Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Most már teljesen hozzánk...

Most már teljesen hozzánk szokott a macska?

Figyelt kérdés

Nem rég vettünk vidéken egy házat, kevés ház van az utcában, de majdnem ugyanennyi macska. Néha átjárnak az udvarunkon, de ijedősek, elmennek.

Az egyik cica viszont mégis hozzánk szokott. Ha kint voltunk az udvaron odajött hozzánk, nyávogott.

2hétig tartott, amíg meg nem sajnáltam, és adtam neki egy kis tejet meg felvágottat.

Azóta is idejár, ha hallja, hogy fent vagyunk nyávog az ajtóban.

Viszont iszonyat szemtelen, bármi ami a kezemben van ( slusszkulcs,táska..) ugrik fel, és szedné ki a kezemből.


Nem vásárolok neki be külön cicakaját, így emiatt nem is mindennap adok neki kaját.

Vékony cica, de azért látszik, hogy eszik, csak gondolom nem eleget.


Én kismama vagyok, egyébként imádtam a macskákat, de egy ideje nem volt cicám/cicánk.. tehát nem erről van szó, csak látszik, hogy egy kis vadmacska 🙈


Gondolom már nem tudom valahogy távol tartani?!?


2021. máj. 27. 18:54
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem hinném, de amúgy a tej nem jó neki, kivéve ha kecsketej. Mostmár szerintem legyél a gazdija, hozzádnőtt :)
2021. máj. 27. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Ügyes négylábú, hamar megnevelte az új kétlábú személyzetet. :)


Elég gorombának kellene lennetek ahhoz, hogy ezek után távol tartsd magatoktól. A leírásodból nem ilyennek tűnsz. Szerintem inkább próbáld lenevelni a számotokra zavaró viselkedésről. Sok kitartást kívánok hozzá!

2021. máj. 27. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen, úgy tűnik, van egy macskád :)
2021. máj. 27. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm, aranyosak vagytok! :)

Igyekszem “nevelgetni”, de már nem egy fiatal kismacsek.

Most épp tüzelhet, mert éjszaka halljuk, hogy megy a kandúrcicákkal a “párbaj”. Férjem aggódik, hogy beellik hozzánk, és mit fogunk a pici cicákkal csinálni. 🙈

Mondjuk már biztos van egy fajta kötődés, néha Mircinek hívom, férjem meg ha meglátja a kertben, mondja neki, hogy “elől van anyád”. 😄 ( mármint mókásan mondja)


Akkor kecsketejet adjak inkább neki?

Milyen konzervet/tápot adjak neki?

Már vagy 8éve nem volt cicám, teljesen elszoktam ezektől. :)

2021. máj. 27. 20:37
 5/9 anonim ***** válasza:

Semmilyen tejet ne adj neki, semmi szüksége rá, neki víz kell.

Tápból és konzervből minél magasabb a hústartalma annál jobb (jó tápot nem fogsz találni árúházakba pl: lidl, tesco, penny stb...), rendelni tudsz netről pl: zooplus, petnet vagy kisállat kereskedésbe menj.

Viszont ha most tüzel és valóban megakarod tartani akkor ivartalaníttasd, mert 100%, hogy hamar vemhes lesz és odaellik.

2021. máj. 28. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Tejet meg felvágottat ne adj neki, mert egyrészt nem egészséges, másrészt csak szétfossa az agyát.

Tudsz venni viszonylag jó áron normális, magas hústartalmú tápokat. Ha amellé kiteszel neki egy tál vizet, az bőven jó.


Egyébként a macska úgy döntött, hogy mostantól nálatok lakik, szóval gratulálok, lett egy macskád! :D


Nem ártana neki féreghajtót kérni a dokitól (miattatok is), meg ha úgy van elvinni oltatni. Neki is jobb lesz meg nektek is. Plusz ugye lassan nem ártana ivartalaníttatni, ha nem akarsz még 20 macsekot. :)

2021. máj. 28. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Rendben, állatorvost mindenképp szerettem volna megkeresni, mert néha prüszköl, nem tudom, hogy van e valami baja, kell e neki vitamint vagy ilyesmit szedni. Bár azt sem tudom, hogy ilyesmit milyen formában kapnak. :) de ezt majd az állatorvos úgyis elmondja. :)
2021. máj. 28. 12:31
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! 🤗
2021. máj. 28. 12:31
 9/9 anonim ***** válasza:
Az ugrálás nem támadó jellegű, játszani akar, nem bántani. Csak lehet, soha nem volt gazdája vagy legalábbis nem nevelte senki le erről, hogy ezt nem szabad. Vegyél, de igazából hurkapálcából és madzagokból csinálhatsz is neki ilyen pálcás játékot, ha kis csörgős dolgot is tudsz rá tenni, imádni fogja :) a slusszkulcsban is az érdekli valószínűleg, hogy lifeg és zörög. Játssz vele a neki szánt dolgokkal, ha pedig a kulcsra ugrik, határozottan mondd, hogy “nem!”. Nem könnyen és gyorsan, de hidd el, nevelhetők a macskák is.
2021. máj. 30. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!