Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mennyi idős volt a macskád,...

Mennyi idős volt a macskád, mikor meghalt? Mivel etetted?

Figyelt kérdés

2021. máj. 30. 09:00
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
68%
Az én macskámat elütötte az autó 7 hónaposan. Öregségben a macskák általában tizenöt évig is elélnek, vagy még annál is tovább.
2021. máj. 30. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
59%
30 évig is élhetnek
2021. máj. 30. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
76%

A gyerekkori cicáim 16 és 17 évesen haltak meg, a legprosztóbb kaját vette nekik anyám, állatorvost nem láttak.

A mostani, saját cicáim még picik, 2 évesek.

2021. máj. 30. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
73%
17 éves a cicám. Jó minőségű tápot + igazi húst kap (konzervet, tasakost nem adunk neki.) Ehhez az életkorhoz viszont egy jó állatorvos is hozzájárult.
2021. máj. 30. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
91%

Mindkét cicánk 16 évesen pusztult el, kb. egy hónap különbséggel, nagyon össze voltak nővel, együtt aludtak, egymást mosdatták... (ivartalan) nőstény és kandúr voltak. Mikor a lány elpusztult, a kandúr, aki addig jól tartotta magát, leromlott hamar, és utána ment.

Mindig volt előttük száraz, és naponta 2x kaptak tasakost. Egyet feleztünk el a kettőnek, vagyis a 2 macska 2 tasakost evett meg. Emellett kaptak nyers húst, és ami olyan volt a mi ételünkből abból kaptak. Pl. a húslevesből a zöldségeket nagyon szerették. Sárgadinnyét is.

A tasakos meg a száraz DM-es volt, szóval semmi extra.

2021. máj. 30. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
81%
15 évet és 1 hónapot élt. Royal Canin száraz, nyers marha, nyers csirkemell, időnként magas hústartalmú konzervből állt az étrendje. 9 éves kora óta tartottam ezen az étrenden, amikor észrevettem, hogy alig van foga, és az ínye is gyulladt teljesen. Illetve tulsúlyos is volt. A normál kajáktól szépen lefogyott, a maradék fogai is megmaradtak végig, és viszonylag jó állpotban érte meg a 15 évet. (végül egy stroke vitte el) Előtte a whiskas, friskies meg a többi szemetet kapta, persze adtam mellé főtt húst is időnként. De minden volt, csak megfelelő nem ez az étrend. Ha időben kapcsolok, talán még tovább is él, és a fogai is megmaradnak. A másik cicámat már kezdetektől fogva magas hústartalmú tápon és nyers húson tartom. Most 7 éves, és a fogai még tűélesek, és megvan az összes, kivéve egy kis metszőfogat. De az már akkor sem volt meg, amikor hozzám került 2 évesen.
2021. máj. 30. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
63%

Főként konzerves tápot kapott és amikor húst sütöttünk egy-két nyers falatot félretettünk neki.

Olyan 5 éves korában lelőtte a szomszéd.

2021. máj. 30. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
67%

17 éves volt a macsekom, amikor el kellett altatni, mert daganatos lett és a doki másodszorra nem vállalta a műtétet.


Josera-t evett meg a Royalnak néhány változatát, plusz szerette még a főtt husit. :)

2021. máj. 31. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
45%
13-14 éves volt, kinti macska, se álkatorvost, se macskatápot nem látott.
2021. máj. 31. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Az egyik cica akivel együtt nőttem fel :( most halt meg, elaltattuk 16 éves volt. (Benti ivartalanított nőstény cica)


Mindig is gagyi kaját kapott. Pár éve próbáltam anyukámra hatni . Nem sikerült megèrtenie.

Olyanokkal etette amik a coopban, rossmanba kaphatóak. (Whiskas és társai.)


Fél év alatt nagyon leèpült.


Enyhén elhízott cica volt.

Lógott picit a pocakja, ilyen háj szerű bőrönd szerű. Hasi elhízásnak neveznèm.


Az egész leèpülès úgy kezdődött. Hogy zihált.

Vitte anya dokihoz, kiderült víz van a tüdejeben. Kora miatt műtéttel nem lehetett rajta segíteni. A szíve is megnagyobbodott.

Vízhajtóval bírt fél évet. De olyan szinten kicsinálta szegénykèmet, nagyon megváltozott.

És már csak fel napig enyhült a zihalas. Már nem volt más megoldás csak az altatás.

2021. jún. 1. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!