Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Milyen macskatápot ajánlotok?

Milyen macskatápot ajánlotok?

Figyelt kérdés

Száraztáp: 500 Ft/kg

Konzerv, alutasakos: 50 Ft/100g


Sajnos többre nem telik.


2021. máj. 24. 12:43
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
500 ftert csak tescos meg sparos tápot kapsz, kemeny 4%os "hus"tartalommal.
2021. máj. 24. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
29%
Eutanázia a macskának. Ez masszív állatkínzás ha él egy pár évet szerencsétlen. Ha nem bírod anyagilag (amivel nincs gond) akkor gondolkodj emberségesen és ne vállald el! Erről szól a felelős állattartás, az első lépés, hogy meg tudom-e neki adni... a táplálékot? A te esetedben egy nagy nem a válasz.
2021. máj. 24. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

Nem kell egyből a torkomnak esni, diák vagyok és én tartom fent a macskát.

Ivartalanítva, féregtelenítve és bolha, kullancs ellen kezelve van.


Próbálom a legjobbat nyújtani neki.


Elajándékozni nem fogom.


Házi maradékot kap, 8 hónapos.

De most olvasok utána, hogy az túl fűszeres, stb.

Így macskaeledelt akarok neki venni, de nem tudom milyet.

2021. máj. 24. 13:04
 4/20 anonim ***** válasza:
72%
Nem estem a torkodnak, ne csúsztass! Nekem ez a válaszom. Az nem magyarázat, hogy diák vagy, a macska szempontjából, ő kénytelen lesz majd megenni azt az anyagot (szándékosan nem írom, hogy étel) amit elé raknál. És ő megeszi, mert nincs választása. Azért mert te szeretnéd, érted, azért kell egy élőlénynek ilyen nyomorult életet élni? Az alutasakost teljesen elhagyhatod, lehet csak száraz táp. Az enyém kb. 1,2 kg-ot eszik meg egy hónapban, ha jól számolom ez nálad 1200 Ft amit az etetésére költenél.
2021. máj. 24. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
11%

Ne csak kizárólag száraz tápot kapjon a macska. Van ez a 89 ft-os kis konzerv (pathe), a 3 legolcsóbb áruházláncban, mindben ugyanannyiért, azt simán adhatsz neki nap min. 2 alkalommal. Ez nedves étel, de ha nem eszi meg több mint 1 óra után sem, akkor dobd ki, mert ezek nem állnak el kibontva. És ha lehet a nedves tápot is hütőben tárold.

Akik arról hablatyolnak, hogy csak száraz táppal etesd, azzal tényleg kinyírod a macskát. Más, ha birja, adhatsz neki tejet is, illetve a tejszerüt, amit UHT tejnek hívnak. Semmi baja nem lesz, és szereti is. Tejfölt is majd melegben meg lehet próbálni adni neki, azt is szereti. Száraz tápot én akkor adok neki, ha hoszabb ideig nem vagyok otthon.

2021. máj. 24. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim válasza:
100%
Brit premium ami macskáknak való? Nem vagyok otthon ezekben mert nekem kutyám van:D De ha rendelsz neki pár kilót egy hónapra az nem olyan drága mivel egy macska nem eszik olyan sokat.amugy meg a jobb minőségű tápokból sokkal kevesebbet kell adni nekik mivel több benne a hús.
2021. máj. 24. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
13%
A száraz tápokkal pedig még van egy olyan baj is, hogy ha nem jól készítik el a gyárban túlizesítik ezeket, és a macska túleszi magát, majd kihánnyja. Egyébként a hányás normális egy adott szintig náluk, de csak ha tud enni zöldet, füvet is, mert az meg az emésztéséhez szükséges. Más kérdés télen van olyan időszak, amikor nincs semmi zöld sem, mert tél van, azt kibirják.
2021. máj. 24. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
94%
A másik, a nedves kaját apritsd fel kis darabokra kanállal kis edényben neki. Én pl. a hütöből kivéve kb. 20 mp-re berakom a mikróba, hogy fel legyenek melegítve kicsit a nedves tápok.
2021. máj. 24. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
87%
Ne csak próbáld, nyújtsd neki a legjobbat! Szeresd, bánj vele úgy mint egy élőlénnyel! 500 Ft/kg-ból ezt nem fogod megtenni. Ha mezőn lakna ott megkapná a vadászatból amire a szervezetének szüksége van, a tápok is ezt hivatottak pótolni. Inkább engedd el és adj neki esélyt kb. Ez szomorú, de ez van. Vagy menj el valami diákmunkára és csak a macskára keress, kb. mint egy szülő a gyerekével :-) bánj vele úgy. Ha már magadhoz vetted. Neki nincs választása, neked van. Havi pár órával meg tudod keresni rá a pénzt. Na, akkor elmondhatod, hogy nem csak próbálod, hanem meg is adod neki a legjobbat és amiért ténylegesen teszel is.
2021. máj. 24. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
23%
Van egy szfvári állatorvos, aki reggel 5kor szokta hinteni az ígét (a rádióban) a száraz táppal kapcsolatban, de szerintem vagy nem ért hozzá, de ez is megfordult bennem, hogy útálja a macskákat, én nem hallgatnék rá..
2021. máj. 24. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!