Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Milyen egy hím ivartalanított...

Milyen egy hím ivartalanított macska megfelelő testsúlya?

Figyelt kérdés
Sziasztok két hím ivartalanított nem rég múlt egy éves macskám van. Napi 3 szor kapnak enni. A minap megmértem a súlyukat mindkettő 4.3 volt. Ez mit jelent? Jó vagy inkább rossz? Minden választ köszönök!

2021. máj. 28. 13:16
 1/7 anonim ***** válasza:
38%

Erre nem lehet igy mit mondani, ha hazi macskak, mert teljesen eltero. Neked kell latni, hogy mennyire kerekednek. Az en nosteny ivartalanitott 5 eves cicam 4,5 kilo, de nem kover, tokeletes a sulya a meretehez kepest szerintem.

Egyebkent hogy erted, hogy haromszor kapnak enni? Haromszor mit? Mert nekem ez igy picit soknak tunik. Bar nalunk napi egy alutasakosat kap a cica, emelle meg a szaraztap egesz nap elotte van, de pontosan ki van szamolva az adagaja, szarazbol kap tobbet, nekunk igy bejott. O inkabb csipeget, nem eszi meg egyszerre a kajat.

2021. máj. 28. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
94%

Nálunk is ekörül van, 5 éves, szintén ivartalan. Telente egy kicsit (?) dagibb; olyankor nem szeret kimenni, mert utálja, ha havas lesz a lába :)

Álló nap a radiátorokon hever, és minden kanálcsörgéskor azt képzeli, hogy etetés van :) De ilyentájt lead a nagy pocakjából, és ugye a téli bunda levedlése is karcsúsítja.

2021. máj. 28. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nekem 2 éves a házikandúrom és 6,5 kg enyhén soványan, Ő 7 kilósan vlt normális alkatú, de az csak 1x volt.
2021. máj. 28. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
64%
Nekünk olyan 5-6 kilós. Nem kövér, áramvonalas. De ez ugye csontozat meg DNS kérdése. A mi cicánk egy kis talált utca győztes :) 2 éves.
2021. máj. 28. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Első válaszoló:Nagyon köszönöm én úgy értem a 3 étkezés hogy reggel kapnak szárazat, ebédkor aluttasakosat és este is szárazat. De nekik nincs egésznap kirakva a száraz mert nem tudják beosztani. MINDEN válaszolónak nagyon köszönöm!
2021. máj. 29. 09:09
 6/7 anonim ***** válasza:

Nekünk a házi kandúr cicánk, 6 kg.

A Britünk (az is kandúr) ő 10kg.

Egyik sem elhízott.

2021. máj. 29. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
50%

Házimacska? Náluk nagyon nagy a szórás. Az én 10 hónaposom már 6,5 kg, szerintem azért egy fél kiló túlsúly van rajta, mert nem valami mozgékony, pláne mióta ivartalanítva lett, de nem folyik szét azért és nagyon hosszú, nagytestű is. Volt egy felnőtt kandúrom is, ő nagyon “sportos”, atletikus, izmos macsek volt, 5,5 kg-al, szintén nagyobb termettel. Míg barátnőmnek van egy pici, 2 kg-os nőstény felnőtt cicája, ő is teljesen egészséges, eleven, az étvágya meg a méretéhez képest egyébként óriási.

Szerintem a tieidnek a súlya teljesen normális. Doki szerint matematikailag átlagolva, hímeket és nőstényeket, kicsiket és nagyokat is beleértve, egy átlagos felnőtt házimacska súlya kb 4,5 kg, de mondta, hogy ez tényleg mindennek az átlaga, a 2 kg-os törpe és a 8 kg-os Garfield alkat is benne van. Amíg nem látványosan sovány vagy tényleg vészesen kövér, addig nem kell szerinte a számok miatt aggódni és persze akárcsak az embereknél, a macskáknál is számít a súlynál az, hogy mennyi izom van rajtuk.

2021. máj. 30. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!