Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mikor volt tudatos a macskád?

Mikor volt tudatos a macskád?

Figyelt kérdés

Két cicám van, és imádom őket, de elvakult nem vagyok. A legtöbbször ösztönök szerint működnek, pl. mikor a végtermékét úgy próbálja elásni, hogy a burkolatot kaparja, ahol nincs is alom. Ez egyértelműen ösztönös cselekvés és még sok ilyen van.

Ugyanakkor néha úgy tűnik képes gondolkodni, pl. amikor kiakar szökni, és nézegeti az ablakot jobbról, balról, mintha azon filózna hogy tudna kiugrani. (bukóra van nyitva, és az egyik oldalt ott a függöny, ettől olyan, mintha ténylegesen járna az agya, hogy melyik oldalról férhet ki, pl. a függöny segítségével.)

Azok a pillanatok érdekelnek, amikor a ti cicátok tett olyat, amiből arra lehet következtetni, hogy gondolkodott és nem ösztönösen, kialakított feltételes reflexel, vagy próba-szerencse alapon tanult.


2021. máj. 29. 12:59
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ez ennél sokkal bonyolultabb. Jelenleg 1 cicám van, bébi kora (-4 hét) óta nevelem. Amikor pici volt jött/ment, sokszor játék közben a falnak szaladt, mert nem tudta a határait, nyilván ezen régen túl vagyunk tanulással, idegi fejtettséggel. Az alom kérdés mindig is probléma, sokszor Kínáig akar elásni, ez nyilván ösztön. Érti, amit mondok neki, de rengetegszer nem érdekli, megy a feje után; ezt már régen nem mondanám ösztönösnek, hanem szabad akaratnak.

Vannak kulcsszavak, amikre minden esetben hallgat, ilyen például a forró, vagy a kutya, erre minden esetben figyel, hiszen nem akar veszélybe kerülni.

2021. máj. 29. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk megtanulta, hogy az ajtót a kilincs nyitja, ha be akar menni egy szobába, ami zárva van, akkor rácsimpaszkodik a kilincsre és lehúzza. Ugyanez a csappal, ugyan nem tudja megnyitni a vizet, de a fogantyút próbálja húzkodni, ha szomjas (szeret folyó vízből inni). Ha éhes, a hűtő előtt vár, nem a tálja előtt, mert tudja hogy onnan jön az alutasakos :) Illetve ha hajnalban éhes őkelme, kisakkozta, hogy arra kelek fel biztosan, ha lever dolgokat a konyhában. Eleinte csak nyávogással próbálkozott, de azt figyelmen kívül hagytam, viszont nyilván ha hallom, hogy próbálja letuszkolni a kenyérpirítót a pultról, arra fel fogok kelni.


Bár ezek inkább tanult dolgok, nem tudom, mennyire nevezhetjük tudatosnak. Mindenestre semmiképp szimpla ösztönös megnyilvánulások.

2021. máj. 29. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Igen, ezek inkább próba-szerencse tanulás után rögzült cselekmények, persze attól még nagyon aranyosak. :)

A forró, meg a kutya szó pedig szintén tanult, de feltételes reflex lett.

2021. máj. 29. 13:35
 4/5 A kérdező kommentje:
Még egy eszembe jutott, ami talán lehet ilyen. A cicám imádja a hajgumikat, és mindig ellopja őket. Múltkor a hálóban hagytam, ahová ők nem jöhetnek be, de néha sikerül beszökniük. Aztán a hajgumi tolvaj egyik este keservesen sírt a háló ajtó előtt ülve, nem értettem mi baja, hiszen mindenki a nappaliban volt. Odamentem, kinyitottam a hálót, ő beszaladt, szájába vette a hajgumit, és vissza szaladt vele a nappaliba játszani. Tehát tudta, hogy ott van, pedig igen ritkán láthatta ott, és célirányosan azért ment be. Ha plüss lenne, azt gondolnám csak szülői ösztön, és az a "babája", de a hajgumi neki egyértelműen játékszer.
2021. máj. 29. 20:37
 5/5 anonim ***** válasza:

Nekem az is az öntudatot jelenti,mikor csak úgy odajön hozzám és a hasamra fekszik. És dorombol. Pedig nem éhes.


Vagy már az, mikor otthon voltam anyánál és még mind a három cica ott volt (az egyiket magammal vittem) mind a három cica a saját nevére hallgatott.

Ott voltunk az ágyba mind a három cica relaxált. :D Felváltva mondtam a nevüket és mindig az adott cica fordult oda hozzám,vagy jött oda.. Ez olyan érdekes nekem, sokan nem hiszik el.


Az egyik cica annyira pajkos, játékos. Mindig ha játszani akar a játék botjával,odamegy a bothoz és nyavogassal hisztivel fejezi ki,játszani szeretne., mozgassam meg neki.

2021. jún. 1. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!