzát. Akkora.


A mudi kutyám sokmindent kibírt. De a chipnél ordított szegény... Nem a chip nagy, hanem amivel beadják.


Azt gondoltam akkor, hogy annak is beadnám, aki kitalálta!!

2021. máj. 24. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Én nemrég hoztam el cicákat cicamentőktől. Azt mondták meg sem nyikkantak chipezéskor, pedig nem pici tűvel adják. Biztos van bennük, leolvasták.
2021. máj. 24. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

2-es: De kötelező. Tenyésztő vagyok, és az egyesület kötelez minket rá. :) Ha nincs chip, nem tudjuk kikérni pl a törzskönyvet.

Kérdező: Nálunk is chippelve mennek gazdihoz a kiscicák. Nagyobb a tű, mint az oltáskor, de nem tapasztalom, hogy jobban fáj nekik.

2021. máj. 25. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
81%

#5: A tulajdonos számára törvényi szinten nincs kötelezve, csak a kutyák számára (ezt bizonyítja a belinkelt jogszabály!).

Hogy az egyesület hogyan jár el, az egy önkéntes, szervezeti döntés (feltehetőleg a törzskönyvezettség követhetősége okán - ez okból kifolyólag egy keverék kiscicát nem látnak el transzponderrel, mert nem kötelező).

2021. máj. 25. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!